Маєш інформацію? Поділись! Розміщення реклами на порталі

Розділи

 Про нас
 Тех-Каталог
 Прес-Каталог
 Книгарня
 Радіореклама
 Радіонавчання
 Радіоанонс
 Новини радіо
 Радіожиття
 Радіоакції
 Радіостанції
 Радіорозклад
 Радіопродакшн
 Радіолінки
 Радіостатті
 Радіозакони
 Радіословник
 Радіочиталка
 Радіоформати
 Радіорейтинґи
 Радіомузей
 Поради
 Реклама у нас
 Оголошення
 Партнери
 FAQ
 Головна
 Мапа порталу

Пошук в Мережi:


uaportal.com
   

Відвідайте:


"Подих ефіру | RadioDJ.Org.Ua"

"Радио"

Всички радио и ТВ станции

Спілкування

 Гостьова книга
 Форум
 Чат
 Контакти

:: Сучасне життя радіопростору ::

Новини радіо
 
Тех-Каталог Маєш інформацію? Поділись! Радіонавчання Маєш інформацію? Поділись!
 

:: Червень 2025 ::

  • Перейти безпосередньо до новин

     На цій сторінці можна знайти інформацію про сучасне життя і розвиток радіостанцій, що працюють в Україні та інших державах світу. Освоєння нових частот, запуск нових проектів, поява нових голосів, зміни позивних, форматів та концепцій - все це і багато іншого завжди до вашої уваги!

Прикріплене:

      • 29-30 травня 2019 р. у столиці проходив XXV Київський Міжнародний Телерадіоярмарок - головний бізнес-форум медіаіндустрії в Україні. Подробиці - в розділі "Оголошення".

  Розміщення реклами на порталі  
  Радіореклама  

  • Радіоанонс

  • Новини травня 2025

  • Обговорити на форумі

  • До новин

  ХХII Конференція Техніка TV • Radio  
  • 16.06.2025 Маємо важливу новину: харківська мережева станція "Радіо Накипіло" (Харків-92.2 МГц, Балаклія - 90.5 МГц, Близнюки-107.5 МГц, а також Інтернет-мовленння 32k. AAC+ та Інтернет-мовленння 320k.) призупиняє свою роботу в Telegram. Радіо "Накипіло" й надалі хоче залишатися на зв'язку та ділитися з вами найцікавішим. Тому станція запрошує вас приєднуватися до неї на інших платформах: Instagram (https://www.instagram.com/radio.nakypilo/) та YouTube-канал (https://www.youtube.com/@radio.nakypilo). А ще Радіо "Накипіло", як і раніше, можна слухати на сайті Радіо "Накипіло", (https://radio.nakypilo.ua) в застосунку для iOS / Android або на частоті 92.2 FM у Харкові. Щоб бути в курсі оперативних новин Харківщини, підписуйтеся на канал Медіагрупи "Накипіло" (Джерело: Telegram-канал радіо "Накипіло").
  • 16.06.2025 Завершено дослідження аудиторій 10 гіперлокальних радіостанцій - стартує робота з результатами. У межах програми підтримки гіперлокальних радіостанцій компанія Umbrella завершила комплексне дослідження аудиторії всіх 10 радіостанцій-переможців конкурсу від НАМ. Мета дослідження - допомогти кожному мовнику краще зрозуміти свою аудиторію та створювати контент, який відповідає інтересам аудиторії та залучати нових слухачів. Що було досліджено: 1. Демографічний профіль слухачів, їх звички медіаспоживання та рівень задоволеності контентом; 2. Який запит на нові формати мають слухачі та як сприймають бренд гіперлокальних радіостанцій; 3. Роль радіо у кризових ситуаціях - чи вважає аудиторія станцію надійним джерелом новин та безпекової інформації. Команди радіостанцій вже незабаром розпочнуть індивідуальні консультації з експертами, щоб використати дані дослідження для: Оновлення програмної сітки; Запуску нових форматів; Посилення комунікації з аудиторією; Підвищення довіри до радіостанції в громаді. З командами працюють експерти школи UMES: Наталя Беднарська, Digital директока НАМ, - digital-стратегія та соцмережі; Оксана Шавель, директорка з промо радіохолдингу ТАВР Медіа - TAVR Media, - маркетинг і монетизація; Володимир Педорич, комерційний директор радіохолдингу TAVR Media, - програмування та ефірне наповнення. Нагадуємо, влітку в НАМ обрали переможців на участь у програмі для гіперлокальних радіостанцій для зміцнення їхньої сталості, створення суспільно значущого контенту та розширення аудиторії. Ними стали: Радіо Самара (Дніпропетровська обл.); Радіо "Терра" (Харківська обл.); ТРК "Тростянець" (Сумська обл.); RADIO NA DOTYK (Запорізька обл.); Телеком-Сервіс (Сумська обл.); yantarne.fm (Львівська обл.); Міська телестудія "Миргород" (Полтавська обл.); Радіо Сяйво (Івано-Франківська обл.); Городоцький районний телерадіопресцентр (Хмельницька обл.); TIM-FM (Чернігівська обл.). Гіперлокальні медіа - це голос громад. Завдяки якісним дослідженням та експертній підтримці ці голоси стають ще чіткішими, впливовішими та ближчими до потреб своєї аудиторії! (Джерело: Сторінка Національної асоціації медіа у соцмережі Facebook).
  • 16.06.2025 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення затвердила календарний план підготовки та проведення конференцій громадських об'єднань та асоціацій, що працюють у семи сферах, для обрання членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Проведення конференцій законодавством покладено саме на медіарегулятора. Таким чином розпочато поетапний процес, під час якого буде оновлено склад Наглядової ради суспільного мовника. Конференції проводитимуться у семи сферах: журналістики; місцевого самоврядування; освіти та науки; забезпечення прав національних меншин; захисту інтересів дітей та молоді; захисту прав осіб з особливими потребами; творчій сфері. Національна рада не пізніше ніж за три місяці до дня закінчення повноважень відповідного члена (-ів) Наглядової ради НСТУ оголошує про початок прийняття заяв від об'єднань та асоціацій на участь у конференції (-ях) - передбачає Порядок проведення конференцій громадських об'єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" та припинення їхніх повноважень. Цьому передує формування Громадської комісії, яка проводитиме оцінку відповідності об'єднань вимогам Закону "Про суспільні медіа України". Повноваження нині чинних членів Наглядової ради НСТУ у сферах журналістики і місцевого самоврядування завершуються 29 жовтня цього року, а решти - 12 лютого 2026 року. Календарний план враховує такі етапи обрання нових членів Наглядової ради НСТУ: формування і затвердження складу Громадської комісії з питань проведення конференцій; подання заяв від громадських об'єднань та асоціацій на участь у конференціях; проведення Громадською комісією оцінки відповідності громадських об'єднань та асоціацій вимогам, визначеним Законом України "Про суспільні медіа України"; ухвалення Національною радою рішення про допуск об'єднань до участі в конференціях; подання громадськими об'єднаннями кандидатур у члени Наглядової ради; попередня перевірка кандидатур; проведення конференцій; ухвалення регулятором рішення про обрання членами Наглядової ради НСТУ. Громадські об'єднання та асоціації, що діють у сферах журналістики і місцевого самоврядування, матимуть змогу подавати заяви на участь у конференціях із 1 липня цього року (Джерело: Сайт Нацради).
  • 16.06.2025 Вгадуйте пісню - і вигравайте смачний комплексний обід від партнера гри "З перших нот" на хвилі стрийського радіо "Фреш FM" (104.8 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k. AAC+, Інтернет-мовлення 96k. Ogg та Інтернет-мовлення 320k.) - кафе "ҐабАр". Обирайте першу та другу страву на свій смак. Для реєстрації пишіть слово НОТА на Viber чи Telegram 067 104 8 111 (Джерело: Сторінка радіо "Фреш FM" у соцмережі Facebook).
  • 16.06.2025 Щобудня о 18:40 беріть участь у "Легкій грі" на "Радіо Люкс FM - Львів" (104.7 МГц та Інтернет-мовлення 96k. AAC+)! Перемагайте суперника і забирайте смачний торт від мережі супермаркетів АРСЕН! А з-поміж усіх переможців станція розіграє ще й повний кошик продуктів! Реєструйтеся - надсилайте слово "Арсен" на люкс-вайбер 0971047007. І позмагайтеся за свій смачний подарунок (Джерело: Сторінка радіостанції "Люкс FM Львів" у соцмережі Facebook).
  • 15.06.2025 Маленька літня пауза! Ведучі ранкового шоу "Не спати", що на хвилі новояворівського радіо "Yantarne FM" (97.6 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k. AAC+ та Інтернет-мовлення 320k.), йдуть у невелику відпустку на тиждень. Але ефір не залишиться без настрою! Щодня для вас звучатимуть найкращі моменти шоу, щоб ви не сумували без улюблених ведучих. Повернуться наживо вони 23-го червня! До зустрічі! Ранкове шоу "Не спати" заряджатиметься сонцем, щоб ще більше заряджати вас! (Джерело: Сторінка радіо "Yantarne FM" у соцмережі Facebook).
  • 15.06.2025 Сьогодні у Франківський драмтеатр стартує Шекспірівський фестиваль. З 15 по 20 червня у ефірах на івано-франківської мережевої станції "Західний полюс" (Івано-Франківськ-104.3 МГц, Яблуниця-92.4 МГц, Рогатин-97.5 МГц, Калуш-105.5 МГц, а також Інтернет-мовлення 32k. AAC+, Інтернет-мовлення Калуш 32k. AAC+, Інтернет-мовлення 128k. та Інтернет-мовлення 320k.) на вас чекатимуть зустрічі з акторами, режисерами та представниками театрів, які привезли до Івано-Франківська свої постановки. А розпочне радіостанція із зустрічі з митцями зі столичного Театру на Подолі. Приєднуйтеся до ефіру 15 червня о 16:20 (Джерело: Сторінка радіо "Західний полюс" у соцмережі Facebook).
  • 14.06.2025 З нагоди Дня журналіста Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення відзначила грамотами медійників з різних куточків України. Представники медіарегулятора в регіонах протягом тижня мали нагоду відзначити нагородами своїх героїв. Сьогодні прес-служба Нацради з радістю розповідаємо про відзначення всіх нагороджених медійників, чия праця є невід'ємною частиною інформаційної боротьби. Регулятор запрошує у невеличку подорож Україною, щоб ближче познайомитися з тими, хто став прикладом незламності, наполегливості та відданості своєму покликанню. Починаємо нашу мандрівку на Вінниччині, де медійники працюють, балансуючи між викликами війни та щоденними потребами громади. Тут особливу відзнаку отримала Світлана Пустовіт з онлайн-медіа "I-VIN.INFO". Її видання стало єдиним в області, що пройшло міжнародний аудит та отримало сертифікат Ініціативи журналістської довіри (JTI). Крім того, Світлана з командою активно працює над проєктом "Сила гендерного різноманіття: гендерно-чутливий підхід в журналістиці", показуючи, що соціальна відповідальність для медіа -не порожній звук. Окремо варто відзначити їхню співпрацю з американськими партнерами, завдяки якій вдалося залучити 70$ тис. на мікроавтобус для дітей з інвалідністю. Переносимося до Жмеринки, де Яна Сладковська, редакторка "Жмеринської газети", разом зі своєю редакцією не тільки розвиває власну студію, навчає молодь тонкощам інтерв'ю та відеомонтажу, а й популяризує крос-медійну журналістику. YouTube-канал газети є справжнім містком між традиційною газетою та сучасним цифровим світом. Канал має понад 100 тисяч читачів і до 6 мільйонів переглядів на місяць. Така активність читачів перетворюється на реальну допомогу армії: за 2023 рік зібрано понад 3 мільйони гривень, а за два тижні вдалося закрити збори на РЕБи, прилад нічного бачення та автомобіль для ЗСУ. Ще один приклад того, як журналістика може бути рушійною силою для підтримки наших захисників. У Вінниці також відзначено і Марію Супрун, заступницю головного редактора "ВІТА". Вона відома ведуча новин, авторка важливого фактчекерського проєкту "Давайте перевіримо", що допомагає боротися з російською дезінформацією. Марія також продюсує та веде реаліті-шоу "Ми покажемо вам карти", яке розповідає про історію України. А ще вона ділиться своїм досвідом та навчає студентів Вінницького торговельно-економічного інституту, виховуючи нові покоління журналістів. Завершує вінницьку низку відзнак Тамара Шаворська, редакторка "Подільського краю" з міста Бар. Пані Тамара - одна з найдосвідченіших журналісток області, яка працює в газеті з січня 1973 року. У складних фінансових умовах, практично на волонтерських засадах, вона продовжує випускати газету, зберігаючи місцеву історію та спільноту. Далі вирушаємо на схід до Дніпропетровської області. У селищі Царичанка в газеті "Приорільської правди" працює головна редакторка Наталія Мельник. Єдина місцева медійниця, що власними силами видає щотижневу газету: і журналіст, і редактор, і верстальник в одній особі. Незважаючи на економічні труднощі, Наталія не погоджується закрити видання, адже для Царичанки - це єдина друкована газета, що розповсюджується у навколишніх селах. У Дніпрі відзначили Анастасію Ковальчук, молоду журналістку ТОВ "Вісті Придніпров'я". Анастасія спеціалізується на складних соціальних темах, таких як проблеми переселенців, адаптація ветеранів, реабілітація людей з інвалідністю, а також відновлення житла після обстрілів. Її робота допомагає привернути увагу до важливих, часто болючих питань, які потребують нагального вирішення. Далі прямуємо на захід, до мальовничого Закарпаття. У Мукачеві нагороду отримала Евеліна Шаповалова, керівниця інформаційного відділу телеканалу "ІнфоПлюс". Евеліна має більше 6 років досвіду в медіасфері. Завдяки її вагомому внеску творчий колектив телеканалу щодня створює якісний та об'єктивний контент: від реклами до документальних фільмів. Її робота допомагає розвивати інформаційний простір області та зміцнювати позиції молодого каналу. Тепер наш шлях лежить до Івано-Франківської області, де зосереджено багато потужних медіа. Тут відзначено цілу плеяду професіоналів. Андрій Русиняк, генеральний директор ТОВ "Телерадіокомпанія РАІ", - справжня легенда медіапростору з 30-річним досвідом. Він засновник, власник і керівник найбільшого місцевого медіа, що охоплює аудіовізуальні, аудіальні, онлайн та друковані медіа. Заслужений журналіст України, доцент кафедри журналістики, член НСЖУ, автор і ведучий проєктів "Сила слова" та "Новий погляд". Його робота та ім'я стали синонімами якості та професіоналізму. Також відзначено грамотою Ігоря Дебенка, генерального директора Івано-Франківського обласного телебачення "Галичина". За 10 років роботи в медіа, з яких 8 на керівній посаді, він зарекомендував себе як ефективний менеджер і талановитий журналіст. Кандидат політичних наук, доцент кафедри журналістики, член НСЖУ, автор і ведучий проєктів "Відкритим текстом" та "Позиція Галичини". Він є прикладом інтелектуальної та відповідальної журналістики. Серед нагороджених є й ті, хто сьогодні стоїть на захисті України. Роман Турій, директор ТОВ "Агентство правових технологій", має 20-річний досвід у медіа, а його портал новин "GALKA.IF.UA" є лідером в Івано-Франківській області за відвідуваністю. Сьогодні Роман служить в Національній гвардії України. Його робота в медіа до війни вже була проявом турботи про громаду, а зараз він продовжує робити це на фронті. Лариса Фреїшин, виконавча директорка друкованого медіа "Like Лайк" та онлайн-медіа "Місто" і "Франківчани", має понад 20 років досвіду. Вона керує колективами, організовує численні благодійні проєкти на допомогу ЗСУ та релокованому бізнесу зі східних областей. Це якраз приклад того, як медіа можуть бути соціально активними та допомагати громаді під час війни. Оксана Гузинець-Мудрик, засновниця та видавниця друкованих та онлайн-медіа "Вікна" з Калуша, працює в медіа понад 20 років. Її газета "Вікна", заснована у 2002 році, є єдиним друкованим медіа Калуського району. Вебсайт посідає четверту сходинку серед онлайн-медіа області. Андрій Кецмур, директор ТОВ "Агенція новин "Фіртка", за 7 років роботи вивів портал новин на друге місце в Івано-Франківській області за відвідуваністю. Він також веде благодійних проєкти та акції на допомогу нашим захисникам. І, нарешті, відзначено колектив Приватного підприємства "Редакція газети "Галичина". Цього року газеті виповнилося 35 років. Перша демократична газета незалежної України, яка зберегла репутацію авторитетного друкованого медіа та виховала багатьох відомих журналістів. Наш шлях веде до Луганської області, більшість території якої окуповано російськими загарбниками. Тут особливо цінується кожен голос, що доносить правду. Грамоту отримала Валентина Троян, журналістка та ведуча програм Дирекції "Українське радіо" АТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України". Її голос знайомий багатьом луганцям ще з 2015 року. Подкаст "На зв'язку: окуповані території" громадської організації "Громадського радіо", де вона є ведучою, став джерелом важливої інформації для тих, хто живе в окупації. Валентина має активну позицію у боротьбі за вільний інформаційний простір. Окрім журналістської роботи вона також є представницею Інституту масової інформації в Луганській області. Переміщуємося до Полтавської області. Тут нагороджені медійники з Кременчука та Гадяча, які своєю працею підтримують армію та зберігають високий рівень інформованості серед мешканців регіону. Сергій Зотов, директор Приватного підприємства "Телерадіомовна компанія "Аллюр" з Кременчука, з 2007 року активно розвиває медіа, створює цікавий і корисний контент. З початком повномасштабного вторгнення його команда активно підтримує захисників, організовує збори та підтримує волонтерські ініціативи. Олена Кулініч-Погоріла, директорка ТОВ "Телерадіокомпанія "Пріоритет" з Кременчука, з 2006 року створила радіостанцію з високим рейтингом серед слухачів. Її команда також активно підтримує наших захисників, організовуючи збори на генератори, акумулятори та камери спостереження. Вони дбають про психологічний стан слухачів та оперативно інформують про важливе. У Гадячі відзначили Світлану Новікову, головну редакторку друкованого медіа "Рідний край. Газета Гадяцького земства". Світлана має понад 15 років досвіду в регіональні журналістиці. У 2022 році стала ініціаторкою відродження патріотичної газети, яка бере свій початок ще з часів УНР. Попри війну, вона пише та розкриває історичні, соціальні та мовні теми. Її експлейнер "Фемінітиви: традиція чи мода?" став однією з перших академічно обґрунтованих публікацій у регіональній пресі. У 2024 році Світлана розпочала роботу над темою перехідного правосуддя, а її репортажі з фронту, такі як "Дорога на Схід", "Один вечір перед боєм", "Будні сержанта Терещенка", "Курдюмівка" - це приклади глибоко людяної журналістики, що формує національну пам'ять та ідентичність. Вона активно залучає молодь до журналістики, організовує зустрічі з читачами та зберігає пам'ять про полеглих воїнів. Лілія Пархоменко, спеціальна кореспондентка "Полтавської регіональної дирекції" Суспільного. В умовах повномасштабної війни вона знімає репортажі про обстріли, записує історії очевидців та родичів загиблих, розповідає про українських військових. Лілія є співавторкою документального проєкту "Я чекаю" про жінок, чиї чоловіки захищають Україну, а також авторкою проєкту "Школи Сластіона: загублене минуле" про історичні будівлі. Вона постійно вдосконалює свої знання, пройшла таке необхідне сьогодні навчання з домедичної допомоги. Лілія намагається звертати увагу на важливість вшанування пам'яті загиблих військових та прищеплювати суспільству повагу до воїнів та ветеранів. Далі вирушаємо до Харківської області, яка щодня потерпає від обстрілів. У Лозовій відзначили колектив Приватного підприємства "Лозівська редакція газети "Голос Лозівщини". На чолі з головним редактором Володимиром Шевченком, колектив газети є показовим прикладом стійкої професійної журналістики в умовах війни. Видання з понад 90-річною історією змогло зберегти регулярність виходу та довіру читачів. Завдяки рішучості редактора та творчому підходу газета налагодила власну систему передплати та доставки. Вони зберегли понад тисячу передплатників навіть при повній відсутності рекламних надходжень. Робота редакції сьогодні тримається на плечах кількох людей, які виконують весь редакційний цикл. Прямуємо до Черкаської області, де медійники також невтомно працюють щоб мешканці отримували таку необхідну інформацію. Микола Дубовий, керівник Служби новин ТОВ Телерадіокомпанія "Ільдана", не тільки очолює новинну службу, а й веде підсумкові програми. Під його керівництвом створюються сюжети та репортажі, такі як "Моя Черкащина", "Постаті", "Сильні мають волю". Журналіст завжди ділиться досвідом з молодими колегами, якісно та об'єктивно висвітлює суспільно важливі теми. Анна Романенко, директорка ТОВ "Інформаційне агентство "ВИЧЕРПНО", має близько 15 років досвіду в журналістиці. Вона започаткувала просвітницькі програми, зокрема "Диктант" на "Вичерпно". Також іініціювала створення проєкту-пам'яті "Полеглі, але не забуті" про загиблих воїнів Черкащини. Анна постійно бере участь в освітніх проєктах з медіаграмотності для молоді та благодійних ініціативах, допомагаючи дітям з важкими захворюваннями. Далі наш шлях веде до Чернігівської області, яка теж пережила важкі часи окупації та обстрілів. Ірина Осташко, журналістка ТОВ "Челайн медіа груп", є співавторкою книги "Нескорена Чернігівщина" про воєнні злочини, а також авторкою проєкту "Люди" про історії жителів прикордонних сіл, які продовжують боротися. Ірина постійно вдосконалює свої професійні вміння та ділиться досвідом з молодшими колегами. Відзначено також технічних фахівців, чия робота залишається за кадром, але є не менш важливою. Валерій Благий, інженер монтажу ТОВ "Челайн медіа груп", - талановитий режисер монтажу з багаторічним досвідом. Він співавтор проєкту "Наші", присвяченого історіям військовослужбовців, та проєкту "У полоні: цивільні бранці Кремля", що розповідає про долі українських громадян, незаконно утримуваних у російських тюрмах. Його професійний монтаж надає емоційної сили та візуальної глибини кожній розповіді. Сергій Бутько, оператор ТОВ "Челайн медіа груп", - досвідчений і висококваліфікований відеооператор, який досконало володіє технікою та має тонке відчуття композиції. Він також є співавтором проєктів "Наші" та "У полоні: цивільні бранці Кремля". Його робота є невід'ємною частиною створення унікального відеоконтенту, що порушує суспільно важливі теми. У Прилуках відзначили Олександру Трішину, ведучу програм КП Телерадіокомпанія "Прилуки". Олександра - молода талановита журналістка, яка є авторкою багатьох проєктів. Завдяки її наполегливості вдалося знайти та висвітлити історії ветеранів, родин військовослужбовців. Вона постійно вдосконалює свою професійну майстерність та ділиться нею з колегами. Наступна зупинка - Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, тимчасово окуповані території, де журналістика - це боротьба за правду в умовах тотальної цензури. Тут особливо цінною є робота тих, хто зберігає зв'язок з українцями в Криму. Нагороду отримала Камалія Девлетова, журналістка та телеведуча новин "Zaman" на кримськотатарському телеканалі "ATR" громадської організації "Звільнення Криму". Камалія, яка ще навчається в Інституті журналістики, з літа 2023 року працює в новинній редакції, готує та веде щотижневу програму "Zaman" ("Тиждень") для мешканців тимчасово окупованого Криму. З жовтня 2023 по березень 2024 року вона також працювала SMM-менеджеркою у складі 48-го окремого штурмового батальйону імені Номана Челебіджихана, створюючи візуальні матеріали та розвиваючи соцмережі підрозділу. Її робота - місток між материковою Україною та окупованим Кримом, що дає надію на повернення. На завершення нашої подорожі повертаємося до Києва та Київської області, серця України. Тут відзначено багатьох медійників, чия праця є ключовою для загальнонаціонального інформаційного простору, особливо в умовах війни. Відзначено Сергія Паліводу, заступника директора з технічних питань ДП "Парламентський телеканал "Рада". Завдяки його високому рівню технічної компетентності та інноваційному підходу телеканал "Рада" працює безперебійно навіть у найскладніших воєнних умовах, оперативно висвітлюючи діяльність Верховної Ради та актуальні події в країні. Особливе місце серед нагороджених посідають військові журналісти, які ризикують життям на передовій. Володимир Кравчук, молодший лейтенант Центру інформаційних ресурсів, відзначений за професіоналізм та ініціативу під час виконання спеціальних завдань по висвітленню діяльності Сил оборони України у складі мобільної групи інформаційного супроводу бойових дій. Він готує та поширює актуальні матеріали з передової, організовує роботу в умовах обмеженого доступу до зв'язку та ризику для життя, а також плідно взаємодіє з підрозділами ЗСУ. Данило Оніпко, капітан 3 рангу Телерадіостудії Міністерства оборони України "Бриз" з Одеси, відзначений за своєчасне та об'єктивне висвітлення подій після звільнення Херсона, зокрема наслідків окупації, відновлення інфраструктури та життя місцевого населення. Ігор Козак, капітан Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України, нагороджений за бездоганну службу, об'єктивне та оперативне висвітлення інформації про перебіг широкомасштабного вторгнення, в тому числі в районі бойових дій. Він готує матеріали та інтерв'ю з діючими військовими та ветеранами, доносить достовірну інформацію про злочини окупантів та спростовує фейки російської пропаганди. Також відзначено команду Іноземного Підприємства "1+1 ПРОДАКШН", яка з перших днів війни висвітлює найактуальніші події. Це: Олексій Ліхман, ведучий. Андрій Колдріш, головний режисер. Карина Клишун, кореспондент. Максим Синявський, оператор. Анатолій Драгальчук, режисер монтажу. Їхній високий професіоналізм та якісне виконання службових обов'язків є запорукою того, що українці отримують оперативну та достовірну інформацію про події, що відбуваються в країні. Відзнаки, які протягом тижня у різних регіонах України знайшли своїх власників, - це не просто грамоти, а наша щира вдячність тим, хто щодня працює щоби інформувати і доносити правду до українців та світу. У воєнних реаліях журналістика набуває нового значення. Саме ці люди, попри ризики, залишаються нашими очима й вухами, перетворюючи хроніки війни на голос мільйонів, які прагнуть жити вільно й без остраху. Їхня стійкість і професіоналізм - наш постійний стимул не здаватися та йти далі (Джерело: Сайт Нацради).
  • 13.06.2025 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звертає увагу, що до постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 № 314 "Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану" внесено зміни, якими виключено норму, установлену підпунктом 5 пункту 1, що передбачала автоматичне продовження строку дії ліцензій на період дії воєнного стану та три місяці з дня його припинення чи скасування. Набрання чинності змін відбулось 18.03.2025. Згідно з вимогами пункту 18 розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про медіа" (далі - Закон), зокрема, за винятком випадку, передбаченого пунктом 17 цього розділу, ліцензії, які передбачають мовлення з використанням радіочастотного спектра (наземне ефірне мовлення), видані Національною радою до введення в дію Закону, діють до закінчення визначеного в них строку дії. Після закінчення строку дії ліцензії суб'єкт має право здійснювати відповідну діяльність після проходження процедури продовження строку дії ліцензії у порядку, встановленому Законом. У разі відсутності заяви про продовження строку дії ліцензії на мовлення Національна рада візьме до уваги відсутність наміру ліцензіата продовжувати діяльність та врахує вимоги частини дев'ятнадцятої статті 59 Закону, якою визначено, що після закінчення строку дії ліцензія на мовлення втрачає чинність. Звертаємо увагу мовників, які здійснюють аналогове телевізійне мовлення, що відповідно до частини другої статті 62 Закону України "Про електронні комунікації" строк дії ліцензії (продовження строку її дії), виданої Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, не може перевищувати строк закінчення застосування відповідної радіотехнології, визначеної планом розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні. Планом розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.12.2023 № 1340, встановлено строк припинення використання технології аналогового телевізійного мовлення - 31.08.2018, крім територій із особливим режимом мовлення (відповідно до Закону України від 07.12.2017 № 2244-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України"); для м. Києва та Кіровоградської області - до 31.07.2018; для визначених Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення каналів мовлення на територіях, що межують із Російською Федерацією та тимчасово окупованими територіями України, відновлюється на період до відновлення територіальної цілісності України, а для каналів мовлення телерадіоорганізацій місцевого мовлення, які не мають ліцензій на цифрове мовлення, - до 31.03.2021. Присвоєння радіочастот засобам аналогового телевізійного мовлення не здійснюється. Ліцензія на мовлення з використанням аналогового телевізійного каналу втрачає чинність після закінчення строку її дії (Джерело: Сайт Нацради).
  • 13.06.2025 Цього тижня представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в регіонах зосередили увагу на темі впливу медіа на формування національної свідомості, особливо в умовах війни. Обговорювалися виклики, з якими стикаються місцеві мовники та друковані видання, а також важливість локальних медіа у комунікації з громадами, військовими й ветеранами. Серед ключових тем - запобігання професійному вигоранню журналістів, підвищення якості інформаційного контенту та захист прав медійників. Також представники регулятора долучилися до обговорення щорічної доповіді Уповноваженого з прав людини за минулий рік. Детальніше - у матеріалі. I. Вінницька область. Представник медіарегулятора на Вінниччині Вадим Мазурик став гостем програми "Час змін" з Олегом Семком на вінницькому радіо "Місто над Бугом". Тема прямого ефіру - "Медіащит. Роль медіа у формуванні національної стійкості". Розглянули такі питання: вплив медіа на формування національної свідомості та зміцнення психологічної стійкості; протидія ворожій дезінформації та пропаганді; роль медіа у формуванні громадської думки; формування критичного мислення в умовах великого потоку інформації; механізми регулювання медіа в умовах воєнного стану. Ця програма стала ще однією ланкою циклу, присвяченого функціонуванню інформаційному простору Вінниччини, який створюється на радіо "Місто над Бугом". Також Вадим Мазурик взяв участь у медіакампусі "Гендерночутлива журналістика", організованому ГО "Медіа-центр юа". Він є складовою великого проєкту "Сила гендерного різноманіття: гендерно-чутливий підхід в журналістиці", який "Медіа-центр юа" реалізує за підтримки Міжнародної програми розвитку комунікації UNESCO. Проєкт також корелюється з програмою Національної ради "Компетентні медіа - демократичне і толерантне суспільство". У роботі медіакампуса взяли участь вінницькі журналісти, а також медійники з Львова, Житомира, Нікополя, інших міст України. Порушувалися питання гендерних стереотипів, поняття дискримінаційного контенту, підходи до вживання фемінітивів тощо. Тренеркою медіакампусу була відома вінницька журналістка Тетяна Щербатюк. II. Волинська область. Робочу зустріч із редакторкою та журналісткою онлайн-медіа VIDверто Вікторією Кулюк і керівницею PR-відділу Юлією Кулюк провела представниця Національної ради у Волинській області Лілія Бойко. Разом обговорили основні вимоги Законів України "Про медіа" і "Про рекламу". Увагу зосередили на статті 37 медійного закону, яка передбачає обов'язкове розміщення вихідних даних у медіа, зокрема на вебресурсах онлайн-видань. Також представниця наголосила на неприпустимості поширення інформації, яка містить заклики до насильства, наративи, що розпалюють ворожнечу та дискримінаційні висловлювання. Про права людини в умовах воєнного стану говорили під час презентації щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини щодо стану дотримання та захисту прав і свобод людини і громадянина за минулий рік. У заході взяли участь представники органів державної влади, місцевого самоврядування, правозахисники, журналісти, громадські активісти й представники ветеранських організацій. До обговорення долучилася представниця Національної ради на Волині Лілія Бойко. Учасники події вели розмову про: реабілітацію та соціальний супровід ветеранів; програми підтримки постраждалих від війни; дотримання прав військовослужбовців у регіоні. III. Житомирська область. Про функціонування локальних медіа та їх роль у діяльності громади йшлося під час робочої зустрічі представника Національної ради у Житомирській області Івана Натикача із заступницею міського голови Коростеня Наталією Чижевською. Представник медіарегулятора звернув увагу на недостатній рівень розвитку друкованих медіа. Адже на сьогодні у місті періодично видається лише одне видання. Співрозмовники обговорили ключові виклики, з якими стикаються місцеві мовники, - кадровий дефіцит, обмеженість матеріально-технічної бази, а також важливість належної взаємодії ЗМІ з громадою. Окрім того, приділили увагу дотриманню вимог чинного медійного законодавства та питанням інформаційної безпеки в умовах прикордонного розташування північних громад області. Станом на сьогодні в Коростені мовлять 1 телеканал ("Коростень ТБ") і 2 радіостанції ("NewDay" та "Говорить Коростень FM"). IV. Івано-Франківська область. Гостем програми "Про головне в деталях" став представник регулятора на Івано-Франківщині Ігор Маслов на запрошення Івано-Франківського обласного телебачення "Галичина", під час якої предметом обговорення з ведучим Любомиром Белеєм стали важливі питання, які сьогодні стоять перед медіаспільнотою, зокрема: Медіаграмотність: які виклики постають перед місцевими та регіональними журналістами? Наскільки прикарпатці вразливі до фейків і дезінформації? З якою віковою аудиторією варто працювати найбільше? Просвітницька роль медіа: чи здатні місцеві та регіональні медіа протидіяти маніпуляціям та фейкам? Як Національна рада може цьому сприяти? Дезінформація в соцмережах: що робити з анонімними телеграм-каналами та YouTube-акаунтами? Які інструменти впливу є у медіарегулятора? Штучний інтелект у медіа: чи може ШІ стати надійним помічником журналіста? Де проходить межа між користю й загрозою ШІ в журналістиці? Стан регіональних медіа: чи змінилася професійність і незалежність прикарпатських медіа за останні роки? Як вплинула війна на інформаційний простір Івано-Франківщини? Закон "Про медіа": які зміни відбулися в інформаційному просторі за два роки дії нового медійного законодавства? Скільки медіа проліцензовано та зареєстровано на Прикарпатті? Порушення та скарги: які типові порушення законодавства фіксує Національна рада у місцевих та регіональних медіа? На що найчастіше скаржаться мешканці Івано-Франківської області? У межах роботи з підтримки місцевих мовників та розвитку інформаційного простору Прикарпаття Ігор Маслов 11 червня провів робочу зустріч із директором ТОВ ТРО Студія "Дзвони" (м.Івано-Франківськ) Борисом Зеленським (отцем Софроном). Основною темою обговорення стала підготовка до запуску мовлення радіостанції у селі Гошів Калуського району, який орієнтовно заплановано на середину осені 2025 року. Під час розмови йшлося про поточний стан справ медіа (ефірне радіомовлення в містах Івано-Франківськ та Калуш), а також про технічні й організаційні кроки, необхідні для початку мовлення в селі Гошів. На сьогодні триває процес придбання основного обладнання - зокрема, антени, передавача та допоміжної техніки. ТОВ ТРО Студія "Дзвони" отримала перемогу у конкурсі на мовлення в селі Гошів на частоті 92.8 МГц 27 березня 2025 року. V. Львівська область. 9 червня представник Національної ради у Львівській області Тарас Шоробура був запрошений на щорічний захід "Вечір вдячності: герої поміж нас", організований телерадіокомпанією "Перший Західний". Подію провели у Митрополичих садах біля собору Святого Юрія у Львові. Цьогорічний вечір був присвячений Дню журналіста та людям, від роботи яких залежить доля України. Медійники відзначали професійне свято з вдячністю до тих, про кого розповідають у своїх проєктах. Команда телеканалу відзняла сім історій про звичайних людей, які здійснюють надзвичайні вчинки. Лауреатами відзнаки "Світле Серце вдячності" 2025 року стали сім осіб: священник-капелан Михайло Сукмановський, журналістка Лєране Хайбуллаєва, паралімпієць Іван Дзядик, волонтерка Іванна Балко, вчителька Лариса Романишин, кардіохірург Дмитро Бешлей та мистецтвознавець Лев Скоп. Нагороди вручали відомі українські діячі, зокрема владика Володимир Груца, Рефат Чубаров, начальник ЛОВА Максим Козицький та інші. Особливу символічну нагороду - "Серце вдячності дітям Львівщини" вручили кардіохірургу Дмитру Бешлею, який врятував дворічну Вероніку Опришку під час операції. Захід завершився вшануванням пам'яті загиблих захисників та словами подяки всім, хто наближає нашу перемогу. VI. Рівненська область. Представниця Національної ради в області Лілія Гринюк взяла участь у зустрічі до Дня журналіста, яку організували Рівненська облдержадміністрація і Центр життєстійкості. У зустрічі взяли участь журналісти, комунікаційники, працівники пресслужб. Разом із психологинею Оленою Ярмолюк говорили про емоційну стійкість, травмо-чутливу комунікацію і турботу про себе. Пропрацювали техніки емоційної стабілізації, отримали практичні поради, як запобігти професійному вигоранню і спілкуватися з постраждалими, аби не завдати їм ще більшої травми. Центри життєстійкості - проєкт, який реалізує Міністерство соціальної політики України і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" першої леді Олени Зеленської. У Рівненській громаді його втілює ГО "Центр інтеграції". Також Лілія Гринюк провела нараду з нагоди Дня журналіста з редакторами і журналістами друкованих медіа. Під час зустрічі обговорили законодавчі вимоги, зокрема щодо: оприлюднення вихідних даних; ідентифікації реклами; правил розміщення рекламних матеріалів; порядку внесення змін до реєстру медіа. Станом на 1 червня 2025 року в Рівненській області зареєстровано 36 суб'єктів у сфері друкованих медіа. VII. Сумська область. "Права людини під вогнем війни" - під таким гаслом у Сумах в укритті відбувся регіональний форум, присвячений висновкам Щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця. Подія об'єднала представників органів державної влади, місцевого самоврядування, правозахисних інституцій, силових структур, ветеранської спільноти та громадських організацій задля обговорення основних питань прав людини в умовах війни і відновлення. У форумі також взяла участь представниця Національної ради у Сумській області Лариса Якубенко. Під час свого виступу вона розповіла, що представництво Омбудсмана та Національної ради у Сумській області співпрацюють у площині захисту прав людини в інформаційному просторі. Представниця медіарегулятора акцентувала увагу на нормах Закону України "Про медіа" щодо захисту дітей та обмежень щодо змісту інформації, передбачених статтями 36, 42. Лариса Якубенко поінформувала про реалізацію Національною радою превентивного механізму задля запобігання поширення мови ворожнечі та дискримінаційних висловлювань у медіа. Представництво регулятора у Сумській області регулярно проводить моніторинги програм місцевих телерадіомовників та аналізує дотримання ними вимог законодавства при створенні й поширенні медіапродукту, в тому числі й розрахованого на дитячу аудиторію. Також у своєму виступі Лариса Якубенко наголосила на важливій ролі медіа в інтеграції ветеранів у мирне життя і потребі коректної комунікації з ветеранами і про ветеранів. VII. Хмельницька область. На запрошення представниці Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області Оксани Кізаєвої представниця регулятора на Хмельниччині Олена Гавінська взяла участь у регіональному форумі "Омбудсман, влада, громадськість: об'єднуємо зусилля для захисту прав людей", під час якого обговорили стан захисту прав людини в області в умовах воєнного стану. Оксана Кізаєва представила Щорічну доповідь Уповноваженого про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні у 2024 році, а також розповіла про ситуацію щодо дотримання прав людини в Хмельницькій області, результати моніторингових візитів, а також рекомендації, надані органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування. Представництва Національної ради та Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області співпрацюють у сфері захисту прав людини, зокрема прав дітей, а також недопущення дискримінації та мови ворожнечі в медіа Хмельниччини. На частоті 103.3 МГц у селищі Теофіполь розпочала мовлення радіостанція "TV7+". Відповідно до програмної концепції медіа мовитиме 24 години на добу, транслюватиме не менш як 40% пісень українською мовою, а також зобов'язане розміщувати інформаційні програми з місцевою та/або регіональною тематикою. Слухати програми радіостанції "TV7+" можна у Теофіпольській, Білогірській та Ямпільській селищних територіальних громадах Хмельниччини. Право мовити у селищі Теофіполь на частоті 103.3 МГц ТОВ "Телекомпанія "Проскурів" з м. Хмельницький (позивні: "TV7+") отримала за результатами конкурсу на мовлення, підсумки якого Національна рада підбила 26 вересня минулого року. Також ця телекомпанія здійснює цифрове телевізійне мовлення: її програми з логотипом "TV7+" можна дивитися практично на території всієї області. VIII. Черкаська область. Нараду з керівниками друкованих медіа провела головна спеціалістка секретаріату представника Національної ради на Черкащині Галина Рижак. У нараді взяли участь Анатолій Вікторук ("Шполянські вісті"), Валентина Добринська ("Трибуна хлібороба"), Інна Чмихало ("Наше слово"), Світлана Перець (газета "Надросся"), Галина Скороход (газета "Сміла") та Тетяна Калиновська ( газета "Черкаський край"). Темою розмови стали: діяльність суб'єктів у сфері друкованих медіа та дотримання ними вимог медійного й рекламного законодавства; вимоги до маркування й розміщення реклами; доставка видань у віддалені населені пункти області та військовим на передову; гендерна складова українського суспільства; формування підтримки та поваги до ветеранів через правильно розставлені акценти в подачі інформації; новітні цифрові технології та освітні матеріали для дітей і молоді; використання ШІ в роботі медіа. До офісу медіарегулятора у Черкаській області завітали студенти й майбутні архітектори. Їм цікаво було відвідати історичну будівлю, побудовану видатним архітектором Владиславом Городецьким. Також вони цікавилися роботою регуляторного органу, зокрема, його представництва в регіоні. IX. Чернівецька область. Під час робочої зустрічі представниці Національної ради у Чернівецькій області Любові Нечипорук із керівником Чернівецького обласного центру соціально-психологічної допомоги захисникам і захисницям "Ветеран Хаб" Олександром Кошовим йшлося про стан і виклики медіапростору регіону, особливості діяльності медіарегулятора, а також ключові аспекти Закону України "Про медіа". Любов Нечипорук акцентувала на важливості дотримання професійних стандартів при висвітленні тем, що стосуються ветеранів, зокрема, використання коректної термінології, недопущення стереотипізації та необхідності чутливого підходу до подачі інформації про військових, ветеранів, їхніх родин. Увагу приділили діалогу між ветеранською спільнотою та медіа, необхідності посилення співпраці для формування гідного образу ветерана в медіапросторі. "Повага до ветеранів - це основоположний принцип у медіа та суспільстві. Надзвичайно важливо, щоби журналісти звертали увагу на контекст, уникаючи поверхневості", - акцентувала Любов Нечипорук. Олександр Кошовий, ветеран, командир мотопіхотного взводу мотопіхотного батальйону 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, розповів про діяльність "Ветеран Хабу", реалізацію проєкту "Сталь", спрямованого на підтримку ветеранів. Цей проєкт передбачає комплексну фізичну й психологічну реабілітацію, адаптацію до нових побутових умов і соціального середовища. У межах ініціативи активно залучають амбасадорів - учасників бойових дій, які стають рушійною силою змін у громадах. Вони сприятимуть впровадженню ефективних ветеранських політик, допомагатимуть розвивати програми соціальної адаптації, працевлаштування, створення хабів як центрів підтримки, навчання та взаємодії. "Ми не лише надаємо допомогу - ми створюємо простір довіри. Тут кожен ветеран може знайти підтримку і середовище, де його досвід буде почутий", - поділився Олександр Кошовий. Любов Нечипорук і Олександр Кошовий домовилися про подальшу комунікацію і співпрацю задля підвищення рівня обізнаності у медіа про ветеранські ініціативи й створення для ветеранів, ветеранок та їхніх родин чутливого інформаційного середовища. У Дністровському районі Чернівецької області стало більше якісного місцевого мовлення - ТРО "Сокиряни" розпочала мовлення на частоті 97,9 МГц у селищі Кельменці та на території Кельменецької селищної громади. Відтепер жителі цього прикордонного регіону зможуть цілодобово отримувати актуальну інформацію, аналітичні огляди подій, публіцистичні й розважальні передачі. Представниця медіарегулятора привітала директорку ТРО "Сокиряни" Тетяну Герасимчук та в її особі колектив радіостанції з початком мовлення на новій частоті, подякувавши за розвиток місцевого радіомовлення Буковини. "Для Кельменецької громади мовлення - це інструмент підтримки місцевої ідентичності, платформа для діалогу й розвитку. В умовах війни та інформаційних викликів особливо важливо мати доступ до перевіреної, своєчасної і зрозумілої інформації, яка враховує локальні особливості та інтереси мешканців", - наголосила Любов Нечипорук. X. Чернігівська область. Президент України підписав Указ про нагородження директорки ТОВ "Маяк-медіа" та редакторки газети "Маяк" Ірини Гайової орденом "За заслуги" III ступеня з нагоди Дня журналіста. Державну нагороду за вагомий внесок у розвиток національної журналістики, активну громадянську позицію та висвітлення збройної агресії росії проти України буде вручено найближчим часом. До професійного свята Ірина Гайова також отримала Почесну грамоту Чернігівської обласної військової адміністрації, яку їй вручили начальник ОВА В'ячеслав Чаус та представниця Національної ради у Чернігівській області Ірина Сенченко. Газета "Маяк" вже 93 роки виходить на прикордонній території і, незважаючи на складні умови воєнного стану, продовжує виконувати свою інформаційну місію. Видання щоденно долає серйозні виклики - зменшення тиражу, логістичні труднощі, обмежене фінансування та постійну загрозу через ворожі обстріли. Команда редакції залишається відданою своїй справі та працює для громади і разом із громадою. Медіахаб "Медіабаза Чернігів" організував зустріч місцевих медійників з нагоди Дня журналіста, до якої долучилась представниця Національної ради у Чернігівській області Ірина Сенченко. Учасники обговорювали професійні виклики, ділилися досвідом та шукали відповіді на болючі питання - як виживати в умовах війни, уникнути вигорання та залишатися чесними перед аудиторією. Чернігівщина залишається однією з найгарячіших точок України через щоденні обстріли та постійну загрозу для прикордонних громад. Попри складні умови, місцева журналістика не просто тримається, а й розвивається. "Люди потребують інформації, наші журналісти працюють - виходять газети, працюють телебачення і радіо. Ціна за це надвисока, всі долають труднощі та нестачу ресурсів, але залишаються відповідальними й сильними", - зазначила Ірина Сенченко. Під час робочих поїздок у прикордоння представниця регулятора бачить, як громади прагнуть бути поінформованими, а місцеві журналісти щодня ризикують життям заради правди. Серед обговорених тем - зміна аудиторії, нові цифрові формати, психологічне виснаження та потреба у фаховій підтримці. Локальні видання активно адаптуються до нових реалій: "Вісник Ч" завдяки Instagram залучає нових підписників, а "PECHERA.info" відновлює колумністику. "Надихає, що навіть під час війни чернігівські медіа чесно виконують свою місію - розповідати історії людей, підтримувати громаду. Журналістика живе, бореться і розвивається", - підкреслила Ірина Сенченко (Джерело: Сайт Нацради).
  • 13.06.2025 Хочете б'юті-подарунок? Грайте щосуботи у "Хто Ближче?" на хвилях стрийської радіостанції "Радіо Стрий FM - радіо Твого міста" (101.0 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k., Інтернет-мовлення 96k. Ogg, Інтернет-мовлення 128k. AAC+, Інтернет-мовлення 256k. та Інтернет-мовлення 320k.)! Уже цієї суботи - в ефірі шоу "Сонячна Субота" - ваш шанс виграти сертифікат на одну з б'юті-послуг від Школи краси Юлії Стасів. Що оберете ви? Макіяж. Зачіску. Брови. Манікюр. Слухайте Стрий FM і грайте о 11:20 та 13:20, уважно відповідайте - і забирайте свій сертифікат! Напишіть слово СОНЦЕ у Viber або Telegram Стрий FM на номер 098 10 11 123 - і ви в грі! Стрий FM - тут не тільки музика, а й краса в ефірі! (Джерело: Сторінка "Радіо Стрий FM - радіо Твого міста" у соцмережі Facebook).
  • 13.06.2025 17 червня на хвилях столичної мережевої станції "Громадське радіо" (Київ-99.4 МГц, Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Хутір-Михайлівський-89.9 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Покровськ-99.6 МГц, Чернігів-105.9 МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 24k. AAC, Інтернет-мовлення 160k., Інтернет-мовлення 160k. та Інтернет-мовлення (реґіони) 320k.) відбудеться прем'єра нового подкасту "Борці, що здобувають світ" - проєкту, присвяченого батькам, які виховують дітей з інвалідністю. Про це повідомила головна редакторка радіо Вікторія Єрмолаєва у фейсбуці. Авторка подкасту - журналістка та програмна директорка "Громадського радіо" Тетяна Курманова. У коментарі інтернет-виданню "Детектор медіа" Тетяна Курманова розповіла, що поштовхом до створення програми стало особисте зіткнення з реальністю: "Коли ми з чоловіком дізналися про складний діагноз сина, крім труднощів із прийняттям, виникли й суто інформаційні. Ти - розгублена, адже потрібно займатися і здоров'ям дитини, і купою непростих бюрократичних моментів. А чіткий алгоритм дій ще треба знайти. Тому я вирішила, проходячи цей шлях, спробувати спростити його для тих батьків, які вперше дізналися про інвалідність або особливі потреби дитини й поки не знають, що робити далі. Саме вони - головна цільова аудиторія проєкту. Проте ми сподіваємося на зацікавленість як профільних фахівців, так і широкої громадськості. Часи, коли родини, де виховують дітей з інвалідністю, були ізольовані, закапсульовані в проблему, повинні минути". За словами журналістки, назвою програми стала цитата з гімну ОУН: "А хто борець - той здобуває світ". "Ці слова, як на мене, дуже точно передають життя сімей, які виховують дітей з інвалідністю. Бо боротися доводиться з усім: страхами, упередженнями, стигмою, навіть із державою - адже іноді гарантовані послуги доводиться буквально виборювати. Тому й у програмах ми рухатимемось за логікою "алгоритму допомоги": що робити на кожному з етапів, куди звертатися по допомогу, які документи необхідно зібрати тощо. І я сподіваюся, що нам вдасться зробити це в безпечній і дружній атмосфері", - додає Тетяна Курманова. Програма виходитиме щовівторка о 19:00 на хвилях "Громадського радіо". Також її можна буде прослухати на сайті у розділі "Подкасти". Нагадаємо, що раніше "Громадське радіо" запустило правозахисний подкаст "Я чую інших" - проєкт правозахисника, журналіста Максима Буткевича та журналістки Дар'ї Бурої (Джерело: Портал "Детектор медіа").
  • 13.06.2025 У смт Кельменці та на території Кельменецької селищної громади Дністровського району Чернівецької області стартувало мовлення Комунального підприємства "Телерадіоорганізація "Сокиряни" на частоті 97.9 МГц - мешканці прикордонного регіону отримали доступ до цілодобового радіоефіру з місцевими новинами, публіцистикою, аналітикою та розважальними програмами. ТРО "Сокиряни"/ Сок-FM/104.7 - це досвідчений локальний мовник, що вже тривалий час здійснює мовлення на частоті 104.7 МГц у місті Сокиряни та сусідніх громадах. Команда журналістів і ведучих знає специфіку регіону, його виклики та потреби, створює контент, який цікавий та важливий для слухача. Представниця Національної ради у Чернівецькій області Любов Нечипорук вітає директорку ТРО "Сокиряни" Тетяну Герасимчук, колектив радіостанції з розширенням мовлення та важливим кроком у розвитку місцевого радіопростору. Вихід в ефір у Кельменецькій громаді є свідченням сталого розвитку мовника, який успішно адаптується до сучасних інформаційних потреб мешканців області та викликів часу. Запуск мовлення на новій частоті збільшує територіальне охоплення радіостанції та сприяє зміцненню інформаційної безпеки у прикордонному районі (Джерело: Сторінка Представниці Національної ради у Чернівецькій області у соцмережі Facebook).
  • 13.06.2025 У новому сезоні на поціновувачів яскравого іронічного гумору та сатири радіостендап-шоу "Гомін Out" на Радіо Промінь чекає 60 випусків з новими жартами в ефірі, а також 15 відеовипусків на ютуб-каналі радіостанції. Прем'єрні свіжі випуски слухайте щобудня з 9:30, п'ять разів на день три місяці поспіль. Щомісяця буде виходити по 20 нових випусків. Незмінні ведучі шоу - коміки Настя Зухвала, Єгор Шатайло та Юра Коломієць. "Радіо Промінь завжди йде на зустріч своїм слухачам. Якщо слухачі хочуть, щоб ми повернули "Гомін Out", то ми його радісно повертаємо. Якщо слухачі хочуть, щоб ми збільшили хронометраж випусків - ми його збільшуємо. Якщо слухачі хочуть, щоб наші улюблені коміки були ще яскравіші, гостріші й актуальніші, то ми це також робимо. І як ми вирішили разом з коміками, цей сезон буде вирішальним", - тримає інтригу продюсерка проєкту Лілія Лилик. Кожен радіовипуск вже традиційно містить одну новину, а триває така програма на Радіо Промінь до п'яти хвилин. Теми перших чотирьох випусків не оминули: дослідження OpenAI про те, що часте спілкування з ChatGPT може викликати відчуття самотності; як Україна опустилася на шість позицій у рейтингу найщасливіших країн світу; Ілона Маска, який планує повернути зір незрячим завдяки першому імпланту вже протягом цього року, а також відкриття магістерської програми з кавових технологій в Чернівцях. "У цьому сезоні ми вирішили підкреслити, що "Гомін Out" матиме більш новинний формат. І оскільки він в новинному короткому стилі подає інформацію, то навіть промо для нового сезону знімали у справжній студії Суспільне Новини, за якими можна стежити на ютубі, Першому каналі Суспільного та слухати випуски новин також в ефірі Українського Радіо. Долучайтеся до Радіо Промінь і стежте за короткими відеоанонсами нових випусків на нашому ютубі Радіо Промінь", - пояснив виконавчий продюсер Максим Яковенко. Для зручності поціновувачів шоу, кожну п'ятницю п'ять тижневих випусків збиратимуть у єдиний подкаст, який можна слухати відразу на всіх подкаст-платформах. Дивитися плейлист із відеоподкастами "Гомін Out" можна буде на ютуб-каналі Радіо Промінь, який доповнюватимуть новими відео декілька разів на тиждень. А в кінці місяця шанувальники зможуть дивитися всі випуски, зібрані за місяць в єдиному спільному підсумковому дайджесті. Всього таких місячних дайджестів вийде дванадцять. Одна з ведучих проєкту Настя Зухвала неодноразово виступала за кордоном у Польщі, Німеччині, Канаді, США, а нещодавно повернулася після стендап-туру Великобританією і відразу активно включилася в роботу для нового сезону "Гомін Out": "Ми завжди слідкуємо за найактуальнішими новинами, а також оцінюємо їх з точки зору наскільки потенційно гумористичними вони можуть бути, хоча іноді ми самі собі створюємо виклики. До речі, вибираємо не найоптимістичніші новини, але шукаємо в них щось як мінімум комедійне, а іноді й веселе". Комікеса поділилася, що її підписники активно запитували, коли ж буде продовження шоу на Радіо Промінь, і от нарешті це сталося. Щодо свого останнього виступу у Лондоні цього травня, одна з найяскравіших представниць українського стендапу нового покоління зазначила: "Все пройшло просто чудово. Це був не перший мій виступ у Лондоні. А Великобританія - країна, в якій дуже відчувається підтримка, і моя аудиторія особливо тепла в цьому місті". Нагадаємо, що Настя Зухвала вміло поєднує безжальну самоіронію з тонким політичним гумором, не боїться жартувати про найболючіше і влучно описує досвід кожного українця, що виживає між повітряними тривогами, ностальгією, війною та надією. Другий співведучий "Гомін Out", відомий раніше слухачам Радіо Промінь за попередніми сезонами шоу та роллю міського божевільного відлюдника, стендап-комік Єгор Шатайло з незмінним скепто-оптимізмом поділився: "Новий сезон шоу "Гомін Out" буде вирішальним, адже все буде вирішуватися в цьому сезоні. У нас кожен день, місяць, рік - вирішальний, тож чому б новому сезону "Гомінату" не бути вирішальним?". Щодо своєї обраної ролі міського божевільного та відлюдника у радіостендап-шоу він пояснює так: "Взяв собі цю роль, бо вона мені ближче. Просто в нашій команді Юра - це людина добро і позитив, Настя - дуже проривна і енергійна, а я - смішний відлюдник. Ми три різні протилежні персонажі, щоб було цікавіше, і так на контрастах через наші амплуа розкриваємо ставлення до різних ситуацій. - І додав: - Я зовсім не змушую себе бути цією людиною, не граю роль, а такий і є насправді в житті - живу один, в селі. Моя історія правдива, але помножена на десять, тож я особливо не брешу у кожному своєму діалозі". Останній з трійки ведучих-коміків радіостендап-шоу на Радіо Промінь Юра Коломієць пояснив про новий сезон так: "Чим більший рівень відчаю в українців, тим легше нам (комікам), тому що ми працюємо на контрастах. І чим складніша ситуація навколо, тим більш дзвінкі та потужні виходять жарти. Тому я думаю, що, не дивлячись на все, ми зможемо веселити людей в будь-яких умовах". Тож вмикайте Радіо Промінь та слухайте як автори й ведучі стендап-шоу "Гомін Out" традиційно обговорюють останні новини з України та світу, майстерно замішуючи серйозне зі смішним і додаючи до того всього дещицю абсурду, з якою вже так органічно сприймаються сучасні події. Нагадаємо, вперше власне радіостендап-шоу стартувало на Радіо Промінь у жовтні 2019 року, а ведучими тоді були Антон Тимошенко, Єгор Шатайло та Сергій Ліпко. Радіо Промінь - найперша музична радіостанція України, що працює в ефірі з 1965 року. За форматом - музично-інформаційний канал. Має загальнонаціональне покриття, мовить 24 години на добу. З усіма частотами в регіонах та лінками на соцмережі Суспільного можна ознайомитися за посиланням. Радіоканали Суспільного також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio (Джерело: Сайт АТ НСТУ).
  • 13.06.2025 Слухайте ефір стрийської радіостанції "Радіо Стрий FM - радіо Твого міста" (101.0 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k., Інтернет-мовлення 96k. Ogg, Інтернет-мовлення 128k. AAC+, Інтернет-мовлення 256k. та Інтернет-мовлення 320k.) впродовж дня - і вигравайте подарунки! На хвилях радіостанції щодня звучать ігри - не одна, а ціла купа шансів зірвати свій приз! А в суботу - не розслабляйтеся, бо подарунки летять і на вихідних! Вмикайте Стрий ФМ, грайте, вигравайте і насолоджуйтеся улюбленим радіо! Стрий ФМ чекає саме вас! Слухайте і реєструйтеся на номері Стрий Вайберу/Стрий Телеграму - 098 10 11 123 (Джерело: Сторінка "Радіо Стрий FM - радіо Твого міста" у соцмережі Facebook).
  • 13.06.2025 До запуску на хвилях столичної мережевої станції "Громадське радіо" (Київ-99.4 МГц, Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Хутір-Михайлівський-89.9 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Покровськ-99.6 МГц, Чернігів-105.9 МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 24k. AAC, Інтернет-мовлення 160k., Інтернет-мовлення 160k. та Інтернет-мовлення (реґіони) 320k.) готується надзвичайно чутливий проєкт "Борці, що здобувають світ". Тетяна Курманова та її гості подарують безпечний простір батькам, які виховують дітей з інвалідністю. Як допомогти дитині, та як не втратити себе, як подолати бюрократичні труднощі та як ставитись до нерозуміння оточуючих. Ці складні та часом табуйовані теми звучатимуть теплими голосами людей, які все розуміють. Прем'єра подкасту вже 17-го червня. Всі деталі дуже скоро на сторінках Громадського радіо (Джерело: Сторінка Вікторії Єрмолаєвої у соцмережі Facebook).
  • 13.06.2025 У невеликих редакціях, особливо в гіперлокальних медіа, керівники часто поєднують кілька ролей одночасно - зокрема й функції HR-фахівця. Без відповідного досвіду ця сфера зазвичай залишається на інтуїтивному рівні, а потреби команди - недослідженими. Саме тому участь у програмі з підтримки локальних радіостанцій відкрила для прилуцької мережевої станції "ТІМ-FM" (Білещина - 95.7 МГц, Чернігів - 102.4 МГц, а також Інтернет-мовлення (Прилуки) 320k. AAC+, Інтернет-мовлення (Прилуки) 320k., Інтернет-мовлення (Чернігів) 320k. AAC+ та Інтернет-мовлення (Чернігів) 320k.) можливість подивитися на роботу з людьми інакше. Основним запитом радіо "ТІМ ФМ" до експертки з HR стала потреба покращити внутрішній клімат у команді та сприяти професійному розвитку працівників. Деякі співробітники не відчували зростання та втрачали мотивацію, тому було важливо знайти шляхи підтримки та залучення. Під час індивідуальної сесії з експерткою Іриною Когут редакторка компанії Людмила Цегельник детальніше окреслила ці виклики, наголосивши на важливості створення комфортного робочого середовища та нових можливостей для розвитку команди. "Деякі співробітники не відчували зростання та мотивації, тому я хотіла зрозуміти, як покращити ситуацію та підтримати команду в розвитку. Після консультацій ми провели перше опитування колективу і це допомогло нам виявити слабкі місця. На підставі отриманих результатів анкети, ми виявили потребу у навчанні і троє наших співробітників вже проходять курси зі штучного інтелекту в журналістиці та монетизації в медіа. Крім того, ми змінили підхід до розміщення вакансій. Ми орієнтувались на кандидатів без досвіду в журналістиці як радила експертка, що дозволило знайти чудову нову ведучу - Анастасію. Це дало свіжий погляд у команду та оновило динаміку роботи", - каже Людмила. Редакторка зауважила, що для команди стало неочевидним відкриттям - наскільки важливо регулярно проводити внутрішні опитування та працювати з очікуваннями працівників. Вона також відзначила, що несподівано корисним виявився підхід до пошуку нових кадрів серед людей без журналістського досвіду: іноді саме особисті якості та потенціал можуть відігравати ключову роль. Історія "ТІМ ФМ" - це приклад того, як навіть невеликі зміни у внутрішніх процесах можуть дати відчутний результат. Завдяки роботі з експерткою програми Іриною Когут, команді вдалося не лише зміцнити внутрішню взаємодію, а й знайти нові ресурси для зростання. Це ще раз підтверджує: інвестиції в людей - найцінніші для сталого розвитку будь-якого медіа (Джерело: Сторінка Національної асоціації медіа у соцмережі Facebook).
  • 13.06.2025 Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення продовжила ліцензії восьми компаніям. Такі рішення регулятор ухвалив на засіданні 12 червня. Серед них загальнонаціональні мовники, які виходять у мультиплексах МХ-1 і МХ-3 "Зеонбуду", стандарт DVB-T2 (MPEG-4): ТОВ "Міжнародна комерційна ТРК" (ICTV); ТОВ "ТРК "Музика ТВ"" (логотип Комбіноване позначення виконано у вигляді малюнку. Словесна частина представлена написом "ПІКСЕЛЬ TV"). Також два місцеві канали в місцевому мультиплексі "Зеонбуду" МХ-5, стандарт DVB-T2 (MPEG-4): КП "Павлоградська телерадіокомпанія" Павлоградської міської ради (логотип "ПТРК") -1 канал (програма) у Павлограді Дніпропетровської області; ДП ТРК "Мукачево "М-Студіо" ВК ТОВ "Продюсер" (логотип "MS"), м. Мукачево Закарпатської області - 6 каналів (програм) на Закарпатті. А також чотири радіостанції з місцевим покриттям: ТОВ "ТРК "Місто ФМ"" (позивні "Радіо РОКС - Україна") - частота 100.8 МГц у Запоріжжі. Обсяг мовлення - 8 годин на добу; МПП "Версія плюс" (позивні "Версія FM") - частота 101.6 МГц у с. Холмець Закарпатської області. Цілодобове мовлення; ПП "Радіо "Слатіна-РТК"" (позивні "Радіо Слатіна"), м. Мукачево Закарпатської області - частота 105.1 МГц у с. Косівська Поляна на Закарпатті. Обсяг мовлення - 12 годин на добу; ПП "ТОР-терм" (позивні "Радіо Хуст") - частота 89.1 МГц у Хусті, що на Закарпатті. Цілодобове мовлення. Нагадаємо, на попередньому засіданні, 29 травня, Нацрада продовжила ліцензії каналам з медіагруп StarLight media, "1+1" та "Інтер" (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
  • 12.06.2025 17 червня о 14:00 відбудеться засідання Наглядової ради АТ "НСТУ". Проєкт порядку денного засідання Наглядової ради: 1. Про затвердження Інвестиціи?ного плану АТ "НСТУ" на середньострокову перспективу (3 роки). 2. Про розгляд нової редакції Положення про корпоративного секретаря АТ "НСТУ". 3. Про розгляд нової редакції Положення про Апарат Наглядової ради АТ "НСТУ". 4. Розгляд інформації про відповідність контенту АТ "НСТУ" місії Суспільного мовлення. 5. Про створення робочої групи для напрацювання змін до контрактів голови та членів правління АТ "НСТУ". 6. Про перегляд доручення правлінню АТ "НСТУ" щодо звітування про впровадження Цільової організаційної структури АТ "НСТУ". 7. Про внесення змін до Плану роботи Наглядової ради АТ "НСТУ" на 2025 рік. 8. Різне. Наглядова рада Суспільного Мовлення - орган управління НСТУ, до складу якого входять по одному представнику від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України поточного скликання і дев'ять членів від громадських об'єднань та асоціацій. Наглядова рада є колегіальним органом, що в межах компетенції, визначеної статутом АТ "НСТУ" та Законом "Про суспільні медіа України", здійснює управління товариством, а також контролює та регулює діяльність правління АТ "НСТУ". Строк повноважень членів Наглядової ради НСТУ становить п'ять років (Джерело: Сайт АТ НСТУ).
  • 12.06.2025 Столична мережева станція "Громадське радіо" (Київ-99.4 МГц, Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Хутір-Михайлівський-89.9 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Покровськ-99.6 МГц, Чернігів-105.9 МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 24k. AAC, Інтернет-мовлення 160k., Інтернет-мовлення 160k. та Інтернет-мовлення (реґіони) 320k.) оновила ґендерні політики редакції. Попередній "Етичний кодекс редакції щодо ґендерно-чутливої політики" Редакційна Рада Громадського радіо приймала у 2022 році. Проте від початку повномасштабного вторгнення у медіа з'явилось більше викликів, зокрема, щодо роботи в умовах воєнного конфлікту. Тому редакція прийняла розширену "Політику ґендерної рівності в медійному контенті", розроблену ГО "Жінки в медіа" та Комісією з журналістської етики за підтримки ОБСЄ. Ґендерні політики редакції є частиною зобов'язань радіостанції перед колективом, своїми аудиторіями та партнерами. "Громадське радіо протягом багатьох років дотримується гендерночутливого подання інформації, і взяло на себе зобов'язання оновлювати редакційні політики. Оновлені ґендерні політики ґрунтовно відповідають викликам сьогодення. Вони, серед іншого, містять такі важливі аспекти в роботі як збалансоване представництво жінок і чоловіків в контенті, правила неретравматизації у висвітленні домашнього та ґендерно зумовленого насильства, правила висвітлення сексуального насильства, пов'язаного з війною. Один з ключових стандартів журналістики - "не нашкодь". Для медіа, яке працює під час воєнного стану - це дуже важливо. Ми не гонимось за сенсаціями, бо спочатку зважуємо, який вплив матиме та чи інша публікація", - розповіла головна редакторка Громадського радіо Вікторія Єрмолаєва. Оновлені Ґендерні політики Громадського радіо є письмовими та оприлюднені у загальному доступі. Громадське радіо застосовує їх на практиці у щоденній роботі редакції. Всі працівники і працівниці, штатні або позаштатні, зобов'язані дотримуватись цієї політики на роботі (або в межах співпраці з редакцією Громадського радіо) незалежно від власних поглядів. Періодично радіостанція проводитиме внутрішній моніторинг медіа-контенту для вимірювання ефективності та оцінки результатів реалізації цієї політики, та бере на себе зобов'язання дотримуватись всіх аспектів прийнятого документа (Джерело: Сайт радіостанції).
  • 12.06.2025 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 12 червня застосувала санкції до 10 суб'єктів у сфері медіа. Три компанії отримали штрафи за грубі та значні порушення законодавства. Інші медіа отримали приписи: три телеканали - за недотримання правил мовлення у дні пам'яті, три онлайн-медіа - за неактуальні контактні дані, чотири наукові видання одного університету - за несвоєчасне повідомлення про організаційні зміни. І. Провайдер аудіовізуальних сервісів оштрафований за незареєстровану діяльність. Найбільший штраф на засіданні отримало ТОВ ВКФ "Запорожелектронснаб" з міста Запоріжжя - 80 000 гривень. За результатами офіційного моніторингу 6 травня 2025 року за адресою розташування головної станції компанії було зафіксовано, що ТОВ ВКФ "Запорожелектронснаб" надає користувачам доступ до телеканалів за аналоговою та цифровою технологіями без відповідної реєстрації. Варто зауважити, що компанія до набрання чинності новим Законом України "Про медіа" працювала як провайдер програмної послуги на підставі ліцензії від 21 січня 2022 року. Однак згідно з перехідними положеннями Закону, всі ліцензіати мали протягом року з дня набрання чинності Законом підтвердити свої дані шляхом проходження процедури реєстрації. Станом на 6 червня 2025 року компанія цього не зробила. Відповідно до спеціальної процедури застосування заходів реагування в період воєнного стану, Національна рада 28 травня 2025 року оприлюднила на своєму офіційному вебсайті повідомлення про початок розгляду питання щодо можливого вчинення компанією грубого порушення законодавства. Наступного дня регулятор надіслав повідомлення на електронну адресу компанії з рекомендацією надати письмові пояснення до 5 червня 2025 року. Проте компанія в установлений термін пояснення не надала. При визначенні розміру штрафу Національна рада керувалася положеннями Закону України "Про медіа". У даному випадку регулятор врахував, що компанія розповсюджувала 72 телеканали в аналоговому форматі та 74 - у цифровому. Серед них переважали телеканали вітчизняного виробництва (56 в аналоговому та 60 у цифровому форматах), а також канали з країн Європейського Союзу. Крім того, компанія надавала доступ до універсального медіа-сервісу, у тому числі телеканали "Суспільне Культура", "Перший", "Армія TV", "Суспільне Запоріжжя", "МТМ" та "РАДА". Компанії надано 15 днів з дня опублікування рішення для сплати штрафу до Державного бюджету України. ІІ. Окрім провайдера аудіовізуальних сервісів, штрафи були накладені й на радіостанції за різні порушення ліцензійних умов. ТОВ "ТРК Радіо Одеса" (позивні "Радіо Одеса") оштрафовано на 7 645,70 гривень за повторну відмову від проведення перевірки. Представники регулятора двічі - 21 березня та 28 квітня 2025 року - намагалися провести перевірку, проте суб'єкт у сфері медіа за місцем проведення перевірки за зазначеною адресою був відсутній. Листи-повідомлення також повернулися з поміткою пошти "за закінченням терміну зберігання". Закон кваліфікує повторну відмову як грубе порушення і передбачає штраф у розмірі 25 відсотків ліцензійного збору. Водночас ПП "Телерадіомовна компанія "Аллюр" (позивні "106,0 FM") оштрафували на 15 897 гривень за несвоєчасне подання заяви про зміну технічних характеристик мовлення. Компанія змінила постачальника телекомунікаційних послуг 1 січня 2025 року, але повідомила про це Національну раду лише 7 квітня, хоча Закон передбачає 30-денний термін. Це значне порушення, за яке застосовано штраф у розмірі 10 відсотків ліцензійного збору. ІІІ. Три телеканали порушили правила мовлення у дні пам'яті. Крім фінансових санкцій до радіостанцій та провайдера, Національна рада також зафіксувала порушення правил мовлення у дні пам'яті у трьох телеканалів за результатами офіційного моніторингу. ТОВ "Голдберрі", м. Київ (логотип з білою літерою "Е" на блакитному фоні) не повідомляло глядачів про причину відзначення Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу 18 травня з 21:07 до 24:00. Аналогічне порушення, але в більшому обсязі, допустило ТОВ "Тайм Медіа Солюшин", м. Дніпро (канал ROZPAKUY), яке взагалі не повідомляло про день пам'яті 18 травня протягом майже всього дня - між 06:00-12:00 та 12:02-24:00. Найбільшу кількість порушень допустило ТОВ "Чернівецький Промінь", м. Чернівці, у День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни 14 травня. Телеканал порушив відразу чотири вимоги: не оголосив хвилину мовчання о 12:00, не розмістив зображення палаючої свічки протягом дня, не повідомляв про причину відзначення дня пам'яті та не включив відповідне повідомлення у випуск новин о 20:30. За правилами телерадіоорганізації зобов'язані інформувати глядачів про причину відзначення дня пам'яті один раз на 2 години у проміжку часу між 06:00 та 24:00. До всіх телеканалів застосовано приписи як захід реагування за незначні порушення. IV. Онлайн-медіа не дотримуються вимог щодо контактних даних. Регулятор застосував приписи до трьох суб'єктів у сфері онлайн-медіа за порушення вимог щодо зазначення вихідних даних. ТОВ "Інформаційне Агентство "Ньюз Флеш", м. Київ (портал ua.news) розмістило недіючий номер телефону редакції. До Національної ради надійшла скарга директора компанії "Niko Technologies OU", який не зміг скористатися правом на відповідь через неможливість зв'язатися з редакцією. Моніторинг підтвердив, що автоматична система повідомляє про відсутність зв'язку з абонентом. Схожі проблеми виявлено й в інших онлайн-медіа. Зокрема, суб'єкт у сфері онлайн-медіа Королюк Олена Романівна, м. Тернопіль (вебсайт "Like позитивні новини") взагалі не оприлюднила поштову адресу та номер телефону. На сайті розміщено пояснення, начебто закон не зобов'язує публікувати ці дані, проте Національна рада вважає таку позицію необґрунтованою. Аналогічне порушення допустила громадська організація "Медіавізія" із Запоріжжя (онлайн-медіа "Скільки-скільки?"), яка також не оприлюднила на вебсайті поштову адресу та номер телефону. Нагадаємо, що зареєстровані суб'єкти у сфері онлайн-медіа зобов'язані оприлюднювати та регулярно оновлювати такі вихідні дані: офіційну назву, поштову адресу, телефон, електронну пошту та ідентифікатор медіа в Реєстрі. Всі порушники мають усунути недоліки протягом 7 робочих днів. V. Університетські видання отримали приписи за несвоєчасне повідомлення про зміни. Національна рада застосувала приписи до чотирьох наукових видань Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова за несвоєчасне повідомлення про зміну керівника. Університет мав повідомити регулятор про зміну ректора протягом п'яти робочих днів після реєстрації змін у державному реєстрі (до 25 березня 2025 року), проте зробив це лише 28 травня. Приписи отримали такі наукові видання: "Світлотехніка та електроенергетика"; "Комунальне господарство міст" (серія: економічні науки); "Комунальне господарство міст" (серія: технічні науки та архітектура); "Науковий вісник будівництва". VI. Радіостанції без порушень. На противагу виявленим порушенням, за результатами планових виїзних перевірок Національна рада визнала відсутність порушень законодавства та умов ліцензії у двох радіостанцій. ПП "ТРК "Західна Столиця", м. Львів (позивні "Західна столиця") та ТОВ "Ч К", м. Київ (позивні "Radio JAZZ") успішно пройшли перевірку у зв'язку із закінченням строку дії ліцензій та повністю дотрималися вимог законодавства щодо програмної концепції мовлення, частки національного продукту, використання державної мови та інших обов'язкових норм (Джерело: Сайт Нацради).
  • 11.06.2025 Телерадіокомпанія "СОК ФМ" розширює свій простір для слухачів Дністровського району за частотою 97.9. Станом на 11-те червня 2025-го року діапазон мовлення "СОК ФМ" став доступним не тільки на території Сокирянщини, частково Хмельниччини, Вінниччини за частотою 104.7, а тепер і для слухачів всього Дністровського району за частотою 97.9. "СОК ФМ" - це ваш інформаційний простір новин та цікавих фактів наповнений сучасними музичними треками. Зробіть свій день кращим! Приєднуйтеся до аудиторії станції! Будьте у вирі подій! Насолоджуйтеся всесвітніми хітами! Залишайтеся разом із "СОК ФМ" на частоті 104.7. Приєднуйтеся до аудиторії станції за частотою 97.9. Слухайте завжди онлайн версію з будь-якої точки світу. Переходьте за посиланнями: Медіа трансляція - https://www.twitch.tv/sokfm1047; Аудіо трансляція - https://online-sokfm.pp.ua:8443/SokFM_HD; https://radiovolna.net/406118-sok-fm-sokiryany.html. Залишайтеся на хвилі "СОК FM/104,7/97.9". Будьте у тренді - слухайте наше! Для вас щодня мовить Сокирянщина. "СОК ФМ" працює з любов'ю для вас. "СОК ФМ" - твій етер. Твій вир подій та емоцій. Твоя гармонія (Джерело: Допис Тетяни Герасимчук в групі Сокирянська територіальна громада у соцмережі Facebook).
  • 10.06.2025 Грайте та вигравайте улюблений десерт від Pekari Bakery! Щодня на хвилі стрийської радіостанції "Радіо Стрий FM - радіо Твого міста" (101.0 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k., Інтернет-мовлення 96k. Ogg, Інтернет-мовлення 128k. AAC+, Інтернет-мовлення 256k. та Інтернет-мовлення 320k.) о 14:40 слухайте гру "СЛОВОЛОВИ". Хочете щось смачненьке? Просто надішліть слово "Пекарі" у Стрий Вайбер або Стрий Телеграм - і чекайте на дзвінок! Це 098 10 11 123? Саме так! Партнер гри - Pekari Bakery (Джерело: Сторінка "Радіо Стрий FM - радіо Твого міста" у соцмережі Facebook).
  • 10.06.2025 У рамках програми для гіперлокальних радіостанцій Наталка Беднарська провела два вебінари, присвячені роботі в диджиталі. Digital директока НАМ допомогла учасникам глибше розібралися з платформами, на яких найчастіше працюють - Facebook, Instagram та YouTube. На першій зустрічі говорили про ефективну присутність у Фейсбуці та Інстаграмі: що таке ER (engagement rate), як його рахувати і чому він важливий; як грамотно анонсувати матеріали, щоб отримувати більше переглядів і охоплення; що працює в текстових постах та як краще використовувати посилання. Наприкінці учасники отримали чек-ліст для покращення статистики, який вже можуть застосовувати у роботі! Другий вебінар - був повністю присвячений YouTube: пояснили, що таке CPM, RPM і CTR та як ці показники впливають на ефективність; розібрали, що означають цифри в аналітиці й що з ними робити. НАМ дякує Наталці за глибоке занурення і практичні поради для наших радійників! (Джерело: Сторінка Національної асоціації медіа у соцмережі Facebook).
  • 8.06.2025 Столична мережева станція "Громадське радіо" (Київ-99.4 МГц, Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Хутір-Михайлівський-89.9 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Покровськ-99.6 МГц, Чернігів-105.9 МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 24k. AAC, Інтернет-мовлення 160k., Інтернет-мовлення 160k. та Інтернет-мовлення (реґіони) 320k.) готує для вас чудову можливість послухати прямий етер наживо на фестивалі "Docudays UA" 2025! Слухайте прямий етер у понеділок, 9-го червня, з 11:10 до 13:00, або приходьте наживо у кінотеатр "Жовтень" (зала "Класік"). Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA - міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, котрий проходить у Києві вже 22 раз. Цьогорічна тема - "Рідкісний ресурс". Вона виникла з асоціацій і роздумів щодо угоди України й США про рідкісноземельні метали. Ведуча: Ana More (Джерело: Сторінка радіостанції "Громадське радіо" у соцмережі Facebook).
  • 8.06.2025 М'ясна гра "Одне з трьох" на хвилі стрийської радіостанції "Радіо Стрий FM - радіо Твого міста" (101.0 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k., Інтернет-мовлення 96k. Ogg, Інтернет-мовлення 128k. AAC+, Інтернет-мовлення 256k. та Інтернет-мовлення 320k.) - щодня о 10:40! Вигравайте апетитні призи від друзів радіостанції - Болехівські ковбаси, де якість - перша за все! Хочете у гру? Надсилайте слово "КОВБАСА" у Стрий Вайбер або Стрий Телеграм. І не забудьте зберегти номер: 098 10 11 123. Шанс вкусити перемогу вже чекає на вас! (Джерело: Сторінка "Радіо Стрий FM - радіо Твого міста" у соцмережі Facebook).
  • 8.06.2025 Шановні слухачі лозівського Радіо "Терра" 104.6 FM (104.6 МГц, а також Інтернет-мовлення 48k. AAC+, Інтернет-мовлення 128k. та Інтернет-мовлення 320k.)! З технічних причин станція тимчасово не в ефірі. Слухайте її програми онлайн: адреса мовлення - http://176.107.91.151:8000/terra. Або на сайті: https://onlineradiobox.com/ua/radioterra/?cs=ua.radioterra (Джерело: Сторінка Радіо "Терра" 104.6 FM у соцмережі Facebook).
  • 7.06.2025 "Віра від слухання" з отцем Миколою БРИЙОВСЬКИМ - цикл радіопрограм для духовного збагачення на хвилі самбірського радіо "Поступ" (92.9 МГц та Інтернет-мовлення 128k.). Слухайте щосуботи о 18:00, щонеділі о 14:00 та 19:00 (Джерело: Сторінка радіо "Поступ" у соцмережі Facebook).
  • 6.06.2025 На радіо "Сковорода" стартував четвертий сезон подкасту про усиновлення та та сімейне виховання дітей, які зростають без турботи біологічних батьків, "Мамо, я вдома!". Про це повідомила комунікаційна команда Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей. Автори прагнуть розвінчати стереотипи й страхи навколо дітей, які часто залишаються "невидимими" у процесах усиновлення та прийомного батьківства, - підлітків, великих родинних груп, дітей з інвалідністю чи дітей з іншою культурною або національною ідентичністю. Кожен епізод сезону висвітлюватиме окрему історію. Він буде цікавим як для усиновлювачів, прийомних батьків, соціальних працівників, так і для охочих глибше дослідити тему "народження серцем". Перший випуск присвячений історії Анастасії та Олексія, які прийняли шістьох дітей, з яких п'ятеро - підлітки. Разом із ведучою, мамою-усиновлювачкою Іриною Зарембою вони говорять про шлях від усиновлення до створення дитячого будинку сімейного типу, про страхи й підтримку, обов'язкове навчання перед усиновленням та реальність життя великої прийомної родини. Подкаст можна дивитися на ютуб-каналі радіо "Сковорода", а також слухати на платформах Apple Podcasts, Spotify та SoundCloud. Новий сезон "Мамо, я вдома!" реалізують у межах кампанії "Україна для кожної дитини" спільно з Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Міністерством соціальної політики України, ЄС та ЮНІСЕФ в Україні. Нагадаємо, у травні 2024 року Міністерство соціальної політики спільно з Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей запустили єдину державну онлайн-платформу про усиновлення та сімейне виховання дітей "Україна для кожної дитини" (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
  • 5.06.2025 Представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Рівненській області Лілія Гринюк разом із заступником директора Департаменту цифрової трансформації Рівненської ОДА Олександром Корольчуком здійснили моніторинг ефірного мовлення у різних мікрорайонах обласного центру. Перевірили якість радіосигналу, адже радіостанція - це не лише музика та джерело новин для громади і мешканців Рівного, а й спосіб швидкого донесення інформації у разі виникнення надзвичайних ситуацій - і є важливою частиною системи оповіщення. Нацрада з ТРМ працює для безпеки та поінформованості кожного! (Джерело: Сторінка Представниці Національної ради у Рівненській області у соцмережі Facebook).
  • 5.06.2025 Так чи ні - ось питання! І саме це питання подарує вам сертифікат від Крамар ЛТД у грі "Так-ні" на хвилі "Радіо Люкс FM - Львів" (104.7 МГц та Інтернет-мовлення 96k. AAC+)! Всього одне запитання, два варіанти відповіді і смачний подарунок - ваш! Реєструйтеся - надсилайте слово "крамар" на люкс-вайбер 0971047007 і чекайте дзвінка від Люкс FM - Львів щобудня о 14:30 (Джерело: Сторінка радіостанції "Люкс FM Львів" у соцмережі Facebook).
  • 5.06.2025 Платформа XTV PLAY не втомлюється поповнювати каталог радіостанцій. Відтепер ви маєте можливість отримувати тільки настрій і тільки спокій слухаючи Радіо Лофіко на сервісі XTV PLAY. Слухайте тут - https://play.xtvmedia.pp.ua/player/RadioLofiko/. Приємного прослуховування! (Джерело: Сторінка XTV PLAY у соцмережі Facebook).
  • 5.06.2025 Голоси наших радійників продовжують зміцнюватись та лунати голосніше. Нещодавно, в рамках проєкту НАМ для гіперлокальних радіостанцій, для компаній-учасниць було проведено перші ознайомчі консультацій по роботі в соціальних мережах та залученню більшої аудиторії на цифрові платформи. Digital директока НАМ Наталка Беднарська обговорила з учасниками та учасницями програми, як вони працюють з аудиторією зараз, які труднощі мають, які цілі ставлять на період проєкту і яких результатів прагнуть досягнути. За підсумками зустрічей Наталя готує індивідуальні рекомендації для кожної з компаній - залежно від обраних платформ: частина команд фокусується на Facebook; інші - на YouTube; а дехто планує розвивати обидва напрямки паралельно! Одна з компаній-учасниць уже на шляху до срібної кнопки YouTube - а це 100 тисяч підписників! В НАМ пишаються учасниками проєкту та їхніми успіхами, а також жагою до нових можливостей та відкриттів (Джерело: Сторінка Національної асоціації медіа у соцмережі Facebook).
  • 4.06.2025 Столична мережева станція "Громадське радіо" (Київ-99.4 МГц, Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Хутір-Михайлівський-89.9 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Покровськ-99.6 МГц, Чернігів-105.9 МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 24k. AAC, Інтернет-мовлення 160k., Інтернет-мовлення 160k. та Інтернет-мовлення (реґіони) 320k.) оновлює формат прямого ефіру, запускаючи дві тематичні рубрики: "Громадський простір" та "Спільна мета". Про це йдеться у повідомленні на сайті радіо. Рубрика "Громадський простір" звучатиме в межах "Того самого ранку" щопонеділка о 9:40. Ведуча - Мар'яна Чорнієвич. В ефірі йтиметься про те, як підтримати свою громаду або отримати допомогу, про діяльність громадських організацій, волонтерські ініціативи, гуманітарну підтримку, прихисток, освітні програми, підтримку ВПО та ветеранів, а також законодавчі зміни, спрямовані на покращення життя в Україні. Рубрика "Спільна мета" про партнерства та контексти в межах програми "DriveTime" щосереди о 18:40. Ведуча - Єлизавета Цареградська. У центрі уваги - історичні події, що впливають на сучасність, міждержавні проєкти, ініціативи українців за кордоном і законодавчі кроки, спрямовані на співпрацю з країнами Балтії, Скандинавії та ЄС. У коментарі інтернет-виданню "Детектор медіа" головна редакторка Вікторія Єрмолаєва зазначила, що діяльність громадського сектору в Україні та партнерство з країнами Європи - це теми, які завжди були у фокусі "Громадського радіо" та завжди збирали відгуки аудиторії. "Відтепер ми говоритимемо на ці теми більш сфокусовано, визначивши конкретні часові проміжки прямого етеру. В обох нових рубриках ми впроваджуємо концепт журналістики рішень та даємо слухачам конкретні інструменти, як отримати допомогу та як власноруч допомогти своїй громаді. У рубрику "Громадський простір" щопонеділка ми запрошуватимемо представників та представниць громадських організацій, які впроваджують важливі для суспільства ініціативи. А щосереди у "Спільній меті" разом з експертами розбиратимемось, як саме партнерство з Європою допомагає українцям і на особистому рівні, і на рівні країни. До слова, і підтримує "Громадське радіо" на цьому шляху Фонд "Аскольд і Дір", що адмініструється ІСАР "Єднання". Цінно мати партнерів, які розуміють важливість підтримки незалежних мовників в Україні зараз",- розповіла Вікторія Єрмолаєва. Окрім того, розмови з обох рубрик можна буде слухати в етері "Громадського радіо", на сайті та подкаст-платформах, а також читати в текстових версіях. Нагадаємо, що у травні "Громадське радіо" запустило правозахисний подкаст "Я чую інших" - проєкт правозахисника, журналіста Максима Буткевича та журналістки Дар'ї Бурої (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
  • 4.06.2025 Вчора команда яворівської мережевої станції "Явір FM" (94.6 МГц, Мостиська-97.4 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k. AAC+, Інтернет-мовлення 120k. AAC+ та Інтернет-мовлення 320k. AAC+) організувала неймовірну пригоду до Дня захисту дітей - яскравий квест, наповнений сміхом, рухом і щирими емоціями! Діти мандрували локаціями, розгадували загадки, виконували завдання і працювали в командах. Кожна зупинка була сповнена несподіванок і радості. Після квесту на діток чекала ще одна приємна частина - свято в ігровій кімнаті Дитячий Комплекс Яворів Rozhewa Pidkova. Тут було ще більше веселощів. Усе для того, щоб кожна дитина відчула себе особливою! Радіостанція щиро дякує своїм чудовим партнерам - Студія Підкова Яворів та Дитячий Комплекс Яворів Rozhewa Pidkova за підтримку, натхнення і теплу атмосферу, яку ви подарували дітям цього дня. Разом з ними радіостанція створила не просто подію, а справжнє свято дитинства - з любов'ю, турботою та безмежною радістю. Бо щасливе дитинство - це те, що ми можемо і повинні дарувати щодня (Джерело: Сторінка радіостанції "Явір FM" у соцмережі Facebook).
  • 4.06.2025 На тростянецькій радіостанції "Добре радіо" (105.4 МГц) започаткований новий цикл передач "Абетка батьківства". У ньому братимуть участь психологи, педагоги, письменники, досвідчені батьки - всі, хто мають відношення до проблем, пов'язаних з вихованням дітей. Тема першої передачі - "Як говорити з дітьми про війну?". Наскільки можна бути відвертими при бесідах з дітьми про війну? Що саме стосовно війни слід обговорювати з підлітками? Як треба поводитись, коли у родині трапилось горе? На ці та інші запитання даватиме свої відповіді практичний психолог ліцею номер 3 Тростянецької міської ради Ігор Медведєв. Автор передачі Олександр Бабуров. ТРК "Тростянець" "Добре радіо" 105,4 fm (Джерело: Сторінка ТРК "Тростянець" у соцмережі Facebook).
  • 4.06.2025 У селищі Теофіполь Хмельницького району Хмельницької області розпочато мовлення нової радіостанції - "FM TV7+". Трансляції здійснюються на частоті 103.3 МГц. Окрім звукового мовлення на частоті присутній сигнал RDS: FM TV7+ / 103.3MHz + RT: FM TV7+ 0679053237 + AF. Нагадуємо: ТОВ "Телекомпанія "Проскурів" з м. Хмельницький було визнане переможцем конкурсу на частоту 103.3 МГц у Теофіполі 26-го вересня 2024-го року. Ліцензійна потужність передавача - 0.1 кВт. Територія розповсюдження програм відповідно до умов ліцензії - с-ще Теофіполь, Теофіпольська селищна територіальна громада Хмельницького району та території Білогірської, Ямпільської селищних територіальних громад Шепетівського району Хмельницької області (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
  • 4.06.2025 Ваш собака відтепер зможе слухати онлайн-радіостанцію "Radio Dogfm" на сервісі XTV PLAY. Слухайте і ви перше собаче радіо з будь-якого девайсу, де є доступ до Інтернету. Слухати можна тут - https://play.xtvmedia.pp.ua/player/DogFM/. Приємного прослуховування! Жодної політики, жодних новин, тільки хороша музика та історії про Ваших чотирилапих улюбленців! (Джерело: Сторінка XTV PLAY у соцмережі Facebook).
  • 4.06.2025 Понад три роки великої війни - і понад три роки постійної підтримки від європейських країн. Україна отримує військову, фінансову, дипломатичну допомогу від партнерів, які розуміють нашу спільну загрозу. Щосереди в етері столичної мережевої станції "Громадське радіо" (Київ-99.4 МГц, Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Хутір-Михайлівський-89.9 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Покровськ-99.6 МГц, Чернігів-105.9 МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 24k. AAC, Інтернет-мовлення 160k., Інтернет-мовлення 160k. та Інтернет-мовлення (реґіони) 320k.) ведуча Єлизавета Цареградська говоритиме про історичні контексти, які впливають на теперішнє, спільні проєкти та можливості, підтримку українців за кордоном та законодавчі ініціативи, націлені на партнерство з країнами Балтії, Скандинавії та Європейського Союзу. Як досягти спільної мети у відповідь на спільну загрозу - слухайте щосереди о 18:40, у рубриці "Спільна мета" в межах DriveTime на Громадському радіо. Проєкт на Громадському радіо виходить за підтримки Фонду "Аскольд і Дір", що адмініструється ІСАР "Єднання" в межах проєкту "Сильне громадянське суспільство України - рушій реформ і демократії" за фінансування Норвегії та Швеції. Зміст публікацій є відповідальністю Громадського радіо та не є відображенням поглядів урядів Норвегії, Швеції або ІСАР - Єднання (Джерело: Сторінка радіостанції "Громадське радіо" у соцмережі Facebook).
  • 3.06.2025 Унаслідок сьогоднішнього ворожого обстрілу міста Суми загинуло троє людей. 3 і 4 червня у Сумській міській територіальній громаді оголошені Днями жалоби за загиблими. Сьогодні зранку ворог атакував кілька мікрорайонів Сум із РСЗВ дальньої дії з касетною частиною. У результаті повітряного удару загинуло троє людей. Постраждало 25 осіб, серед них - троє дітей. Госпіталізували 15 осіб, восьмеро перебувають у важкому стані. Попередньо, пошкоджено 15 будівель - 14 багатоквартирних будинків і лікарню, повідомляє Інформаційний портал Сумської міської ради. У дні жалоби на знак скорботи за загиблими приспущені державні прапори з чорною стрічкою на всіх адмінбудівлях, будівлях і спорудах підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності. На час жалоби на території громади скасовані розважальні заходи, заборонене звучання розважальної музики у закладах торгівлі, громадського харчування, у громадському транспорті. Пам'ять загиблих вшанують хвилиною мовчання. Регулятор рекомендує телеканалам та радіостанціям 3 - 4 червня переглянути свої сітки мовлення й внести до них відповідні зміни, прибравши з ефіру розважальні програми. У ці скорботні дні Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення висловлює щирі співчуття рідним та близьким загиблих і бажає швидкого одужання постраждалим (Джерело: Сайт Нацради).
  • 3.06.2025 У Вільнюсі з 25 по 28 травня пройшов найбільший щорічний фестиваль аудіосторітелінгу - EBU Audio Storytelling Festival, за підтримки LRT (литовського суспільного мовника). Представниця Суспільного - Ана Море, співавторка документального радіосеріалу "Як ми дорослішали? Революції, які нас змінили", взяла участь у фестивалі. "Мала за честь бути єдиною українкою, яка сама представляла свою аудіороботу, зроблену в Україні про Україну, - наш з Мариною Лютою і Юлією Чаплінською проєкт "Як ми дорослішали? Революції, що нас змінили". Мою серію з проєкту для Радіо Культура відібрали з кількох сотень аудіоматеріалів різного штибу з усього світу.., - поділилася Ана Море. - EBU Audio Storytelling Festival - це неймовірно потужний фестиваль для творців та творчинь аудіомистецтва й аудіожурналістики, якому вже 51 рік! І цьогоріч фестиваль приймав Вільнюс. Власне, литовські колеги точно дуже вплинули на те, що відкривала подію робота про Україну. Майже весь перший день з темою "Історії війни" ('Stories of war') ми слухали роботи про війну в Україні з кожного куточка Європи та зі США, завершували надпотужним шоу Максима Еріставі про Volia Hub - і далі кожного дня в різний спосіб говорили про нас із вами". За словами авторки радіосеріалу, українським медійникам слід зважити, що за кордон доходить дуже мало проєктів про українців від самих українців, особливо аудіо та відеоконтент - тому дуже потрібні субтитри англійською навіть для дрібних і незалежних проєктів чи творів. "Запит на те, щоб знайомитися з Україною, зі звичайним життям, звичайними людьми, культурою, історією, тобто не тільки свідченнями з війни - величезний, а ми навіть частково його не закриваємо, - розповіла Ана Море. - Аудіоконтент у світі дуже популярний, жанри, які в нас слухають хіба ультрапоціновувачки або віддані фани Радіо Культура, квітнуть і буяють навіть серед молоді (аудіодрами, щоденні художні радіошоу, аудіорозслідування, радіофільми, коротка аудіоформа з дико викрутасним звукодизайном)". Радіосеріал "Як ми дорослішали? Революції, що нас змінили" - це історії трьох революцій в новітній історії України, кожна з яких мала свій вплив на становлення і самоідентифікацію українців як нації: Студентську революцію на граніті, Помаранчеву революцію і Революцію Гідності. Це подорож у часі - від початку 1990-х до сьогодення - через особисті історії учасників тих подій, а також архівні аудіозаписи тих часів. Фестиваль аудіосторітелінгу - це щорічна зустріч професіоналів, які працюють з радіо й аудіоконтентом. Чотириденна програма фестивалю включала унікальні знайомства з литовською сценою аудіооповіді, групові сесії прослуховування та фасилітовані дискусії, майстер-класи "Як я це зробив" від авторів-лауреатів премій та багато інших доповідей про найкращі практики та майстерність аудіооповіді. Радіо Культура - головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі - радіодетективи, радіодраму тощо. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio (Джерело: Сайт АТ НСТУ).
  • 3.06.2025 Поповнення на XTV PLAY! Слухайте сокирянське радіо Сок-FM (104.7 МГц) абсолютно безкоштовно з будь-якого девайсу де є Інтернет, та дізнавайтесь місцеві новини рідного міста з будь-якої точки земної кулі! Посилання - https://play.xtvmedia.pp.ua/player/SokFM/. Приємного прослуховування! (Джерело: Сторінка XTV PLAY у соцмережі Facebook).
  • 3.06.2025 На Львівщині розширюється мережа місцевого радіомовлення у прикордонних районах. Громадська організація "Товариство "Право громади"" розпочала радіомовлення на частоті 93.6 МГц у місті Рава-Руська Львівської області. Радіостанція працює під позивним "Вільне радіо королівського міста". Упродовж 2023-2024 років чотири місцевих радіомовники з прикордонних районів Львівщини отримали ліцензії на мовлення з використанням радіочастотного спектра: 1. КП "Яворівське радіомовлення" (м. Яворів), позивний "Явір ФМ" - 97.4 МГц у м. Мостиська (розпочато 16.02.2024). 2. ГО "Медіа фронт" (м. Новояворівськ), позивний "Янтарне ФМ" - 97.6 МГц у м. Новояворівськ (розпочато 05.01.2024). 3. ГО "Товариство "Право громади"" (м. Жовква), позивний "Вільне радіо королівського міста" - 94.0 МГц у м. Жовква (розпочато 08.02.2024). 4. ТОВ "Смарт Медіа Ессетс" (смт Шептицький), позивний "Радіо Смарт" - 97.8 МГц у смт Шептицький (підготовка до мовлення триває). Львівська область має спільний кордон з Польщею довжиною майже 280 км. У прикордонних містах - Турка, Старий Самбір, Яворів, Шептицький, Сокаль, Мостиська, Новояворівськ, Жовква, Рава-Руська - активно працюють місцеві ефірні радіостанції. Прикордонне радіомовлення відіграє важливу стратегічну роль: а) забезпечує інформаційну безпеку населення; б) підтримує розвиток локальних громад; в) сприяє збереженню культурної ідентичності; г) забезпечує оперативне інформування у кризових ситуаціях. Завдяки новим ліцензіям прикордонні території Львівщини мають змогу зміцнювати інформаційний простір, підтримувати громади та сприяти стійкості регіону (Джерело: Сторінка Представника Національної ради у Львівській області у соцмережі Facebook).
  • 3.06.2025 В місті Одеса сьогодні приблизно о 10-ій годині було розпочато тестове мовлення радіостанції NovaLine. Трансляції здійснюються на частоті 95.3 МГц, яку ТОВ "ТРК "Матрікс+" отримало на конкурсі 1-го травня поточного року. Наразі в ефірі лунає музичний плейліст та джинґли радіостанції. Нагадуємо: ліцензійна потужність передавача на частоті 95.3 МГц в Одесі - 0.25 кВт, територія розповсюдження програм відповідно до умов ліцензії - м. Одеса та території Одеської, Чорноморської міських, Авангардівської, Великодолинської, Таїровської, Чорноморської селищних, Великодальницької, Дачненської, Красносільської, Нерубайської, Усатівської, Фонтанської сільських територіальних громад Одеського району Одеської області (Джерело: Інформацію надав Костянтин Ісаєнко).
  • 3.06.2025 Вривайтеся у літо з + однією радіостанцією у Львівській області! У прикордонній Рава-Руській на частоті 93.6 МГц запрацювало "Вільне Радіо". Це стало розширенням мережі радіостанції, яка з 3.02.2024 року працює у Жовкві. Прикордонні міста - це перші рубежі нашої країни, де інформаційна безпека має особливе значення. Тут, як ніде, важливо мати доступ до українського, перевіреного та якісного контенту! РаваРуська, слухай Вільне Радіо! Нагадуємо: ГО Товариство "Право громади" із позивним "Вільне радіо королівського міста" отримало частоту 93.6 МГц в Раві-Руській Львівського району Львівської області 13-го червня 2024-го року. Ліцензійна потужність передавача на частоті - 0.05 кВт, територія розповсюдження програм згідно до умов ліцензії - м. Рава-Руська та території Рава- Руської міської територіальної громади Львівського району Львівської області (Джерело: Сторінка Комплекс Медіа Тех у соцмережі Facebook).
  • 3.06.2025 У добу постійних викликів та потреби в енергонезалежності український медійний простір продовжує адаптуватися. Яскравим прикладом цього стала ладижинська мережева станція "Подільське радіо" 103.9 FM (Ладижин - 103.9 МГц, Іллінці - 96.6 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k. AAC+ та Інтернет-мовлення 320k.) - локальна радіостанція, яка не лише транслює контент, а й транслює ідеї прогресу. У 2024 році на Подільському радіо зробили рішучий крок до стабільності мовлення - усе передавальне та студійне обладнання було забезпечено потужними системами безперебійного живлення. У світі, де електропостачання нерідко стає вразливим фактором, це рішення дозволило радіостанції залишатися на зв'язку навіть у критичних ситуаціях. А вже навесні 2025 року Подільське радіо здійснило ще амбітніший крок: інвестиція у власну сонячну електростанцію. Власне джерело енергії не лише скорочує залежність від загальних електромереж, а й відкриває новий рівень автономності мовника. "Ми завжди прагнули бути ближчими до нашої аудиторії - не тільки через контент, а й через стабільність. Сонячна електростанція - це не просто про електрику. Це про відповідальність, передбачення і віру в завтрашній день", - зазначають у керівництві радіостанції. Подільське радіо зберігає свою головну обіцянку: "працювати для вас - незалежно від обставин". Цей крок - приклад того, як українські сучасні медіа можуть поєднувати професіоналізм, соціальну відповідальність та сталий розвиток. І, можливо, саме з таких ініціатив розпочинається нова енергетична доба в українському інформаційному просторі (Джерело: Сайт радіостанції).
  • 3.06.2025 Баян Бійчука дарує слухачам "Радіо Люкс FM - Львів" (104.7 МГц та Інтернет-мовлення 96k. AAC+) не лише настрій на весь день, а й смачні подарунки! Відгадуйте пісні, які Бійчук грає щоранку на своєму баяні (хоча він каже, що це кнопковий акордеон) і вигравайте набір для барбекю від партнера проєкту - Галицька Свіжина. Баян Бійчука щобудня 10:40 на Люкс FM Львів. Акція діє до 1-го серпня 2025-го року (Джерело: Сторінка радіостанції "Люкс FM Львів" у соцмережі Facebook).
  • 2.06.2025 Громадська спілка "Орган спільного регулювання у сфері аудіовізуальних медіа-сервісів" оголошує про початок процедури громадського обговорення проєкту Правил мовлення у дні пам'яті для лінійних аудіовізуальних медіа. Вказаний проєкт був підготовлений робочою групою у складі представників членів органу спільного регулювання та представників Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з урахуванням норм Закону України "Про медіа" та практики діяльності суб'єктів ринку. Ознайомитися з текстом проєкту можна за посиланням. Строк подання пропозицій та зауважень - 30 календарних днів із дня, наступного за днем оприлюднення оголошення, тобто до 2 липня 2025 року включно. Пропозиції, зауваження та коментарі просимо надсилати на електронну адресу: . У темі листа просимо зазначити: "Громадське обговорення - Правила мовлення у дні пам'яті", а в тілі листа - прізвище, ім'я, по батькові та, за можливості, організацію або сферу діяльності. До участі в обговоренні запрошуються представники медіа, профільні експерти, інститути громадянського суспільства, органи державної влади та всі зацікавлені сторони (Джерело: Сайт Нацради).
  • 2.06.2025 Пульс пришвидшується, мотори ревуть, драйв зашкалює - пристебни паски безпеки, ми мчимо на кіногонку року! Перше спортивне радіо - столична мережева станція "Радіо Чемпіон" (Київ-92.8 МГц, Хмельницький-94.7 МГц, Дніпро-105.8 МГц, а також Інтернет-мовлення 256k.) та Kinomania Film Distribution дарують 100 квитків на прем'єру фільму F1! Три щоденні заїзди, три шанси, три екіпажі-переможці! Хочете потрапити на стартову решітку? Заходьте в Instagram Чемпіон радіо, шукайте пост про розіграш 100 квитків, відмічайте у коментарях, хто ваш другий пілот, з яким ви рветеся на прем'єру - і чекайте на дзвінок від ведучого. Вийшов на зв'язок - пара квитків ваша! Але і це ще не фініш - попереду останній крутий поворот! Оберіть персональний бортовий номер у прямому ефірі для себе і свого напарника - все як у справжній Формулі - і станьте учасником розіграшу фірмового мерчу від Чемпіон радіо та Kinomania Film Distribution безпосередньо перед прем'єрою. F1 - це не просто кіно. Це швидкість, адреналін і звук моторів на великому екрані! (Джерело: Інформацію надав Максим Мішурський).
  • 2.06.2025 У прямих етерах столичної мережевої станції "Громадське радіо" (Київ-99.4 МГц, Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Хутір-Михайлівський-89.9 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Покровськ-99.6 МГц, Чернігів-105.9 МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 24k. AAC, Інтернет-мовлення 160k., Інтернет-мовлення 160k. та Інтернет-мовлення (реґіони) 320k.) стартують нові рубрики! Одна з них - "Громадський простір", яку можна слухати щопонеділка, о 9:40, в межах програми "Той самий ранок". Від порятунку безпритульних тварин - до представлення України на міжнародній арені. Там, де не справляються державні інституції, на допомогу приходять громадяни, українці та українки об'єднуються в громадські організації - заради спільної мети. Відтепер щопонеділка в етері Громадського радіо ведуча Мар'яна Чорнієвич розповідатиме про те, як допомогти своїй громаді чи навпаки отримати допомогу, які ініціативи впроваджують громадські організації та що потрібно задля змін в Україні. Слухайте перший випуск із Євгенією Синельник, представницею ГО "Асоціація родин захисників "Азовсталі": https://cutt.ly/SrnrN87d. Гуманітарна підтримка, прихисток, освітні програми, допомога ветеранам та вимушено переміщеним особам, законодавчі ініціативи та багато-багато іншого - слухайте про це у "Громадському просторі" (Джерело: Сторінка радіостанції "Громадське радіо" у соцмережі Facebook).
  • 2.06.2025 За сто років історії Українського Радіо в його архівах - понад 100 тисяч унікальних записів, інтерв'ю, програм, живих концертів, авторських виконань літературних творів. Окремі з них слухайте у новому спільному проєкті Українського Радіо та Суспільне Медіатека - "Скарби фонотеки Українського Радіо". Епізоди виходитимуть щочетверга на ютуб-каналі Українського Радіо та на сайті Суспільне Медіатека. Для проєкту команда обрала різножанрові та різночасові записи. "Зважаючи на суспільну цінність контенту, ця ініціатива - для того, щоб наші слухачі та слухачки могли почути голоси легендарних дикторів, унікальні приклади вистав, концертів, радіодрам, поезії та музики, серед яких, зокрема, записи дикторів Андрія Євенка, Світлани Горлової та Ігоря Мурашка; авторське виконання поезії Павла Тичини, Миколи Бажана, Максима Рильського; репортаж із зони відчуження після Чорнобильської катастрофи Галини Бабій із Ліною Костенко; симфонічні твори під орудою Петра Полякова, В'ячеслава Блінова, Климентія Домінчена, Вадима Гнєдаша; перше виконання гімну незалежної України; спів Анатолія Солов`яненка, Михайла Задніпровського, Нонни Копержинської, Галини Яблонської; радіодиктанти авторства Юрія Андруховича, Івана Малковича й Оксани Забужко і багато інших", - розповідає менеджерка спецпроєктів Українського Радіо Дарина Анастасьєва. "Частина унікальних записів з фондів Українського Радіо - досі ще не оцифровані, але ми над цим працюємо спільно із колегами. Адже це аудіо - справжній скарб, який варто показувати. А цей проєкт - ще й чудовий приклад співпраці між різними платформами Суспільного. Зазначу, для того, щоб було легко відшукати ці унікальні фондові записи на сайті Суспільне Медіатека, ми запровадили спеціальний тег за назвою проєкту - Скарби фонотеки Українського Радіо", - каже Ірина Гоць, продюсерка Суспільне Медіатека. Один із таких унікальних записів - програма "Діалоги із зоною", де зібрані репортажі з Чорнобильської атомної електростанції за участі письменниці Ліни Костенко. Восени 2005 року вона разом з іншими членами історико-культурної експедиції вирушила до зони відчуження задля збереження спадщини Полісся. Ліна Костенко нарівні з усіма вченими рятувала предмети побуту й артефакти народної культури від знищення й забуття. Ведуча Українського Радіо Галина Бабій записувала роздуми Ліни Костенко на диктофон. Цей матеріал став першим епізодом проєкту. Нагадаємо, архівні відеоматеріали Суспільного - це тисячі годин різних форматів і жанрів. Частина з них вже оцифрована й опублікована на відкритій платформі Суспільне Медіатека. Суспільне Мовлення - незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Компанія мовить мовами нацспільнот, представляє Україну на Євробаченні, розвиває дитячий ресурс "Бробакс", навчає медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Має Суспільне Медіатека - платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищає свободи в Україні. * Проєкт створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю АТ "НСТУ" і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу. Проєкт створено в рамках співпраці Суспільного мовлення та Європейського Союзу в особі Європейської комісії за грантом "Капіталізація аудіовізуальних архівів НСТУ для залучення громадськості в Україні" (Джерело: Сайт АТ НСТУ).
  • 2.06.2025 Львівська мережева станція "Радіо ПЕРШЕ" (Львів - 88.2 МГц, Броди-89.2 МГц, а також Інтернет-мовлення 128k. та Інтернет-мовлення 256k.) мандрує далі. Перша Виїзна Студія літа відбудеться вже 4-го червня, у Центрі Дитячої Медицини. Західноукраїнський Спеціалізований Центр. Особливий ефір до Міжнародного дня людей, які подолали рак, готує ведуча радіостанції Ольга Телипська. Початок о 16:00 (Джерело: Сторінка радіостанції "Радіо ПЕРШЕ" у соцмережі Facebook).
  • 2.06.2025 Книжку "Українське радіо. Історія буремного століття" написали Вадим Міський і Тамара Гусейнова, її ідейним натхненником став Дмитро Хоркін. За всі чотири дні "Книжкового Арсеналу - 2025" книга стала найпопулярнішим виданням видавництва "Лабораторія". За даними видавця, вона очолила список продажів серед десятків видань і привернула увагу читачів та журналістів. Книга вийшла друком за підтримки ГО "Детектор медіа". Серед інших протягом фестивалю її придбали прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та п?ятий президент України Петро Порошенко. Презентація книжки відбулася попри російську балістичну атаку, повітряну тривогу скасували в останній момент. Тим не менш, зала була переповненою. "Всі сто років, описаних у книжці, нам намагаються зривати життя, глушити наш голос, скасовувати нашу мову і державу. Але життя, голос і правда, як і радіохвиля, - завжди знаходять шлях", - написав співавтор книжки і програмний директор ГО "Детектор медіа" Вадим Міський після презентації. До дискусії "Століття боротьби й надій: за лаштунками роботи першого Українського радіо" долучилися історик та голова УІНП у 2014-2019 роках Володимир В?ятрович, шефредакторка "ДМ" Наталія Лигачова, очільник Українського радіо Дмитро Хоркін та автори, модерував розмову Роман Коляда. Книжка охоплює драматичні періоди репресій і цензури радянських часів, боротьбу за незалежність, відновлення мовлення в деокупованих містах, а також роль Українського радіо як голосу підтримки в найтемніші миті сучасної історії. У центрі розповіді - люди, які творили історію Українського радіо: журналісти, диктори, інженери, митці та слухачі. Через їхні долі автори показують, як упродовж ста років радіо ставало простором свободи - від перших ефірів 1924-го до трансляцій із бомбосховищ під час повномасштабної війни. Нагадаємо, відзначене торік 100-річчя Українського радіо привернуло увагу кожного четвертого українця та українки, долучився до заходів майже кожен восьмий. Про це свідчать результати щорічного дослідження "Індекс медіаграмотності українців", проведеного дослідницькою агенцією "New Image Marketing Group" на замовлення ГО "Детектор медіа" та презентованого у травні 2025 року (Джерело: Портал "ДМ Суспільного").

ПРИ ЦИТУВАННІ ПОСИЛАННЯ НА ПОРТАЛ "СВІТ РАДІО | PRORADIO.ORG.UA" Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ!

     Вас цікавить можливість внесення інформації до цього розділу або загалом співробітництво з порталом? Немає проблем! Довідки за телефоном - (050)-768-77-24. Більш докладна інформація - в розділі "Контакти".

  • Радіоанонс

  • Новини травня 2025

  • Обговорити на форумі

  • Решта новин

  Розміщення реклами  
  Розміщення реклами  
  Вгору  На головну  Мапа порталу  Контакти
 

:: Наш хостер ::
"ColoCall"

 

Відвідайте:



"Радіо Шансон"

Радіо "Станція 103.2FM"

Радіо "Західний полюс" 104.3FM

Радіо СіД FM

"УХ Радіо - Українське Інтернет Радіо 101FM"

Радіо "Вежа"

Радіо "Львівська хвиля"

Радіо "Незалежність"

Хвиля української музики "Молоде радіо"

CAMPUS RADIO

Radio VTSU - Самое кульное радио

"RMX - Power Hit Radio"

"Radio Plus"

"Є Радіо"

"Radio Enter"

MyRadio.com.ua - включи свою музыку
pagerank search engine optimization
Rambler's Top100

© Борис Скуратівський, 1999-2025