Маєш інформацію? Поділись! Розміщення реклами на порталі

Розділи

 Про нас
 Тех-Каталог
 Прес-Каталог
 Книгарня
 Радіореклама
 Радіонавчання
 Радіоанонс
 Новини радіо
 Радіожиття
 Радіоакції
 Радіостанції
 Радіорозклад
 Радіопродакшн
 Радіолінки
 Радіостатті
 Радіозакони
 Радіословник
 Радіочиталка
 Радіоформати
 Радіорейтинґи
 Радіомузей
 Поради
 Реклама у нас
 Оголошення
 Партнери
 FAQ
 Головна
 Мапа порталу

Пошук в Мережi:


uaportal.com
   

Відвідайте:


"Подих ефіру | RadioDJ.Org.Ua"

"Радио"

Всички радио и ТВ станции

Спілкування

 Гостьова книга
 Форум
 Чат
 Контакти

:: Сучасне життя радіопростору ::

Новини радіо
 
Тех-Каталог Маєш інформацію? Поділись! Радіонавчання Маєш інформацію? Поділись!
 

:: Квітень 2024 ::

  • Перейти безпосередньо до новин

     На цій сторінці можна знайти інформацію про сучасне життя і розвиток радіостанцій, що працюють в Україні та інших державах світу. Освоєння нових частот, запуск нових проектів, поява нових голосів, зміни позивних, форматів та концепцій - все це і багато іншого завжди до вашої уваги!

Прикріплене:

      • 29-30 травня 2019 р. у столиці проходив XXV Київський Міжнародний Телерадіоярмарок - головний бізнес-форум медіаіндустрії в Україні. Подробиці - в розділі "Оголошення".

  Розміщення реклами на порталі  
  Тех-каталог  

  • Радіоанонс

  • Новини березня 2024

  • Обговорити на форумі

  • До новин

  ХХII Конференція Техніка TV • Radio  
 • 18.04.2024 В радіоефірі міста Київ сталися зміни. Ближче до вечора на частоті 104.9 МГц (Підприємство "Радіокомпанія "Супер-Нова"), де досі вело мовлення "Просто Раді.О Київ", розпочато трансляцію програм радіостанції "Радіо Марія" з Києва. Нагадуємо: кілька тижнів тому Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення внесла зміни до ліцензії Підприємства "Радіокомпанія "Супер-Нова", затвердивши новий позивний та нову програму концепцію станції (Джерело: Інформацію надав Денис Гура).
 • 18.04.2024 17-го липня 2024-го року набирає чинності пункт 6 частини 8 статті 40 Закону України "Про медіа", що посилює вимоги щодо використання державної мови в ефірах українськомовних програм. Про це у своєму дописі на фейсбуку нагадав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. "Відтак, вже за три місяці використання недержавної мови в ефірах допускається лише у вжитих учасниками програм сталих виразах, коротких фразах чи окремих словах. А усі виступи, інтерв'ю, коментарі, пояснення, запитання, окремі репліки тощо недержавною мовою мають бути перекладені, дубльовані або озвучені українською", - зазначив мовний омбудсман. За його словами, це сприятиме припиненню в телевізійних та радіоефірах режиму українсько-російської двомовності, який, за визначенням Конституційного Суду України, не відповідає конституційному статусові української мови як єдиної державної та є порушенням права громадян на отримання інформації та послуг державною мовою. "Сьогодні в телеефірах загальнонаціональних телевізійних каналів практикується українсько-російська двомовність, за якої учасники застосовують російську мову без перекладу, озвучення чи субтитрування державною мовою. З 17 липня така практика буде припинена. Української стане більше!" - наголосив Тарас Кремінь. У дописі також нагадується, що з 1 січня 2024 року, згідно зі статтею 40 та пунктом 4 розділу Х Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про медіа", телеканали, які мають ліцензію на загальнодержавне мовлення, повинні транслювати програми державною мовою, зокрема й фільми, не менше, ніж 90% загального часу ефіру між 7:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00 год. Раніше з посиланням на Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови повідомлялося про те, що з 16 липня для всіх друкованих медіа в Україні наявність версії державною мовою стане обов'язковою. Ця вимога передбачена статтею 25 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", що набуде чинності в липні (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 17.04.2024 Столична мережева станція "Громадське радіо" (Київ-99.4 МГц, Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Гірник-91.4 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Чернігів-105.9 МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 24k. AAC, Інтернет-мовлення 160k., Інтернет-мовлення 160k. та Інтернет-мовлення (реґіони) 320k.) потрапила на оновлену інтерактивну Мапу рекомендованих українських медіа. Її створили за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа. До оновленого списку потрапили 174 українські ЗМІ. Оновлений перелік містить загалом 117 онлайн-медіа, 5 центрів журналістських розслідувань, 21 радіо, 31 телеканал. "Ми раді, що потрапили на мапу рекомендованих медіа. Бо ми не тільки ретельно перевіряємо всю інформацію, яку озвучуємо в етерах та публікуємо на сайті, команда також активно працює над підвищенням медіаграмотності аудиторії, впроваджує корисні та соціальнозначимі проєкти", - прокоментувала головна редакторка Громадського радіо Вікторія Єрмолаєва (Джерело: Сторінка радіостанції "Громадське радіо" у соцмережі Facebook).
 • 17.04.2024 В радіоефірі міста Київ сталися зміни. Приблизно від початку доби на частоті 100.5 МГц (Підприємство "Радіокомпанія "Супер-Нова"), де досі вело мовлення "Radio Miami", транслюються програми радіостанції "Радіо Марія". Ефір - аналогічний до ефіру "адіо Марія" на частоті 69.68 МГц. Нагадуємо: кілька тижнів тому Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення внесла зміни до ліцензії Підприємства "Радіокомпанія "Супер-Нова", затвердивши новий позивний та нову програму концепцію станції (Власна інформація).
 • 16.04.2024 Ладижинська радіостанція "Подільське радіо" рада повідомити про розширення географії. Програми станції відтепер звучать у місті Іллінці та території Іллінецької, Липовецької міських територіальних громад Вінницького району. "Подільське радіо" запрошує всіх меломанів приєднатися до її аудиторії на хвилі 96.6 FM. Відкривайте нові музичні горизонти, діліться своїми думками та відчуттями, а головне - насолоджуйтеся кожною хвилиною ефіру разом з "Подільським радіо"! Слідкуйте за оновленнями та долучайтесь. Подільське радіо - Створюємо гарний настрій (Джерело: Сторінка радіостанції "Подільське радіо" у соцмережі Facebook).
 • 16.04.2024 Контент решетилівської радіостанції "ReLife 91.1 FM" (91.1 МГц, а також - Інтернет-мовлення 256k. AAC+) відтепер звучить і на Харківщині. Харківська мережева станція "Слобожанське FM" (Харків-93.1 МГц, Зміїв-90.8 МГц, Близнюки-100.1 МГц, Барвінкове-103.4 МГц, Балаклія-104.9 МГц, а також Інтернет-мовлення 320k.) нині потребує україномовного контенту. Тож завдяки співпраці з "RELIFE FM" у п'яти точках Харківської області (ще дві знаходяться на відновленні), які охоплюють 1 млн 300 тисяч населення, звучатимуть рубрики решетилівських медійників. У них автори подкастів розповідатимуть чимало цікавого на різні теми. Насамперед - це необхідно для поширення якісного україномовного контенту на прифронтових територіях і в населених пунктах, які були під окупацією та не мають змоги самостійно створювати свій продукт. "СлобожанськеФМ" нині мовить у містах Харків та Балаклія, а також Барвінкове, Змиїв, селищі Близнюки. Сигнал цих радіоточок частково охоплює Ізюм, Великий Бурлук і навіть місто Слов'янськ. Завдяки співпраці з радіо "RELIFE", слухачі радіостанції "Слобожанське FM" чутимуть "Улюблені Хвостики", "АвтоПілот", "HI-TECH PRO", "Слово за слово", "Вінілохроніка", "МЕТА'ФАН", "Мені просто запитати" (Джерело: Сторінка "ReLife 91.1 FM" у соцмережі Facebook).
 • 16.04.2024 Ладижинська радіостанція "Подільське радіо" вже веде мовлення в місті Іллінці Вінницького району Вінницької області. Трансляції здійснюються на частоті 96.6 МГц. Нагадаємо - радіостанція виграла цю частоту на конкурсі 11 грудня минулого року (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 15.04.2024 З понеділка, 15 квітня, команда Українського Радіо виходитиме в прямий ефір з випусками новин цілодобово: уночі новини звучатимуть щогодини, а вдень - щопівгодини. "Ведучі Українського Радіо вже понад два роки працюють у прямому ефірі цілодобово та без вихідних, аби наші слухачі дізнавались про найважливіше без жодних затримок. Відтепер наш ефір доповнюють щогодинні випуски новин, навіть вночі. Водночас ведучі токінгів сконцентруються на трьох основних інформаційно-аналітичних лінійках: ранковій, денній і вечірній. Це краще структурує ефір, а слухачі зустрічатимуть своїх улюблених ведучих в один і той же час", - розповів виконавчий продюсер Українського Радіо Юрій Табаченко. Українське Радіо прагне забезпечити своїх слухачів найоперативнішою достовірною інформацією про всі важливі події, адже під час війни особливо важливо в будь-який час мати доступ до новин. "Стартують новинарі з цілодобовим прямоефірним мовленням уночі з 15 на 16 квітня. Досі новини на Українському Радіо виходили в ефір з 6:00 по 22:00. Тепер оперативна інформація подаватиметься аудиторії 24/7, - розповіла шеф-редакторка новин радіо Людмила Павленко. - Нічні новини звучатимуть на початку кожної години, а інформуватимуть слухачів про останні події в нічному ефірі троє нових ведучих: Роман Сухан - аудиторія Суспільного знає його як телеведучого; Михайло Кукін - приходить до нас теж із телевізійної команди; Ксенія Дворнікова, яка повертається до роботи в ефірі". Вдень щопівгодини з оперативними новинами продовжують виходити на хвилях Українського Радіо ведучі Анастасія Титова, Аліна Білилівська, Ірина Антонович, Людмила Павленко, Анна Данько-Сліпцова, Дмитро Грінченко та Роман Миндюк. Зазначимо, що українці серед загальнонаціональних радіостанцій найчастіше споживають новини на Українському Радіо. Українське Радіо - найпопулярніше розмовне радіо України з найбільшою FM-мережею та флагманський канал Суспільного Мовлення. У 2024 році відзначає століття з початку мовлення. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами Українського Радіо та лінками на соцмережі Суспільного в регіонах можна ознайомитися за посиланням. Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку "Дія". Суспільне Мовлення - незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Компанія мовить мовами нацспільнот, представляє Україну на Євробаченні, розвиває дитячий ресурс "Бробакс", навчає медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Має Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищає свободи в Україні (Джерело: Сайт АТ НСТУ).
 • 15.04.2024 У понеділок, 15 квітня, о 20:30 в ефірі Радіо Культура звучатиме аудіокнижка - готичний ретродетектив від Андрія Кокотюхи під назвою "Таємне джерело". Читатиме Денис Денисенко. Сюжет роману розгортається на Тернопільщині в період глухих радянських років, у 1981 році. Дія відбувається у селі Гайворон, де за дуже короткий проміжок часу сталися три загадкові смерті. Усі троє загиблих були партійними та комсомольськими діячами, а їхні смерті пов'язані із вживанням джерельної води. Чи був скоєний злочин, чи це проста необережність? Чи трапляться подібні загадкові випадки знову? "Твір для прихильників детективного жанру і ретророманів. Андрій Кокотюха майстерно закрутив сюжет твору: до кінця тримає інтригу, містичні події, ніби затягують і роблять читача активним учасником. Люблю працювати з таким матеріалом", - поділилася продюсерка проєкту Світлана Свиридко. Всі аудіокнижки від Радіо Культура можна слухати в архіві програми "Аудіокнижка". У середу, 17 квітня, о 21:00 в ефірі звучатиме радіодрама "Шовкова пані", створена за мотивами повісті Наталени Королеви "Без коріння". Ролі виконують: українська акторка - Тетяна Кришталь; український актор, народний артист України - Василь Чорношкур; актор театру та кіно - Іван Шаран. Постановка Наталії Коломієць. Наталена Королева - письменниця й аристократка, що мала титул графині завдяки своїм високим родовим зв'язкам з іспанською знаттю. Дівчинку виховувала рідна бабуся Теофіла з прадавнього литовсько-українського роду. Коли Наталені виповнилося 16 років, вона вперше відвідала Київ і вразила всіх багатством своїх мовних знань. Крім української, вона володіла французькою, польською, іспанською, арабською та італійською мовами. Пізніше вона навчалася в Київському інституті шляхетних дівчат, була захоплена театром і літературою. "Героїня історії "Шовкова пані" зустрічає містичну пані, яка уособлює янгола-охоронця, що своєю появою відводить лихо від героїні. Думаю, що в житті кожного з нас є янгол, чи просто стороння сила, дух, який з'являється у найважчий для людини час", - розповідає режисерка-постановниця Наталія Коломієць. Радіо Культура - головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі - радіодетективи, радіодраму тощо. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio (Джерело: Сайт АТ НСТУ).
 • 14.04.2024 Прокидайтеся разом із столичною мережевою станцією "Громадське радіо" (Київ-99.4 МГц, Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Гірник-91.4 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Чернігів-105.9 МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 24k. AAC, Інтернет-мовлення 160k., Інтернет-мовлення 160k. та Інтернет-мовлення (реґіони) 320k.) на годину раніше! Ранкова програма прямого ефіру на Громадському радіо "Той самий ранок" із 15-го квітня починається щодня у будні о 8:00 замість 9:00. Із понеділка по п'ятницю прокидайтеся разом із ведучими та гостями ефіру, які обговорюють найактуальніші теми та події: війна, суспільство, політика, здоров'я, права людини та все, що хвилює нас із вами сьогодні й зараз. Слухати прямий ефір Громадського радіо можна на вашому радіо приймачі, на сайті та у застосунках для Android та iOS (Джерело: Сторінка радіостанції "Громадське радіо" у соцмережі Facebook).
 • 12.04.2024 Представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в областях разом із регіональними медіа говорили про роботу медіа в умовах війни та виклики й загрози, з якими вони стикаються на прикордонні, підсумки першого року дії медіареформи, стан інформаційного простору в регіонах, дотримання прав і свобод людини в регіонах. Про події за участі представників медіарегулятора - у нашому щотижневому регіональному дайджесті. І. Вінницька область. 11 квітня на засіданні медіарегулятора Вінницький прес-клуб отримав статус суб'єкта у сфері онлайн-медіа. Про подальші плани спрямовані на розширення співробітництва говорив представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик та керівник проєктів Вінницького прес-клубу Наталія Болховська. Крім цього, Вадим Мазурик зустрівся з керівником Музею Вінниці Олександром Федоришеним та обговорив шляхи співпраці з фахівцями, які прагнуть комплексно вивчати історію міста, готують тематичні експозиції, видають наукові збірники і мають великі плани на майбутнє. ІІ. Волинська область. Під час робочої поїздки до Горохова представниця медіарегулятора у Волинській області Лілія Бойко зустрілася з головою міської громади Віктором Годиком. Обговорили медійну реформу, реєстрацію друкованих медіа, стан інформаційного простору регіону. Як з'ясувалося, громада із залученням грантових коштів створила студію звукозапису, яка повністю готова до використання. Тому в найближчому майбутньому планують звернутися до Національної ради щодо прорахунку радіочастот для створення радіо громади. Лілія Бойко провела нараду з редакцією друкованого медіа "Горохівський вісник". Мова йшла про виконання Законів України "Про медіа" і "Про рекламу". Зокрема говорили про: зобов'язання щодо повідомлення вихідних даних; надсилання контрольних примірників до Національної ради; ідентифікацію реклами; вимоги до контентних обмежень і захисту дітей. III. Дніпропетровська область. Представниця Національної ради у Дніпропетровській області Олена Демченко 9 квітня дала інтерв'ю "11 каналу". Темою для розмови стала реєстрація суб'єктами у сфері медіа телеграм-каналів. Порушили, зокрема, такі питання: чи можуть телеграм-канали зареєструватися у Національній раді як медіа? що для цього необхідно? які переваги матимуть зареєстровані суб'єкти? Олена Демченко акцентувала, що як зареєстровані, так і незареєстровані медіа мають дотримуватися законодавства. Наголосила, що незалежно від реєстрації у разі виявлення порушень у їхній діяльності вони однаково нестимуть відповідальність. IV. Житомирська область. Цього тижня в Житомирській обласній військовій адміністрації відбувся брифінг представника Національної ради у Житомирській області Івана Натикача присвячений річниці дії Закону України "Про медіа". Під час брифінгу представник медіарегулятора: обговорив проміжні підсумки реєстрації друкованих видань; акцентував увагу на реєстрації онлайн-медіа та цифрових платформ; закликав активно долучатися до реєстрації своїх ресурсів відповідно до вимог законодавства. V. Івано-Франківська область. Робочі зустрічі з провайдерами аудіовізуальних сервісів м. Надвірна Івано-Франківської області - ТОВ "ІТ Люкс Телеком" і ТОВ "Телерадіокомпанія "Еліпс" - провів 8 квітня представник Національної ради в Івано-Франківській області Ігор Маслов. Під час зустрічей обговорили стан медійного простору у Надвірній, актуальні проблеми та шляхи їх вирішення. Ігор Маслов нагадав керівникам провайдерів про зобов'язання вести облік кількості користувачів своїх медіасервісів і щопівроку подавати таку інформацію до Національної ради. Також під час зустрічей розглянули підсумки першого року медійної реформи та нововведення для провайдерів, адже з 1 квітня 2024 року обсяг частки теле- і радіоканалів державною мовою у пакетах, доступ до яких надається користувачам провайдерами аудіовізуальних сервісів, має становити не менше 30 відсотків. Під час прямого радіоефіру на ТРК "Надвірна" Ігор Маслов та Ірина Кравець говорили про підсумки першого року дії Закону України "Про медіа", виконання суб'єктами у сфері аудіальних сервісів Івано-Франківської області мовних квот в ефірі, розширення радіомовлення на території області після проведених Національною радою у 2023-2024 рр. конкурсів на мовлення на вільних FM-частотах. Не оминули увагою й питання: змін, що відбулися у медіагалузі, зокрема і Прикарпатті; збільшення частки державної мови в програмах аудіальних та аудіовізуальних медіа у 2024 році; результатів реєстрації друкованих та онлайн-медіа Прикарпаття за перший рік дії нового медійного законодавства; нових заходи реагування медіарегулятора. ТРК "Надвірна" володіє двома ліцензіями на лінійне аудіальне мовлення у Надвірнянському районі: на частоті 107.0 МГц у с. Стримба та 106.0 МГц у с. Микуличин і покриває радіосигналом території Надвірнянського та Коломийського районів Івано-Франківської області. Про підсумки року дії Закону України "Про медіа" говорили в рамках програми "Гість студії" в телевізійному ефірі ТРК "Надвірна". Зупинилися на питаннях: змін у медіапросторі Івано-Франківської області після прийняття нового закону; стану перетворення комунальних суб'єктів у сфері медіа (яким є ТРК "Надвірна") в місцеві публічні аудіовізуальні медіа; збільшення частки державної мови в програмах аудіальних та аудіовізуальних медіа у 2024 році; протидії дезінформаційному впливу країни-агресора; обмеження щодо структури власності та фінансування медіа; превентивних заходів щодо недопущення дискримінаційних матеріалів у медіа; проведення гендерних моніторингів прикарпатських медіа; покриття території Надвірнянського району телевізійним сигналом, у тому числі мультиплексу МХ-7. ТРК "Надвірна" має ліцензії на багатоканальне телевізійне мовлення у локальному мультиплексі на 43 ТВК у с. Стримба Надвірнянського району Івано-Франківщини. VI. Сумська область. Представниця Національної ради у Сумській області Лариса Якубенко допомогла знімальній групі ТОВ "ТРК "Світло" з Харкова в організації зйомок та запису інтерв'ю для циклів телевізійних програм "Україна переможе" та "Наріжний камінь". Ці програми створюються для авдиторії Луганської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей на замовлення уряду для інформування населення тимчасово окупованих, деокупованих територій, внутрішньо переміщених осіб та громадян, які постраждали від війни. Знімальна група побувала у Великій Писарівці, Охтирці та Сумах, де взяла інтерв'ю у керівництва місцевих громад, зокрема голови Великописарівської громади Людмили Бірюкової та Охтирського міського голови Павла Кузьменка, а також представників Сумської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Тематика інтерв'ю стосувалася життєдіяльності громад, розташованих у зоні бойових дій, наслідків обстрілів інфраструктури прикордонних територій, зусиль органів влади щодо відновлення інфраструктури, реалізації гуманітарних програм та евакуації населення. Лариса Якубенко також дала інтерв'ю, в якому розповіла про діяльність представника Національної ради та роботу місцевих медіа в умовах війни, зокрема про виклики та загрози, з якими стикаються локальні медіа Сумщини на прикордонних територіях. VII. Чернігівська область. Представниця Національної ради в Чернігівській області Ірина Сенченко на запрошення Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації стала спікером і тренером для низки державних службовців із усієї України. Вона провела навчальну сесію на тему медіаграмотності, а також роботи медійного регулятора. Із учасниками навчання, до якого долучилися також державні службовці з Житомирської, Чернівецької та Харківської областей, розглянули роль медіарегулятора, Стратегію його діяльності, ознайомилися з підсумками року медійної реформи та діяльністю медіа на прикордонні. Окремо проговорили важливість дотримання правил висвітлення інформації, збереження особистих даних і захисту акаунтів тощо. Ірина Сенченко стала гостею програми "На часі" в ефірі телеканалу "Новий Чернігів". Із ведучою, керівницею телеканалу Наталією Левочко обговорили рік імплементації медійного закону. За словами Ірини Сенченко, уже рік медіа працюють за новими правилами. Вона зупинилася на процесі реєстрації чернігівських медіа. Станом на квітень цього року вже зареєстровано 39 суб'єктів у сфері друкованих медіа (59 видань) і 5 онлайн-медіа. Процес триває, і спільно з представниками медіагалузі медійна реформа буде реалізовуватися й удосконалюватися, наголосила представниця регуляторного органу. VIII. Чернівецька область. У Чернівецькій області представниця медіарегулятора Любов Нечипорук зустрілася з представницею Омбудсмана України Іриною Ісопенко. Під час зустрічі обговорили стан дотримання прав і свобод людини в регіоні, а також діяльність медіасуб'єктів Чернівецької області. Любов Нечипорук розповіла, що Національна рада започаткувала проєкт "Компетентні медіа - демократичне і толерантне суспільство", який спрямований на ефективну комунікацію між регулятором, медіа та громадянським суспільством, утвердження принципів рівності, толерантності та плюралізму. Представниця медіарегулятора також зазначила, що Закон України "Про медіа" розширив перелік ознак, за якими неприйнятною у медіа є мова ворожнечі чи дискримінація. Протягом січня-квітня моніторинги не виявили фактів поширення такої інформації в Чернівецькій області. Національна рада постійно комунікує з різними спільнотами, щоб розуміти, які висловлювання є небажаними та образливими. Розроблено пакети проєктів критеріїв до інформації, яка розпалює ненависть, ворожнечу чи дискримінує. Це буде передано органам спільного регулювання. Ірина Ісопенко підтвердила, що упродовж року до представництва Омбудсмана у Чернівецькій області не надходило скарг про порушення прав громадян суб'єктами у сфері медіа. У серпні 2023 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та Національна рада підписали Меморандум про співпрацю (Джерело: Сайт Нацради).
 • 12.04.2024 11-го квітня представники Секретаріату Ради Європи відвідали з візитом Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення. Зустріч відбулася з огляду на підготовку ними звіту Генерального секретаря Ради Європи щодо стану дотримання прав людини на тимчасово окупованих територіях України. Медіарегулятор представляли голова Національної ради Ольга Герасим'юк, перший заступник голови Валентин Коваль, член Національної ради Максим Онопрієнко і представник регулятора в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі Володимир Ляшенко, працівники апарату. Звіт, над яким зараз працюють представники Ради Європи, має висвітлити вплив російської агресії на права людини на тимчасово окупованих територіях України. Попередні два роки він охоплював лише територію Автономної Республіки Крим, а цього року вперше зачепить ще й східні та південні території України. За словами Катаріни Нєдєльковіч, радниці директора Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, документ зосередиться на правах свободи слова, отримання й розповсюдження інформації. Також звіт буде представлений Комітету Міністрів Ради Європи і слугуватиме основою для ухвалення ним подальших рішень. Звіт охоплюватиме період із березня 2023 року й до тепер. Члени Національної ради ознайомили делегацію з діяльністю медіарегулятора в питаннях, що цікавили представників Ради Європи. Розповіли про ситуацію з мовленням на тимчасово окупованих територіях, порушення прав українських громадян на інформацію, спроби росії на міжнародному рівні через використання нових термінів (так звані частоти на територіях з невизначеним статусом) захопити український частотний спектр, вплив агресора на супутникове українське мовлення і мовлення на прикордонних територіях. Йшлося також про те, як медіарегулятор досліджує російські медіа - їхню наявність у просторі та поширювані ними наративи. Національна рада на прохання європейських колег надасть усю необхідну інформацію, до того ж для кращого розуміння ситуації дані будуть надані ще й за більш широкий період (Джерело: Сайт Нацради).
 • 12.04.2024 Відсьогодні й щоп'ятниці об 11:00 в ефірі столичної мережевої станції "Радіо Байрактар" (Київ-98.5 МГц, Харків-88.0 МГц, Миколаїв-89.5 МГц, Чернівці-91.3 МГц, Олександрія-91.3 МГц, Прилуки-100.3 МГц, Первомайськ-100.4 МГц, Дніпро-101.1 МГц, Красногорівка-101.5 МГц, Житомир-101.7 МГц, Хмельницький-101.7 МГц, Біла Церква-102.8 МГц, Черкаси-103.7 МГц, Кропивницький-103.8 МГц, Кременчук-103.9 МГц, Вінниця-104.1 МГц, Запоріжжя-104.1 МГц, Полтава-104.5 МГц, Херсон-104.8 МГц, Кам'янець-Подільський-104.8 МГц, Одеса-104.9 МГц, Суми-105.6 МГц, Холмці-105.7 МГц, Кривий Ріг-105.9 МГц, Коростень-106.8 МГц, Чернігів-107.2 МГц, Ковель-107.9 МГц, Івано-Франківськ-101.3 МГц, Тернопіль-106.1 МГц, Львів-107.2 МГц, Краматорськ-107.8 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k. AAC+, Інтернет-мовлення 128k. та Інтернет-мовлення 320k.) - проєкт "Сухопутна п'ятниця" - цікаві гості із сухопутних військ та розмови на актуальні теми. Сьогодні до студії радіостанції завітав старший інструктор відділення рекрутингу та комплектування Святошинського району в місті Києві ТЦК та СП, головний сержант Олександр Ставничук (Джерело: Сторінка "Радіо Байрактар" у соцмережі Facebook).
 • 12.04.2024 Солодка Гра на хвилі "Радіо Люкс FM - Львів" (104.7 МГц та Інтернет-мовлення 96k. AAC+)! Надсилайте слово "Біскотті" на люкс-вайбер 0971047007, відповідайте на питання, та забирайте смачний подарунок від партнера гри - BISCOTTI! Солодка Гра щобудня о 13:40 на 104.7! І нехай все буде сооооолодко! (Джерело: Сторінка радіостанції "Люкс FM Львів" у соцмережі Facebook).
 • 11.04.2024 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумки конкурсу на радіомовлення для розвитку місцевих і регіональних мереж та оголосила новий конкурс на постачання послуг для потреб мовлення у стандарті DVB-T2 місцевої категорії покриття. Два медіа отримали припис через трансляцію невідокремленої реклами, а низка радіостанцій - нові позивні. 324 друковані видання, 29 онлайн-медіа, 8 медіа, що не використовують радіочастотний спектр, і 4 провайдери аудіовізуальних сервісів поповнили Реєстр суб'єктів у сфері медіа. Про ухвалені на засіданні рішення - далі. І. Медіарегулятор визначив переможців конкурсу на радіомовлення, який націлений на розвиток місцевих і регіональних мереж. Він був оголошений рішенням Національної ради від 28 грудня 2023 року № 1980. Заяви для участі в конкурсі надійшли від 10 телерадіокомпаній, однак одна з них не була допущена до конкурсу. За результатами голосування переможцями конкурсу стали: у Бердичеві Житомирської області на частоті 102.0 МГц - ДП "ТРК "Рекорд Коростень" ТОВ "Коростень рекорд ФМ" (позивні "New Day"); в Івано-Франківську на частоті 102.0 МГц - ТОВ "Телерадіокомпанія "Можливість" (позивні "радіоМ"); у Рівному на частоті 102.2 МГц - ПП "Телерадіокомпанія Сфера-ТВ" (позивні "Сфера ФМ"). Усі радіостанції мовитимуть цілодобово. Програмна концепція мовлення ставить вимогу до медіа забезпечувати 100 відсотків тижневого обсягу ведення програм, державною мовою, також рекомендовано розміщення інформаційних програм місцевої тематики. ІІ. Національна рада оголошує конкурс на отримання ліцензії на постачання послуг для потреб мовлення з використанням радіочастотного спектра ефірних багатоканальних електронних комунікаційних мереж у населених пунктах трьох областей. Стандарт - DVB-T2, місцева категорія покриття. Пропонуються такі програми: 1. Волинська область: Камінь-Каширський і Любомль - 48 ТВК; Топільне і Цумань - 47 ТВК. 2. Івано-Франківська область: Івано-Франківськ - 30 ТВК; Калуш - 43 ТВК; Коломия (Дебеславці) і Стримба - 44 ТВК. 3. Чернівецька область: Чернівці - 25 ТВК. На сайті регулятора незабаром з'являться умови цього конкурсу. ІІІ. Національна рада внесла зміни до Регламенту, вони обумовлені імплементацією Закону України "Про медіа". Передбачено, що оригінали рішень, які стосуються застосування штрафу як заходу реагування, будуть оформлюватися у двох примірниках. Також члени Національної ради зможуть брати участь у засіданні регулятора, перебуваючи у відрядженні. Це стане можливим, якщо засідання відбуватиметься в режимі реального часу (онлайн). IV. На прохання провайдерів аудіовізуальних сервісів окремі населені пункти додані до універсальних медіа-сервісів Закарпатської, Львівської, Миколаївської та Черкаської областей. Для населених пунктів Миколаївщини у складі УМС також додається телеканал "МАРТ" (КП ТРК "Март"). V. Національна рада позапланово перевірить діяльність ПП "Обрії" (позивні "Обрії FM") зі Сміли Черкаської області. Наприкінці березня цього року мала відбутися планова виїзна перевірка радіостанції. Однак провести її регуляторові не вдалася через відсутність його уповноважених представників за вказаними в Реєстрі адресою та місцерозташуванням підприємства. Щодо цієї ситуації було складено акт як відмову від проведення перевірки. За законом такий факт є значним порушенням. Відповідно до частини шостої ст. 104 Закону України "Про медіа" перевірка призначена повторно. V. За недотримання медійного та рекламного законодавства два суб'єкти - КП Тростянецької міської ради "ТРК Тростянець" (логотип "стилізоване зображення літер TVT") із Сумської області і ФОП Шапошник О. Л. із Києва - отримали приписи. Реклама не була чітко відокремлена від інших програм і означена як така. Це є порушенням вимог статей 35 і 112 Закону України "Про медіа" і статті 9 Закону України "Про рекламу". Законодавство кваліфікує такі порушення як незначні й передбачає застосування до порушників припису як заходу реагування. Медіа зобов'язані усунути порушення протягом визначених для них термінів із дня оприлюднення рішення на офіційному вебсайті регулятора й надалі не допускати подібних випадків. Водночас для ФОП Шапошник О. Л. це друге рішення регулятора щодо порушення ним норм рекламного і медійного законодавства. VI. КП "Телестудія Радехів" із Львівської області регулятор дозволив тимчасово відступити від умов ліцензії в частині зміни місцерозташування передавача. Вдатися до такого кроку підприємство змусив воєнний стан і прагнення поліпшити інформаційне забезпечення жителів Радехівської громади. VII. На прохання директора компанії регулятор тимчасово призупинив ліцензію на мовлення ТОВ "Телерадіовидавнича компанія "Комра", м. Київ. Мовлення відбувалося на частоті 102.8 МГц у м. Маріуполі Донецької області. Адреса медіа, за якою здійснюється редакційний контроль, - на тимчасово окупованій території України. Після відновлення конституційного ладу України на цій території компанія зможе упродовж трьох місяців звернутися до Національної ради із заявою про поновлення дії ліцензії. VIII. Національна рада додала до Реєстру інформацію щодо 127 суб'єктів у сфері друкованих медіа. Зареєстровано 324 друкованих видання - 184 журнали, 93 газети, 14 збірників, 12 наукових збірників, 6 збірників наукових праць, 6 наукових журналів, 3 науково-практичні журнали, 3 календарі, 1 науково-технічний журнал, 1 науково-методичний журнал, 1 міжвідомчий тематичний науковий збірник. Територія розповсюдження зареєстрованих журналів, збірників - Україна (130 видань - 57%), а також Україна та світ (98 видань - 43%). Найбільшу кількість - одночасно 54 журнали - внесло до Реєстру ПП "Арт-комплекс" зі Львова. Усі видання виходять українською і російською мовами та поширюються в Україні і світі. Одразу 11 всеукраїнських видань (10 збірників, 1 журнал) зареєстрував Дрогобицький педагогічний університет імені Івана Франка з м. Дрогобича Львівської області. Мови друку - українська, англійська, польська, німецька, французька, болгарська, румунська. По 10 всеукраїнських журналів внесли до Реєстру ПрАТ "Вищий навчальний заклад "Міжрегіональна Академія управління персоналом" з Києва і Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського зі столиці. Видання МАУПу друкуються українською, англійською, польською, німецькою, французькою мовами. А університетські журнали - ще й словацькою, румунською, італійською, кримськотатарською і тюркською. Одночасно по 6 всеукраїнських видань зареєстрували Київський національний лінгвістичний університет, Сумський національний аграрний університет, ТОВ "Пресс альянс" із Києва. Серед зареєстрованих газет - 46 обласних, 32 всеукраїнські, 12 районних, 1 поширюється в Україні та зарубіжжі, 1 міська, 1 сільська. Найбільше - одразу 24 друковані видання (20 газет, 3 календарі, 1 журнал) - зареєстрував Іщук С. В. із Хмельницького. 15 видань - всеукраїнські, 9 - обласні. Усі газети й календарі публікуються українською і російською мовами. Лише журнал - одночасно 3-ма мовами: українською, російською, англійською. IX. У реєстрі з'являться 29 нових онлайн-медіа. Набути статусу онлайн-медіа вирішили: 1 телеграм-канал, 1 канал у відеохостингу "Youtube", 1 інформаційне агентство, 7 публічних сторінок у соціальних мережах, 4 вебсайти, 4 портали новин і 11 журналів. Національний університет "Києво-Могилянська академія" вніс на реєстрацію одразу 10 наукових рецензованих фахових електронних журналів. Рівненське ТОВ "Файнал ньюз" заявило про 5 своїх ресурсів - канал у відеохостингу "Youtube", публічні сторінки у соціальних мережах "Facebook", "Telegram", "Instagram" та "Х" під назвою "Final News". Фізична особа-підприємець Павленко С. М. із Чернігівщини зареєстрував вебсайт і публічну сторінку у соціальній мережі Фейсбук, які називаються "Спілка споживчих товариств Споживча Кооперація Чернігівської області". Також потрапив до реєстру телеграм-канал "Повернись на 100%" благодійної організації із Київщини. А львівське ТОВ "Престайм.Ком.Юа" вказало інформаційне агентство "Вголос". Портали новин зареєстрували: ГО "Всеукраїнське об'єднання наш шлях - "Голос-Інфо"; Болкун А. Б. із Львівської області - "Leopolis.news"; ГО "Інфорезіст" - "InfoResist"; ТОВ "Комерсант Україна" - "Комерсант Український". Дві громадські організації подали свої публічні сторінки у соціальній мережі "Facebook" - "Національний центр розслідувань" і "Самозахист онлайн-медіа". Про вебсайти заявили: "VINPRESS" - Вінницька обласна громадська організація "Вінницький прес-клуб"; "Активні громадяни" - ТОВ "Інформаційне агентство "Активні громадяни"; "Ветеринарна біотехнологія" - Інститут ветеринарної медицини Національної академії аграрних наук України. Також зареєстровано журнал, електронне наукове періодичне видання - "Консенсус"/"CONSENSUS" Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка. X. Зареєстровано 8 суб'єктів, що здійснюють мовлення без використання радіочастотного спектра: аналогове проводове мовлення (УР-1): КП "Телерадіокомпанія "Акцент" (позивні "Радіо "Акцент"), м. Шостка Сумської області, - виходить в ефір 1 годину 15 хвилин на тиждень у відрізках часу; КП "Телерадіокомпанія "Охтирка" (позивні "Говорить Охтирське міське радіо"), м. Охтирка Сумської області, - 2 години на тиждень у відрізках часу; ПП - Телерадіоінформаційної агенції "Регіон-інформ Україна" (позивні "Західна столиця"), м. Львів, - мовлення 30 хвилин на тиждень у відрізках часу; кабельне мовлення: КП "Телерадіокомпанія "Акцент" (логотип "а") - 4 години на добу у відрізках часу; ТОВ "Телерадіокомпанія "Інформаційно-рекламне телебачення-Полтава" (логотип "ІРТ"), м. Полтава; кабельне мовлення, а також IPTV: ТОВ "Телерадіокомпанія "Марс-ТВ" (логотип "МАРС"), м. Київ; Івано-Франківського міського комунального підприємства Телерадіокомпанії "Вежа" (логотип "ВЕЖА"), м. Івано-Франківськ; ТОВ "Смарт медіа ессетс" (логотип "Б (комбіноване)", м. Червоноград Львівської обл., - технології кабельна та інтернет-мовлення (ОТТ, IPTV). XI. Національна рада зареєструвала 4 провайдери аудіовізуальних сервісів. Свої послуги надаватимуть: ТОВ "Побутрадіотехніка" - територія м. Первомайська Харківської області; ПП "Дикий сад" - м. Миколаїв, с. Зарічне, с. Радісний Сад, с. Новобогданівка, с. Стара Богданівка, с. Козирка, с. Прибузьке, с. Каталине, с. Парутине, с. Червоне Парутине, с. Дмитрівка, м. Южноукраїнськ Миколаївської області; ТОВ "КМ сузір'я" - смт Єланець Миколаївської області; ПП "Колумбус" - Тернопільська область, м. Володимир Волинської області, м. Червоноград, м. Соснівка, смт Гірник Львівської області. XI. Продовжено ще на 10 років термін дії ліцензії ТОВ "Радіокомпанія "Українсько-польське радіо "Співдружність" (позивні "90.9 FM"). Компанія мовить на частоті 90.9 МГц у м. Дніпрі. XII. Національна рада зафіксувала зміну позивних в Реєстрі суб'єктів у сфері медіа щодо низки регіональних і місцевих компаній. Тепер ТОВ "Євромюзік", ТОВ "Інді Радіо", ТОВ "Телерадіокомпанія "Сіверські підприємства", ПП "Телерадіокомпанія "Черкаський центр міжнародних зв'язків", ТОВ Телерадіокомпанії "Топ-радіо", ТОВ "Телерадіокомпанія "Контакт", ТОВ "Телерадіомовна компанія Радіо Хвиля" працюватимуть в ефірі як "Шлягер" замість "Радіо шансон". Також під новим позивним "Перець FM" звучатиме на частоті 104,1 МГц у Миколаєві ТОВ Телерадіокомпанії "Мега-Радіо". Компанія вирішила дещо відкоригувати свої позивні й тепер виходитиме в ефір без слова "Миколаїв". Решта оновлень в реєстрі стосуються програмних концепцій, зміни постачальника електронних комунікаційних мереж, місцерозташування передавача. Національна рада анулювала по дві ліцензії на мовлення ТОВ "Міжнародна комерційна телерадіокомпанія" (ICTV) і ТОВ "Новий канал" (логотип "Н"). Ці рішення пов'язані із завершенням дії технології аналогового мовлення та технічною неможливістю мовити на території розповсюдження програм через їх окупацію (Джерело: Сайт Нацради).
 • 11.04.2024 У травні слухачі Радіо Культура матимуть нагоду почути голоси військових у новому контексті, вийти за межі сприйняття стереотипного твердження про "травмованих війною" та розширити уявлення про жінок і чоловіків, які воюють на фронті. "Голоси фронтиру" - це унікальна серія радіоесеїв, створених військовими та ветеранами війни, які через літературні засоби передають власні історії, набутий досвід, рефлексії й непередбачувані емоції. "Для Радіо Культура ідея "Голосів фронту"дуже органічна. Наша команда систематично працює з воєнною тематикою, зокрема прозою та поезією військових. Коли я розмірковувала над ідеєю ветеранської радіоесеїстики, то спиралася на досвід нашого попереднього проєкту "Повітряна стихія". У ньому українські автори й авторки набували голосу і звучали вголос, з усіма подихами, зітханнями й схлипами. Тексти військових дуже підходять для подібного звучання, вони надзвичайно відверті. Жінки й чоловіки, які щодня ризикують власними життями, вміють писати прямо - і це також певний ризик. Тому "Голоси фронту"звучать в ефірі Радіо Культура - голосно, вголос, від першої особи. Цей проєкт не міг би відбутися без підтримки Міжнародного фонду "Відродження", і наша команда щиро за неї вдячна", - коментує виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська. У проєкті взяли участь шість ветеранів українсько-російської війни, які зближені різним військовим досвідом, але об'єднані однією метою - донести свої думки й емоції до суспільства. Автори текстів спеціально для Радіо Культура записали 10 есе, а команда проєкту адаптувала їх для трансляції у радіоефірі. "На мій смак, такі проєкти дуже корисні. Важливо, щоб люди в тилу, особливо, молодь, змогли собі уявити всі ці обставини, які ми проходимо. І дуже важливий той момент, що це не просто пряма мова, безпосередня рефлексія ветерана або військовослужбовця. Наші есе - це художні твори з досвідом нашого життя, переосмисленого й скомпонованого таким чином, аби вони мали найбільший емоційний вплив. В ідеалі мені б хотілося, щоб замість мене мої есе зачитував хтось із голлівудських акторів, але вони в той день були зайняті, тому довелося читати мені", - коментує автор есеїв, військовослужбовець, фронтмен гурту "Нумер 482" Віталій Кириченко. Продюсерка проєкту Олена Гусейнова зауважує, що для неї було надзвичайно цінним те, що серед авторів цього проєкту є люди, які раніше не займалися письмом, есеїстикою. На її думку, коли люди, які ніколи не висловлювали свої відчуття у такому жанрі, починають це робити, це дає можливість краще зрозуміти й відчути спільні переживання. "Мені здається, те, що відбувається в українському суспільстві, можна розглядати на двох рівнях. Перший - це рівень реальності, де ми всі разом переживаємо спільний досвід, біль, втрати і боротьбу. Другий - це рівень наших звичайних способів комунікації, які часто виражені тривогою, страхом та стандартними риторичними формулами. Ця риторика ускладнює розуміння того, наскільки взаємопов'язані наші досвіди, наприклад, як щоденне тихе безтурботне життя впливає на те, як живуть люди, які служать у Збройних силах, беруть участь у бойових діях або перебувають на інших формах служби", - розповідає Олена Гусейнова. Кураторка проєкту Тетяна Шамшетдінова розповіла, що команда авторів складається з неймовірно сильних мислителів: письменників, поетів, журналістів, а також кадрового військового і музиканта, який раніше не мав досвіду у написанні великих літературних творів. Для більшості учасників досвід участі в подібному проєкті є першим. "Майже для всіх авторів участь у цьому проєкті стала дебютом у радіоесеїстиці. І одним із моїх завдань як кураторки було надавати підтримку авторам, які зіткнулися з труднощами у написанні есе, допомогти їм знайти шляхи до просування у своєму творчому процесі", - розповіла кураторка проєкту Тетяна Шамшетдінова. Всі учасники відзначили важливість та особливу складність проєкту, і підкреслили, що це був не лише творчий процес, але й можливість поділитися думками, переживаннями та успіхами з іншими людьми через спільну творчість, що сприяє їхньому зближенню з аудиторією і надихає на подальші досягнення. Українська поетеса, співачка й авторка пісень Єлизавета Жарікова висловила свої враження від роботи над проєктом: "Під час написання тексту для мене найбільшим випробуванням було зберегти щирість, не перетнувши межу між відкритістю та приватністю. Незважаючи на те, що я вже досить довго працюю з текстами, кожне нове завдання для мене своєрідний виклик. Щодо роботи в студії - я, як музикантка, звикла до художнього читання, тому ця частина була для мене досить комфортною, - поділилась Єлизавета Жарікова. - На мою думку, важливо, щоб наші есе були доступними для аудиторії, оскільки обмін досвідом завжди є цінним, особливо в часи, коли ворог намагається розірвати зв'язки між нами, насаджуючи відчуття ворожнечі, відчаю та ненависті між українцями". Учасниця проєкту, авторка есеїв, військовослужбовиця Збройних сил України, інструкторка з військового лідерства Оксана Пономарьова підкреслила, що такого формату діалог з аудиторією надзвичайно важливий, незалежно від того, яким чином він відбувається. "Кожен з нас несе у собі свої спостереження, емоції та досвід. Вони виникають всередині нас і виходять через слова, які ми вимовляємо, через мікрофон, через цей текст. Вони, як кадри фільму, показують, як наше життя живе, рухається, б'ється серце, і ми відчуваємо це, переживаємо кожну мить, відстежуючи нашу власну історію, емоції та життя крок за кроком", - розповідає Оксана Пономарьова. Над проєктом працювали: продюсерка проєкту - Олена Гусейнова; кураторка проєкту - Тетяна Шамшетдінова; саунд-продюсерка - Ганна Малієнко; продюсерка Радіо Культура - Юлія Загоруйко; виконавча продюсерка Радіо Культура - Ірина Славінська. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Матеріал представляє позицію авторів і не обов'язково відображає позицію Міжнародного фонду "Відродження".Радіо Культура - головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі - радіодетективи, радіодраму тощо. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio (Джерело: Сайт АТ НСТУ).
 • 11.04.2024 Круглий стіл на тему "Рік імплементації Закону України "Про медіа": здобутки та виклики" 10 квітня зібрав головних бенефіціарів цього Закону. Представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, медіа, громадськості та народні обранці обговорювали, якою мірою вдалося реалізувати медіареформу, що залишилося невтіленим і якими мають бути подальші кроки, щоб реформа розвивалася успішно. Увазі учасників заходу представили звіт про імплементацію Закону, підготовлений експертами ГО "Платформа прав людини". Модерував круглий стіл член Національної ради Олександр Бурмагін. Захід відбувся у рамках проєкту "Сприяння імплементації Закону України "Про медіа", що став можливим за підтримки Internews Network. Його організатори - Національна рада, Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики і ГО "Платформа прав людини". Дивлячись на пройдений шлях, директорка міжнародної організації "Інтерньюс нетворк" Джилліан МакКормак поділилася, що "розробка, а потім ухвалення Закону "Про медіа" були величезною роботою, процесом, який є одним із найкращих прикладів координації між державними інституціями, міжнародними партнерами, комерційним сектором, організаціями громадянського суспільства та їхніми експертами". І зараз, через рік, відколи Закон працює, є добра нагода оцінити, що потрібно змінити, аби покращилася його імплементація. Важливим досягненням за минулий рік стало зближення регулятора з медіасферою, зауважила голова Національної ради Ольга Герасим'юк. Попри те, що раніше було багато страхів і розмов про його можливу роль цензора, цей рік дав змогу показати, що вони безпідставні. Відкритість і співпраця з громадським суспільством стали великим надбанням за цей час. "Цей рік дав регуляторові можливість зблизитися з індустрією, медіасферою, а медіасфері - відкритися більше до регулятора. Ми стали одним цілим і разом долаємо бар'єри. Ми спростили наші стосунки", - акцентувала вона. Зразковим прикладом публічної політики назвав ухвалення Закону голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв. Безліч дискусій та обговорень у різних форматах відбулися до того, як він був сформований остаточно. Водночас він не є непорушним і в процесі роботи з ним необхідно виправляти певні похибки. Серед бар'єрів, які ще залишилися не подоланими, народний депутат назвав брак фінансової незалежності регулятора, намагання повернути юстування нормативно-правових актів Національної ради в Мін'юсті, що не відповідає європейським стандартам. Також не на розвиток української демократії, вважає він, працюють спекуляції навколо суспільного мовника. Ухвалення Закону "Про медіа" стало можливим передусім завдяки європейській інтеграції України, нагадала голова підкомітету з питань інформаційної політики та європейської інтеграції Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук. А оскільки його імплементація триває, і вже нині обговорюються пропозиції щодо певних змін, усі вони проходитимуть європейський фільтр, запевнила народна депутатка. У своєму звіті експерти ГО "Платформа прав людини" представили результати моніторингу імплементації Закону України "Про медіа". Зокрема, йшлося про виконання зобов'язань різними суб'єктами і державними органами. Адвокати й медіаюристи Євген Воробйов і Роман Васильняк проаналізували тематику ліцензування, реєстрації, ухвалення регулятором нормативно-правових актів, створення органів спільного регулювання, реформування комунальних медіа у публічні тощо. Підготовлено рекомендації, що можуть бути використані як дорожня карта для подальшого руху. Учасники круглого столу - представники медіа та громадськості - озвучували питання, що потребують додаткової уваги. Говорили про деякі складнощі у процесі реєстрації, бажання частіше бачити оновлений Реєстр суб'єктів у сфері медіа, потребу приділяти більше уваги контенту, а не процедурним аспектам. Порушили питання частих змін універсального медіасервісу, реєстрації фільмів у Держкіно, певних особливостей реєстрації друкованих медіа. Наголосили на необхідності ухвалити інші законодавчі акти для повної імплементації медіареформи - зокрема змін до Виборчого кодексу в частині передвиборчої агітації. Представники місцевих медіа ділилися своїми проблемами з огляду на потребу реформуватися у публічні аудіовізуальні медіа. Олександр Бурмагін відповів на запитання представників медіа, роз'яснюючи мету запровадження певних норм Закону. Він також нагадав, що друковані медіа поки що не звернулися з ініціативою зареєструвати орган спільного регулювання, а тому не можуть скористатися з тих переваг, які дає цей інститут. Усі висловлені зауваження і побажання будуть опрацьовані й можуть стати частиною тих змін до Закону "Про медіа", над якими зараз працює Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики (Джерело: Сайт Нацради).
 • 11.04.2024 Національна рада з питань телебачення та радіомовлення винесла припис КП Тростянецької міської ради "ТРК "Тростянець"", м. Тростянець Сумської обл. За результатами перевірки та моніторингу зафіксовано порушення: не відокремлені рекламні блоки квіткової студії "Віола" та соціальна реклама від інших програм. Також не звучало слово "реклама". Це незначне порушення, за яке виноситься припис. Представниця компанії розповіла, що це сталося через людський фактор і порушення вже усунуто. Нагадаємо, згідно із законом "Про медіа", припис - це захід реагування, покликаний застерегти суб'єкта від нових порушень. Основна мета цього механізму - відійти від винятково каральної системи. Незгодні можуть подати зустрічну заяву й викласти своє бачення проблеми. Якщо Нацрада з ним погодиться, то скасує такий припис. У кожного типу суб'єктів буде свій ліміт приписів (наприклад, п'ять за рік). Після них почне діяти наступна ланка реагування - штрафи. У вересні Нацрада вперше винесла припис через порушення в день пам'яті. Здебільшого приписи отримували саме за порушення правил у дні пам'яті та жалоби, через порушення програмної концепції мовлення (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 11.04.2024 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумки радіоконкурсу. Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні 11 квітня. Конкурс для розвитку місцевих та регіональних мереж Нацрада оголосила 28 грудня 2023 року. За його умовами, компанії мають мовити 24 години на добу, програмна концепція - не менш 100% програм державною мовою, рекомендовано розміщення програм місцевої тематики. На конкурс подали заяви 10 компаній. Найбільша конкуренція була за частоту 102.2 МГц у м. Рівному (Антопіль). На неї претендували п'ять компаній. Перемогу здобула місцева компанія ПП "Сфера ТВ" ("Сфера ФМ"). Представниця радіостанції Марія Лицюк розповіла, що телекомпанія вже давно хоче запустити радіостанцію. У разі отримання ліцензії компанія планувала набрати додатковий колектив. В ефір може вийти через 2-3 місяці. Серед інших претендентів були "Радіо Рокс", "Радіо Респект", "Радіо Ритм" та DJFM. Директорка ПП фірми "Лямін" "Радіо Рокс" Оксана Шавель розказала, що її радіостанція стала культурним та соціальним феноменом: "Її слухають ті, хто має підвищене почуття справедливості, протестні настрої". За її словами, "Радіо Рокс" слухають військові, радіостанція дає ефір для рекрутингу до армії. Також радіостанція закупила техніку, планує робити місцеві новини (9 хвилин на добу). Радіостанція ГО "Медіацентр "Третя столиця" ("Радіо Респект") вже брала участь у конкурсі на мовлення в Рівному у 2021 році, однак програла Суспільному. Компанія транслює новини, токшоу, щотижневу програму "Життя громад". За словами Олександра Хитрова, представника компанії, радіостанція має формат мовника громад. Нагадаємо, як звертає увагу "Платформа прав людини", за весь рік дії закону "Про медіа" в Нацраді не зареєструвалось та не проліцензувалось жодне медіа громад. Представник ТОВ "ТРК "Ритм" Сергій Мініч розказував, що компанія ділить частоту з "Радіо Люкс", але хотіла б мати свою частоту. Щодо згаданих чотирьох компаній порушень зафіксовано не було. ТОВ "Українська радіогрупа" (DJFM) входить до радіогрупи Анатолія Євтухова (радіо "Шлягер"). Представник радіостанції сказав, що власник знайде кошти на мовлення в разі отримання ліцензії. Члени Нацради звертали увагу, що радіостанція не розпочала мовлення в Сумській області. Перемогу в конкурсі на частоту 102.0 МГц у м. Івано-Франківську здобула ТОВ "ТРК "Можливість" ("Радіо М") зі Слов'янська Донецької області. Едуард Куриленко розповів, що "Радіо М" уже рік працює на цій частоті на підставі тимчасового дозволу. Компанія співпрацює з Міністерством реінтеграції і виробляє програми на замовлення. Також на частоту претендували ТОВ "Авторадіо Україна" ("Авторадіо") і ТОВ "Телерадіокомпанія "ФМ Галичина". Олександр Стадніченко, генпродюсер "Авторадіо", сказав, що компанія має всі необхідні ресурси, щоб забезпечити контентом не лише всі міста, де радіостанція мовить, а й у разі отримання ліцензії - також Івано-Франківськ. Бенефіціар - Денис Козлітін. Компанія інвестує прибутки радіо "П'ятниця" в розвиток "Авторадіо". "Дороги зараз - артерії життя, тому важливо, щоб усі міста були з'єднані", - сказав він. Ігор Шумило з "ФМ Галичини" розказав, що має творчий, фінансовий та людський потенціал, має досвід, знає рекламний ринок. "Ми себе позиціонуємо як радіо Західної України, але не присутні у всіх областях. У нас є передавач і ми можемо одразу виходити в ефір. Ми частково покриваємо область, але до нас телефонують і кажуть, що ми не присутні всюди", - сказав він. У конкурсі на частоту 102.0 МГц у м. Бердичеві Житомирської області перемогла компанія ДП "ТРК "Рекорд Коростень" ТОВ "Коростень рекорд ФМ"", м. Коростень Житомирської області ("New day"). Вона була єдиним претендентом. Кінцевий бенефіціар - бізнесмен Володимир Петренко. Анастасія Галицька, заступниця директора, розказала, що компанія мовить у Бердичеві на підставі тимчасового дозволу. Вони придбали передавач і хотіли б отримати ліцензію на 10 років. Компанія наразі не самоокупна, дотаційна. Голова Нацради Ольга Герасим'юк відзначила, що за час мовлення на підставі тимчасового дозволу порушень не зафіксовано. Нагадаємо, 11 грудня 2023 року радіостанція стала переможницею в конкурсі на 91.7 МГц у м. Звягелі Житомирської обл. Нагадаємо, Нацрада не допустила до участі в цьому конкурсі ТОВ ТРК "Шансон" (позивні "Шлягер") через те, що компанія має загальнонаціональну категорію. А конкурс проводиться для розвитку місцевих та регіональних мереж (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 10.04.2024 Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін працюватиме в Координаційному комітеті започаткованої Радою Європи кампанії "Журналісти мають значення". Ініціатива має на меті об'єднати зусилля спеціалістів різних напрямів для захисту, допомоги і сприяння журналістській діяльності. Кампанія зосередиться на проблемі безпеки журналістів в умовах війни. Також її завдання - напрацювати практичні рекомендації щодо покращення безпеки журналістів і працівників медіа. До роботи в рамках кампанії будуть залучені представники медіа, міжнародних організацій громадянського суспільства та органів державної влади. Напрями, в яких вони плануватимуть свої подальші дії: виклики, з якими стикаються медійники; стан медіа на тимчасово окупованих територіях; розслідування злочинів проти журналістів; аналіз наявних правових гарантій тощо. Питання безпеки журналістів розглядатиметься і в контексті Стратегії інформаційної безпеки України, однією зі стратегічних цілей якої визначені права журналістів, безпека журналістів, відкритість інформації, а також у контексті європейської інтеграції. Адже тема прав, безпеки журналістів, свободи слова - завжди в полі зору Європейського Союзу, який моніторить готовність України приєднатися до європейського співтовариства. Вона буде врахована в оцінці виконання Україною своїх зобов'язань. Координаційний комітет створено при Міністерстві культури та інформаційної політики (Джерело: Сайт Нацради).
 • 10.04.2024 Столична радіостанція "Київ FM" (98.0 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k. AAC+, Інтернет-мовлення 128k. та Інтернет-мовлення 320k.) запрошує долучитися до обговорення важливих тем життя Києва. Цієї п'ятниці, 12-го квітня, о 13:05 в ефірі стартує новий проєкт - Community talk. Це платформа, на якій представники міської влади, громадянського суспільства, незалежні експерти та кияни в прямому ефірі відверто й зрозуміло говоритимуть про наше місто. Тема першої розмови - Діалог про ідентичність: від декомунізації та деколонізації до національного усвідомлення. Спікери: 1. Вікторія Муха - депутатка Київради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій. 2. Олександр Алфьоров - історик, офіцер ЗСУ. Долучитися до обговорення запрошуємо всіх охочих. Форма для реєстрації - за цим посиланням. Після реєстрації радіостанція відправить Вам посилання на Zoom конференцію, завдяки якому Ви зможете доєднатися до ефіру (Джерело: Сторінка радіостанції "Київ FМ" у соцмережі Facebook).
 • 10.04.2024 Сьогодні на хвилях столичної мережевої станції Україномовне радіо "Країна FM" (Київ-100.0 МГц, Черкаси-90.6 МГц, Одеса-91.0 МГц, Полтава-98.7 МГц, Миколаїв-98.8 МГц, Краматорськ-99.0 МГц, Нікополь-99.9 МГц, Хмельницький-100.1 МГц, Кривий Ріг-100.2 МГц, Павлоград-100.2 МГц, Запоріжжя-100.3 МГц, Кропивницький-100.5 МГц, Суми-100.8 МГц, Львів-101.3 МГц, Ужгород-102.4 МГц, Вінниця-103.2 МГц, Прилуки-104.8 МГц, Умань-104.9 МГц, Жашків-105.9 МГц, Дніпро-106.4 МГц, Вознесенськ-106.9 МГц, Біла Церква-107.2 МГц, Харків-107.4 МГц, Лубни-107.6 МГц, а також Інтернет-мовлення 128k., Інтернет-мовлення 256k. AAC+, Інтернет-мовлення 320k.) стартує вже восьмий за рахунком сезон подкасту Володимира Анфімова "Інше інтерв'ю", який продовжує виходити попри все. Сьогодні на вас чекає дуже відверта і місцями шокуюча розмова з екс-міністеркою освіти і науки України, колишнею політикинею, а нині - співзасновницею Благодійного фонду SavED Anna Novosad. Про життя після великої політики, виклики, перед якими постала українська освіта під час війни та можливі наслідки для кожного з нас, а також дуже непрості стосунки між українцями та державою - у сьогоднішній розмові. Слухати подкаст можна також за посиланнями: YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=sJnPNCo3nUI; Apple/Google Podcasts, Spotify: https://pod.fo/e/22f8d4; НВ Подкасти: https://podcasts.nv.ua/episode/30545.html Також разом з новим сезоном програма оголошує про новий збір "Інші пташки 2". Разом з фондом Підтримай армію України і Anna Sandalova "Інше інтерв'ю" збирає 1 мільйон гривень на 11 дронів Mavic 3 Pro для РУБпАК 22 окрема механізована бригада. Володимир Анфімов дуже розраховує на вашу допомогу! Усі лінки шукайте в коментарях на ФБ-сторінці Володимира! (Джерело: Сторінка Володимира Анфімова у соцмережі Facebook).
 • 10.04.2024 Перемагайте на "Радіо Люкс FM - Львів" (104.7 МГц та Інтернет-мовлення 96k. AAC+) та вигравайте відпочинок від Сrona Hotel & Spa. Щодня о 9:40 змагайтеся у грі "2 по 20" та отримуйте шикарні подарунки! А наприкінці місяця ви маєте шанс виграти суперподарунки - спа-відпочинок на двох у Crona Hotel & SPA! Реєструйтеся, надсилайте слово "ГРА" на Люкс-вайбер 0971047007! (Джерело: Сторінка радіостанції "Люкс FM Львів" у соцмережі Facebook).
 • 10.04.2024 "30 війн із Zаклятим сусідом" - спецпроєкт від Інформагентство АрміяInform на хвилях столичної онлайн-радіостанції "Радіо Кордон" (128k.). Слухайте, аналізуйте та робіть правильні висновки у будні об 11:45 та о 16:15. Протистояння України з росією триває не одне століття. Наш героїчний народ і його лицарі-полководці вже не раз доводили північно-східним сусідам, що є господарями на своїй Богом даній землі. Ефір - https://dpsu.gov.ua/ua/radio-kordon/ або в застосунку #RadioPlayer (Джерело: Сторінка "Радіо Кордон" у соцмережі Facebook).
 • 9.04.2024 До уваги громадськості та суб'єктів у сфері медіа! Засідання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 11-го квітня триватиме онлайн. Повідомляємо, що відповідно до Регламенту Національної ради засідання регуляторного органу, яке відбудеться 11-го квітня, початок об 11:00, триватиме онлайн. Спостерігати за перебігом засідання можна на сайті Національної ради та на її YouTube-каналі (Джерело: Сайт Нацради).
 • 9.04.2024 8 квітня члени Національного комітету програми ЮНЕСКО "Інформація для всіх" - IFAP -обговорили подальшу роботу в комітеті. Очолює Національний комітет голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк. Заступник Постійного представника України при ЮНЕСКО Микола Мовчан і представниця Постійного представництва України в ЮНЕСКО Наталя Шакуро розповіли про програму ЮНЕСКО, сферу її охоплення і особливості взаємодії в її рамках. Зокрема, йшлося про те, у який спосіб члени Національного комітету можуть активувати українську позицію в робочих групах IFAP. Активне експертне лідерство і українська адженда в роботі Програми - такі завдання ставлять перед собою члени Національного комітету IFAP. Вони обговорили деякі із запланованих ЮНЕСКО міжнародних заходів, до яких варто долучитися членам комітету - з метою впливу на вироблення інформаційної політики на міжнародному, регіональному і національному рівнях. Серед головних напрямів роботи Національного комітету, спрямованих на реалізацію пріоритетів України у сфері мандату Програми, визначено зокрема: інформація для розвитку; інформаційна грамотність; інформаційна етика; цифрове збереження інформації; доступність інформації; багатомовність. Звернули увагу, що росія активно використовує майданчик ЮНЕСКО для поширення своїх наративів, а також послуговується логотипом організації при проведенні сумнівних заходів. Український Національний комітет IFAP бачить також своїм завданням належно реагувати на такі прояви і надавати світові достеменну інформацію про недобросовісність росії та її агресивну політику. Комітет буде домагатися більшої політичної ізоляції держави-агресора. Вікторія Романюк, заступниця директора Могилянської школи журналістики, яка очолила Робочу групу з інформаційної етики Програми, повідомила що наразі розробляє робочий план групи, який має подати до Секретаріату ЮНЕСКО. Учасники комітету визначилися з першими кроками, які вони спільно планують реалізувати у найближчі два місяці. На пропозицію Євгенії Кравчук, яка є заступницею Національного комітету IFAP і очільницею Комітету з питань культури, науки, освіти та медіа ПАРЄ, вивчать також можливість залучення на підтримку позиції України міжнародних її партнерів. Зустрічі Національного комітету IFAP відбуватимуться регулярно, не менш ніж 4 рази на рік. Про виконану роботу Комітет звітуватиме Бюро Національної комісії у справах ЮНЕСКО (Джерело: Сайт Нацради).
 • 9.04.2024 Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк 9 квітня в ефірі телемарафону "Єдині новини" на телеканалі "Інтер" пояснила аудиторії необхідність регулювання платформ загального доступу до інформації, зокрема месенджера Telegram, пов'язаного з державою-агресором. Ольга Герасим'юк зауважила про таке: Дискусія навколо регулювання цифрових платформ зараз посилилася через те, що вони є найпотужнішим ресурсом із поширення російської пропаганди. Діяльність цифрових сервісів має бути під регуляцією так само, як і інших ресурсів, що поширюють масову інформацію. Необхідно допомогти європейцям внести telegram до переліку великих цифрових платформ, щодо яких в ЄС впроваджено регуляцію на рівні законів (для внесення є підстави). Це допоможе досягти більшого ефекту, ніж блокування. Цифрові мережі можна використовувати як з користю, так і для поширення маніпуляцій та дезінформації. У цьому контексті інформаційна гігієна відіграє дуже важливу роль. Зараз можна виділити два напрями, в яких активно працює telegram в Україні: посіяти розлад між суспільством і державою; внести розбрат між військом і суспільством. Щодо національної небезпеки telegram потрібно постійно вести діалог із суспільством, адже ця платформа, окрім пропагандистської активності, збирає персональні дані про користувачів і стежить за ними. Інформаційне поле необхідно чистити постійно. Російська пропаганда маскується під українські медіаресурси, активно працює на європейську аудиторію. Зараз вона, зокрема, починає активно просовувати наративи щодо закриття телемарафону. Суспільству, громадським організаціям, медіаекспертам, державним інституціям необхідно сконцентруватися і комплексно підійти до розв'язання проблеми у сфері цифрових комунікацій. Повністю розмову на цю тему дивіться та слухайте тут (Джерело: Сайт Нацради).
 • 9.04.2024 Тетяна Трощинська залишила посаду головної редакторки столичної мережевої станції "Громадське радіо" (Київ-99.4 МГц, Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Гірник-91.4 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Чернігів-105.9 МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 24k. AAC, Інтернет-мовлення 160k., Інтернет-мовлення 160k. та Інтернет-мовлення (реґіони) 320k.). Головною редакторкою колектив обрав Вікторію Єрмолаєву. Вікторія в команді Громадського радіо з 2014 року. "Ми залишатимемось незалежним медіа, яке у час інформаційної війни має передавати реальну картину подій. Але наразі ми чітко бачимо, що варто посилювати наш диджитал-відділ, представленість Громадського радіо на різних майданчиках, зокрема нашому YouTube-каналі. Ми маємо розвиватись і наразі перед нашою командою стоїть задача, як ці зміни впровадити у життя. Всі цінні проєкти і здобутки Громадського радіо за попередні роки ми збережемо, натомість будемо набувати нового. Дякую колегам та колежанкам за довіру, це величезна відповідальність і перед командою, і перед нашою аудиторією. Вірю, що ми все зможемо", - ділиться планами Вікторія Єрмолаєва (Джерело: Сторінка радіостанції "Громадське радіо" у соцмережі Facebook).
 • 9.04.2024 "Гомін Out" радіостендап-шоу повертається на Радіо Промінь. Слухайте продовження у новому сезоні шоу на Радіо Промінь - нові жарти, нові підходи й новий співведучий. Тепер разом з Настею Зухвалою та Єгором Шатайлом вести шоу буде Юра Коломієць. Прем'єрні випуски виходять у будні о 9:30. У вихідні можна буде слухати підсумкові випуски - з 10:00 до 11:00 щосуботи й з 15:00 до 16:00 щонеділі. Настя Зухвала зі своїм фірмовим сміхом і бездоганним сарказмом про шоу: "Слухайте кпини нестерпної легкості буття у новому сезоні "Гомін Out"". Настя Зухвала займається стендапом з 2015 року. Стендап-комікеса, феміністка, професійна ненависниця русні. Другий вже відомий раніше слухачам Радіо Промінь ведучий "Гомін Out" - це стендап-комік Єгор Шатайло. З незмінним скепто-оптимізмом каже: "Чекав на новий сезон, як Одеса французьких легіонерів". "Заміню незамінного Антона Тимошенка для поціновувачів "Гомін Out"", - розповів новий співведучий радіостендап-шоу на Радіо Промінь зважений та щасливий Юра Коломієць. Він почав кар'єру на фестивалі "Independent Stand Up 2016". Веде особистий ютуб-канал з подкастами про їжу та кіно. Автори й ведучі стендап-шоу традиційно обговорюють останні новини з України та світу, майстерно замішуючи серйозне зі смішним і додаючи до того всього дещицю абсурду, з якою вже так органічно сприймаються сучасні події. Нагадаємо, вперше власне радіостендап-шоу стартувало на Радіо Промінь в жовтні 2019 року, а ведучими тоді були Антон Тимошенко, Єгор Шатайло та Сергій Ліпко. Радіо Промінь - перша музична радіостанція України, що працює в ефірі з 1965 року. За форматом - музично-інформаційний канал. Має загальнонаціональне покриття, мовить 24 години на добу. З усіма частотами в регіонах та лінками на соцмережі Суспільного можна ознайомитися за посиланням. Радіоканали Суспільного також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio (Джерело: Сайт АТ НСТУ).
 • 9.04.2024 Тетяна Трощинська залишила посаду головної редакторки столичної мережевої станції "Громадське радіо" (Київ-99.4 МГц, Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Гірник-91.4 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Чернігів-105.9 МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 24k. AAC, Інтернет-мовлення 160k., Інтернет-мовлення 160k. та Інтернет-мовлення (реґіони) 320k.). Головною редакторкою колектив обрав Вікторію Єрмолаєву. Тетяна Трощинська залишається в команді: членкинею правління, редакційної ради та ведучою. Тетяна працюватиме в команді Суспільного як продюсерка ток-шоу "Новий відлік" та ведуча Радіо Культура. "Громадське радіо - це про цінності і стосунки. Цінності для аудиторії і стосунки в команді. Це дуже мережева структура,унікальна саме цим. Завдяки цьому ми, як і вся країна, вистояли у 2022-му. Незалежна редакційна політика і це розуміння одне одного з пів слова - наш дуже цінний актив. Ну і, звісно,наша аудиторія", - каже вона. Згідно зі статутом громадської організації, команда радіо голосуванням обрала нову головну редакторку з-поміж членів та членкинь редакційної ради - нею стала Вікторія Єрмолаєва. Вікторія в команді Громадського радіо з 2014 року. "Колись у 2014 році я волонтеркою розшифровувала прямі етери незалежного мовника, ідеєю якого захоплювалась. Потім була новинаркою, редакторкою, авторкою подкастів та ведучою", - згадує вона. За словами новообраної головної редакторки, виклики і випробування, які пройшло Громадське радіо від початку великої війни, зміцнили медіа і дали поштовх для переосмислення. "Ми залишатимемось незалежним медіа, яке у час інформаційної війни має передавати реальну картину подій. Але наразі ми чітко бачимо, що варто посилювати наш диджитал-відділ, представленість Громадського радіо на різних майданчиках, зокрема нашому YouTube-каналі. Ми маємо розвиватись і наразі перед нашою командою стоїть задача, як ці зміни впровадити у життя. Всі цінні проєкти і здобутки Громадського радіо за попередні роки ми збережемо, натомість будемо набувати нового. Дякую колегам та колежанкам за довіру, це величезна відповідальність і перед командою, і перед нашою аудиторією. Вірю, що ми все зможемо", - додає Вікторія Єрмолаєва. Нагадаємо, що Тетяна Трощинська була на посаді головної редакторки Громадського радіо з 2018 року, а в команді радіо - з осені 2014. Наразі щоп'ятниці о 18:10 у прямому етері та о 20 на YouTube виходить авторська програма Тетяни - "Цей тиждень з Тетяною Трощинською". А також Тетяна залишається ведучою подкасту "Здоровий глузд" в межах спільного проєкту з ініціативою з інформаційної гігієни "Як не стати овочем". Вікторія Єрмолаєва, крім Громадського радіо, також була головною редакторкою сайту "Повага: кампанія проти сексизму у медіа та політиці". У 2023 році реалізувала на Громадському радіо авторський подкаст "Це про нас: культурна мозаїка народів півдня". Зараз також заступниця голови правління ГО "Жінки в медіа" (Джерело: Сайт радіостанції).
 • 9.04.2024 З нагоди 11-ої річниці від свого створення харківська онлайн-радіостанція Holos.fm (64k. та 128k.) повністю оновила свою музичну базу. Від 8-го квітня 2024-го року в етері станції лунають пісні, створені-презентовані після 24.02.2022. Наші виконавці та групи безупинно допомагаючи ЗСУ, міцно тримають український культурно-музичний фронт! Віднині на Holos.fm - Українське інтернет-радіо лунає понад 300 нових пісень, більшість з яких ви не почуєте на инших радіохвилях. І це тільки початок наших новацій! Далі буде. Слухайте радіо з неприхованою національною цензурою! Вмикайте - http://holos.fm (Джерело: Сторінка радіо Holos.fm у соцмережі Facebook).
 • 8.04.2024 Головною редакторкою столичної мережевої станції "Громадське радіо" (Київ-99.4 МГц, Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Гірник-91.4 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Чернігів-105.9 МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 24k. AAC, Інтернет-мовлення 160k., Інтернет-мовлення 160k. та Інтернет-мовлення (реґіони) 320k.) стала Вікторія Єрмолаєва. Про це повідомила у фейсбуку голова громадської організації "Жінки в медіа" Ліза Кузьменко: "2014 рік Громадське радіо, між Кирилом Лукеренком і Андрієм Куликовим стоїть Вікторія Єрмолаєва. Весь цей час ти була цінною частиною команди, дякую тобі за це! Й вітаю на відповідальній посаді головної редакторки Громадське радіо". Вікторія Єрмолаєва підтвердила іньернет-виданню "Детектор медіа" своє призначення та прокоментувала його: "Для мене ця посада - велика відповідальність перед командою та нашою аудиторією. Я надзвичайно вдячна колегам та колежанкам за підтримку. Проєкти, які впроваджуються на "Громадському радіо", будуть продовжуватись, і я буду брати в них участь. Також разом із командою працюватиму над посиленням нашого контенту та залученням нової аудиторії. Основна цінність "Громадського радіо" - це незалежність, мовник надалі таким і лишатиметься". Вікторія Єрмолаєва - заступниця голови правління ГО "Жінки в медіа", ведуча та редакторка "Громадського радіо". Нагадаємо, сьогодні, 8 квітня стало відомо, що ведуча, медіатренерка Тетяна Трощинська йде з посади головної редакторки "Громадського радіо" (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 8.04.2024 Ведуча, медіатренерка Тетяна Трощинська йде з посади головної редакторки столичної мережевої станції "Громадське радіо" (Київ-99.4 МГц, Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Гірник-91.4 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Чернігів-105.9 МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 24k. AAC, Інтернет-мовлення 160k., Інтернет-мовлення 160k. та Інтернет-мовлення (реґіони) 320k.). Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці та підтвердила в коментарі "Детектору медіа". "Працювати на цій посаді для мене було честю, радістю і дуже важливим часом. Бажаю усьому колективу Громадського радіо професійних успіхів і натхнення. А якщо ви вірите в теорію спіральної динаміки в розвитку організацій - то бажаю, нехай "зелений" світоглядний рівень "Громадського радіо" зміцниться і надалі зміцнюватиме системність і компетентність організації", - написала вона. У розмові з інтернет-виданням "Детектор Медіа" Тетяна Трощинська розповіла, що працюватиме на Суспільному. Зокрема, з лютого 2024 року вона продюсує суспільно-політичне токшоу "Новий відлік", яке транслюють в ефірі місцевих каналів Суспільного, на "Українському радіо" та ютуб-каналі Першого. Про інші зміни Тетяна Трощинська обіцяє повідомити трішки згодом. Водночас журналістка надалі вестиме програму "Цей тиждень" щоп'ятниці на "Громадському радіо", а також завершить проєкт "Здоровий глузд", який створюють спільно з просвітницькою ініціативою з інформаційної гігієни "Як не стати овочем". Нагадаємо, Тетяна Трощинська працювала на "Громадському радіо" з осені 2014 року. Спочатку як редакторка та ведуча програм, а з 2018 року - головна редакторка. Вона також є заступницею голови правління ГО "Громадське радіо". Тетяна Трощинська - фіналістка премії імені Георгія Гонгадзе у 2022 році, медіатренерка, експертка з чутливої комунікації, докторка наук з державного управління (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 8.04.2024 Новини з Черкащини! Співробітники компанії "Комплекс Медіа Тех" провели перезавантаження та технічне удосконалення місцевої корсунь-шевченківської радіостанції Рідне радіо "На хвилі Корсуня" (104.8 МГц та Інтернет-мовлення 320k.)! Якщо коротко по роботах: 1. Оновлення музичної бази! 2. Оновлення "одягу" - нові джинґли, заставки та інше. 3. Зміна логіки доставки сигналу на вишку. 4. FM процесінг від Stereo Tool. 5. Автоматизація тривог. 6. Перехід на Sound Empire ver.3. 7. А ще раніше запустили мовлення в он-лайн. Далі буде! (Джерело: Сторінка компанії "Комплекс Медіа Тех" у соцмережі Facebook).
 • 8.04.2024 Чернівецька радіостанція Радіо "С4" (106.6 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k. AAC+ та Інтернет-мовлення 320k.) працює в ефірі 24 години на добу і покриває територію Чернівецької області та прилеглі райони сусідніх областей. Якщо у вас є проблеми з сигналом (частково зникає сигнал чи він поганий) - пишіть на усі платформи Медіахолдингу С4: https://www.facebook.com/c4mediachannel/, https://www.instagram.com/c4.channel/, https://t.me/c4mediachannel. Або телефонуйте на студійний номер радіо 050 100 10 66. Керівництву радіостанції важливо, аби оперативна інформація чи ваша улюблена музика на 106.6 fm звучали якісно! (Джерело: Сторінка "С4 - медіа гарячих новин (м. Чернівці)" у соцмережі Facebook).
 • 8.04.2024 Сьогодні, 8-го квітня, оновлено етер корсунь-шевченківської радіостанції Рідне радіо "На хвилі Корсуня" (104.8 МГц та Інтернет-мовлення 320k.). Те, що помітно слухачам, - змінено оформлення і базу. Те, що не помітно назагал, - змінено спосіб передачі сигналу, виставлення сигналу тривог, програмування етеру, що значно полегшує навантаження на малесенький для такого об'єму контенту колектив. Слухайте. На станції чекають відгуків (Джерело: Сторінка радіостанції Рідне радіо "На хвилі Корсуня" у соцмережі Facebook).
 • 8.04.2024 Виграйте піврічний запас ароматної кави! Саме такий головний подарунок у грі "Битва звуків" на "Радіо Люкс FM - Львів" (104.7 МГц та Інтернет-мовлення 96k. AAC+)! Щодня двоє суперників змагаються у прямому ефірі, відтворюючи хитрі звуки. Переможця одразу ж обирають люкс-слухачі! Той, хто став кращим, отримує подарунок - смачну каву від Кава Старого Львова. А в кінці місяця серед усіх переможців буде розіграно піврічний запас кави! "Битва звуків" щодня на Люкс FM о 17:30! Реєструйтеся, надсилайте слово "16+" на люкс-вайбер 0971047007 (Джерело: Сторінка радіостанції "Люкс FM Львів" у соцмережі Facebook).
 • 8.04.2024 Є про що запитати - решетилівська радіостанція "ReLife 91.1 FM" (91.1 МГц, а також - Інтернет-мовлення 256k. AAC+) приймає без черги. У Вас є можливість задати питання практикуючому психологу Діані Довгопол. І в наступних випусках подкасту "Мені просто запитати" почуєте відповідь. Запитання надсилайте у приватні повідомлення на ФБ-сторінці радіостанції, або у Telegram чи Viber ReLIFE FM на номер 099-011-0-911. Анонімність гарантовано. Подкаст "Мені просто запитати" - це психологічні, юридичні та соціальні радіо консультації на RELIFE FM! Не залишайтеся з проблемою один на один, є про що запитати - станція приймає без черги. Ловіть в ефірі о 8:20 та 14:40 (Джерело: Сторінка "ReLife 91.1 FM" у соцмережі Facebook).
 • 5.04.2024 Здобутки нового медійного законодавства, його вплив на медійне середовище, використання радіочастотного спектра для забезпечення якісного інформаційного простору, а також забезпечення інформаційних потреб румуномовної громади. Про ці та інші теми йшлося на брифінгах, у новинних сюжетах, прямих ефірах за участі представників Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в областях. Розповідаємо про їхні активності, що відбулися цього тижня. I. Вінницька область. Гостем програми "На часі" вінницької телекомпанії "ВІТА" став представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик. Із журналістом Олексієм Літвіновим обговорили низку актуальних проблем: відмінність між ліцензуванням і реєстрацією; напрацювання критеріїв для онлайн-медіа та роль у цьому процесі органів співрегулювання; нові засоби реагування медіарегулятора; збільшення частки державної мови в програмах аудіальних та аудіовізуальних медіа у 2024 році; протидію дезінформаційному впливу країни-агресора; обмеження щодо ксенофобських висловлювань. Під час зустрічі із директоркою департаменту у справах засобів масової інформації та зв'язків з громадськістю Вінницької міської ради Наталею Конончук ішлося про процеси впровадження в регіоні положень нового медійного законодавства. Приділили увагу реформі комунальних ЗМІ у місцеві публічні аудіовізуальні медіа, адже Вінницька міська рада є засновником двох аудіовізуальних медіаорганізацій: телекомпанії "ВІТА" і радіокомпанії "Місто над Бугом". 3 квітня Вадим Мазурик провів нараду з керівниками і представниками компаній - провайдерів аудіовізуальних сервісів Вінниччини. Підбили підсумки першого року імплементації Закону "Про медіа". Усі 10 компаній - провайдерів, що працюють в області, скористалися правом упродовж року безкоштовно перереєструватись. Сім уже отримали ідентифікатори в Реєстрі суб'єктів у сфері медіа, документи трьох - у процесі розгляду. Також говорили про вимогу медійного законодавства щодо частки теле - і радіоканалів державною мовою у пакетах, доступ до яких надається користувачам провайдерами аудіовізуальних сервісів. Вона з 1 квітня має становити не менше ніж 30 відсотків. II. Волинська область. Про підсумки року дії Закону України "Про медіа" та його вплив на медійне середовище Волинської області говорили в ефірі "Українського радіо" (Луцьк). Гостею студії стала представниця регуляторного органу у Волинській області Лілія Бойко. Зупинилися на процедурі ліцензування - воно тепер обов'язкове лише для тих суб'єктів, які використовують радіочастотний спектр. Особливу приділили увагу покриттю території регіону телевізійним сигналом, у тому числі в мережі МХ-7. Обговорили результати реєстрації друкованих та онлайн-медіа. Лілія Бойко зустрілася із представниками телеканалу "СТН". Говорили про гендерний баланс і використання у репортажах фемінітивів. Представниця медіарегулятора акцентувала, що для створення безпечного й відкритого інформаційного середовища для всіх громадян важливо дотримуватися вимог, встановлених Законом. Він, зокрема, визначає низку правил, серед яких - заборона використання у медіа мови ворожнечі і матеріалів, що можуть зашкодити правам та інтересам дітей. III. Івано-Франківська область. 29 березня представник Національної ради в Івано-Франківській області Ігор Маслов був гостем прямого ефіру ПП "Радіостудія "Сяйво", м. Коломия. У прямому ефірі з ведучою ефіру Юлією Калин обговорили такі питання: перший рік дії Закону України "Про медіа"; стан медійного простору Прикарпаття; розширення мовлення аудіальних та аудіовізуальних медіа Івано-Франківської області протягом 2023 - 2024 рр.; реєстрації друкованих та онлайн-медіа Прикарпаття; превентивні заходи щодо недопущення дискримінаційних матеріалів у медіа; результати гендерних моніторингів прикарпатських медіа. Як на медіа позначився перший рік дії оновленого медійного законодавства цікавилися і журналісти ПП "Телерадіокомпанія "НТК". У розмові з Надією Ніплюхіною також обговорили питання: розширення аудіовізуального мовлення на території області (зокрема, результати конкурсів для м. Калуша і с. Дебеславців); розширення аудіального мовлення в містах Рогатині, Калуші і Косові; результати реєстрації провайдерів, мовників без використання РЧС, друкованих та онлайн-медіа станом на 31 березня цього року; підвищення медіаграмотності працівників місцевих медіа та мешканців регіону. 2 квітня Ігор Маслов провів робочу зустріч із працівниками ТОВ "Медіа2Тікетс" (м. Коломия) - суб?єктом у сфері онлайн-медіа, що зареєстрував 3 вебсайти: "Інформатор Івано-Франківськ", "Інформатор Коломия" та "Інформатор Калуш". Розглянули: контентні обмеження, передбачені статтями 36 і 42 Закону України "Про медіа"; маркування реклами в онлайн-медіа, її відокремлення від іншої інформації з використанням слова "реклама"; переліку обов?язкових вихідних даних для зареєстрованих онлайн-медіа відповідно до статті 37 Закону "Про медіа". IV. Рівненська область. Спільний брифінг у Рівненській ОВА на тему "Як використовується радіочастотний ресурс для забезпечення якісного інформаційного простору Рівненщини?" провели представниця медіарегулятора у Рівненській області Лілія Гринюк і начальник Рівненського обласного відділу Західної філії ДП "Український державний центр радіочастот" Антон Маняк. Лілія Гринюк акцентувала, що безліцензійна діяльність медіа заборонена. Також вона поінформувала про порядок отримання ліцензії на мовлення з використанням радіочастотного спектра. Говорили і про наповнення українськими програмами прикордоння Рівненщини з Білоруссю, про те, як доєднатися до мережі цифрового мовлення Т2, зокрема МХ-7. V. Сумська область. Представниця медіарегулятора у Сумській області Лариса Якубенко ініціювала проведення прямого ефіру на харківській радіостанції ТОВ "МАТРІКС +" (позивний - "NovaLine") на тему річниці імплементації Закону України "Про медіа" в контексті роботи медіа прифронтових областей. У прямому ефірі взяли участь голова Національної ради Ольга Герасим'юк, Лариса Якубенко, представник регулятора в Запорізькій області Володимир Циганов та представниця в Харківській області Ірина Панченко. Представники Національної ради зосередилися на особливостях роботи місцевих медіа в умовах війни. Регіональний мовник "NovaLine" - один з небагатьох в Україні, який активно розбудовує власну радіомережу саме на прифронтових територіях. Протягом 2023 - 2024 років радіостанція отримала кілька дозволів на тимчасове мовлення на 7 вільних радіочастотах на територіях з особливим режимом мовлення, до яких належать окремі райони Сумської, Запорізької, Харківської областей. Лариса Якубенко провела брифінг для медіа Сумщини в Офіційному медіацентрі Сумської ОВА. Вона поінформувала про зміни в медіапросторі краю, що відбулися упродовж року з дня імплементації Закону. Станом на 30 березня Національна рада зареєструвала на Сумщині: 30 суб'єктів у сфері друкованих медіа (разом вони видають 50 газет і журналів); медіа, які провадять діяльність без використання радіочастотного спектра (у Сумській області це телеканали "СТС", "АКЦЕНТ", "ПУЛЬСАР РТБ" і радіостанція "ОХТИРКА"); 11 суб'єктів у сфері онлайн-медіа (18 сайтів). З метою протидії інформаційній агресії, захисту інтересів держави, ефективного використання радіочастотного спектра Національна рада у 2023 - 2024 роках видала дозволи на тимчасове мовлення на вільних радіочастотах у Сумській області і дозволи на тимчасове мовлення зі збільшеною потужністю передавачів кільком радіостанціям: "Українському радіо", "Радіо Промінь", "Радіо П'ятниця", "Радіо Еммануїл", "Радіо ХІТ", Армія ФМ" тощо. VI. Тернопільська область. Представниця Національної ради в Тернопільській області Оксана Новосельська взяла участь у тренінгу "Нове медійне законодавство та преса", організованому в місті ГО "Платформа прав людини". На тренінг запрошені журналісти з усієї України. До обговорення особливостей впровадження медіареформи Олександра Степанова, виконавча директорка ГО "Платформа прав людини", адвокати й медіаюристи громадської організації Ольга Вдовенко, Микола Гринишак, Євген Воробйов. Окрему сесію проведе в суботу член Національної ради Олександр Бурмагін. У програмі круглого столу: особливості, виклики, статистика - рік імплементації Закону України "Про медіа"; особливості, виклики і процес співрегулювання в медіа; проведення перевірок Національною радою; реєстрація друкованих та онлайн медіа; контентні обмеження; правове регулювання роботи друкованих медіа; відповідальність суб'єктів у сфері друкованих медіа за порушення вимог законодавства. VII. Хмельницька область. Упродовж тижня представниця регуляторного органу у Хмельницькій області Олена Гавінська для громади висвітлювала події, що сталися в медіапросторі Хмельниччини, відколи запрацював Закон "Про медіа". Цій темі був присвячений її брифінг у Хмельницькій обласній військовій адміністрації і передача "Актуальне інтерв'ю" за її участі на телеканалі ТРК К-П, ТОВ "Телерадіокомпанія Кам'янець-Подільський". Під час розмови з Інною Дорогою представниця медіарегулятора розповіла про: основні зміни, що сталися в українському медійному середовищі; обмеження, встановлені законодавством у період збройної агресії, зокрема контентні обмеження; обмеження щодо структури власності та фінансування медіа; обмеження діяльності іноземних лінійних медіа в Україні; заборону поширення на території нашої держави аудіовізуальних медіасервісів на замовлення держави-агресора. Станом на 31 березня 2024 року Національна рада зареєструвала 23 суб'єкти у сфері друкованих медіа (загальна кількість друкованих видань - 52); 5 провайдерів аудіовізуальних сервісів Хмельниччини і 7 провайдерів з інших областей, що надають послуги в регіоні; 7 суб'єктів у сфері онлайн-медіа. Також Олена Гавінська поінформувала про результати реєстрації суб'єктів у сфері медіа Кам'янеччини: станом на 31 березня Національна рада зареєструвала 7 суб'єктів у сфері друкованих медіа і внесла до Реєстру суб'єктів у сфері медіа інформацію про 35 друкованих видань; зареєструвала 2 суб'єкти у сфері онлайн-медіа. Заяви ще кількох суб'єктів перебувають на розгляді регулятора. Вона звернула увагу, що незважаючи на добровільність реєстрації онлайн-медіа, законом передбачена відповідальність за порушення законодавчих вимог як для зареєстрованих, так і незареєстрованих онлайн-медіа. Із 1 квітня до порушників застосовуватимуться усі заходи реагування, передбачені Законом "Про медіа". IX. Черкаська область. Під час робочої зустрічі представниці Національної ради у Черкаській області Надії Горбаченко з начальницею відділу періодичних видань Черкаського регіону АТ "Укрпошта" Іриною Овчаренко говорили про: співпрацю філії з редакціями друкованих медіа регіону; підвищення тарифів на передплату і доставку газет і журналів; процес реєстрації черкаських друкованих видань в Національній раді станом на 2 квітня цього року. Із дня набуття чинності Законом "Про медіа" у Черкаській області зареєстровано 44 суб'єкти у сфері друкованих медіа (74 друкованих видання: 41 газету, 24 журнали та 9 наукових збірників). На запрошення Черкаської обласної організації спілки журналістів Надія Горбаченко взяла участь у навчальному семінарі "Протидія ризикам розповсюдження незаконної зброї: медійний аспект". Медійники мали змогу поспілкуватися з керівництвом й експертами Головного управління Національної поліції та НДЕКЦ у Черкаській області, психологами. Спікери заходу розповіли про: особливі заходи безпеки, впроваджені під час дії воєнного стану; шляхи потрапляння незаконної зброї на Черкашину, способи її поширення і виявлення; статистику злочинів, пов'язаних із незаконним обігом зброї; дії громади (алгоритм дій) під час виявлення небезпечних предметів тощо. Начальник відділу комунікації ГУНП у Черкаській області Зоя Вовк звернула увагу медійників на помилки в журналістських дослідженнях, які впливають на точність, об'єктивність та просування матеріалів. Серед найпоширеніших помилок: неперевірена інформація, недостатнє дослідження й перевірка фактів; використання сенсаційних заголовків без належної підтримки фактажу; вплив особистих переконань або політичної адженди, які можуть призвести до упередженого підходу медіа до теми. Семінар організований редакцією газети "Черкаський край" у партнерстві з Черкаською обласною організацією спілки журналістів, Центром безпекових досліджень "СЕНСС". Центр є дослідницькою та експертною неурядовою організацією, що спеціалізується на питаннях міжнародної і національної безпеки. X. Чернівецька область. Про забезпечення інформаційних потреб румуномовної громади Чернівецької області представниця Національної ради у Чернівецькій області Любов Нечипорук поспілкувалася з головою обласного товариства румунської культури імені Міхая Емінеску (Societatea pentru Cultura și Literatura Română în Bucovina "Mihai Eminescu"), головним редактором тижневика "Gazeta de Herța" Василем Бику. "Gazeta de Herța" розповсюджується на території Чернівецької області та виходить один раз на тиждень українською і румунською мовами. Василь Бику є автором та ведучим програми "Rezumat" румунською мовою, яка щотижня виходить на телеканалі "tva". Василь Бику розповів, що обласне товариство румунської культури імені Міхая Емінеску всіляко сприяє розвиткові румунської культури на Буковині - організовує й підтримує культурні проєкти, зустрічі з письменниками, виставки, презентації книг. Під час одного з останніх заходів було організовано збір коштів на підтримку ЗСУ. Любов Нечипорук підкреслила, що питання забезпечення інформаційних потреб румуномовної громади Чернівецької області дуже актуальне для Буковини, адже на території регіону компактно проживає румунська етнічна меншина. Вона наголосила, що сприяння розвиткові медіа мовами корінних народів України та національних меншин (спільнот) України - серед цінностей Національної ради, які викладені у Стратегії її діяльності на 2024 - 2026 роки. Про підсумки року дії Закону України "Про медіа" і зміни в медіапросторі Чернівецької області Любов Нечипорук говорила на брифінгу у прес-центрі обласної військової державної адміністрації. Станом на початок квітня цього року у Чернівецькій області зареєстровано: 18 теле- і радіопрограм (з урахуванням суб'єктів у сфері медіа, які використовують радіочастотний спектр, і тих лінійних аудіовізуальних медіасервісів, які провадять діяльність без використання радіочастотного спектра); 16 суб'єктів у сфері друкованих медіа, які зареєстрували 42 видання; 2 суб'єкти у сфері онлайн-медіа; 2 провайдери аудіовізуальних сервісів. Заяви на реєстрацію ще низки медіа перебувають на опрацюванні в Національній раді. XI. Чернігівська область. Представниця регулятора в Чернігівській області Ірина Сенченко привітала колектив телеканалу "Прилуки ТБ", який з 1 квітня цього року розпочав мовлення і в Ніжині (цифрове ефірне телемовлення). Комунальне підприємство засноване ще 1995 року, із 2012 року телеканал "Прилуки" отримав ліцензію Національної ради, із 2018 року - цілодобово мовить у цифровому форматі в місті Прилуках Чернігівської області. Того ж року телеканалу вдалося досягти значних успіхів, як у процесі розширення медіаконтенту, так і в поповненні матеріально-технічної бази. За інформацією керівниці телеканалу, в Ніжині створений корпункт і працює знімальна група. Український медіапростір рік функціонує та регулюється Законом України "Про медіа". Яким він був для чернігівських медіа, говорили на телеканалі "Дитинець" з Іриною Ломонос, керівницею телеканалу, в ефірі програми "По суті". Станом на 31.03.2024 Національна рада зареєструвала на Чернігівщині: 33 суб'єкти у сфері друкованих медіа (загальна кількість друкованих видань - 40); провайдерів аудіовізуальних сервісів Чернігівщини і 7 провайдерів з інших областей, що надають послуги в області; 4 суб'єкти у сфері онлайн-медіа (Джерело: Сайт Нацради).
 • 5.04.2024 Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк в розмові з ведучою інформаційно-аналітичної програми "Рrо Golovne" Альоною Катіон на харківському радіо "NovaLine" обговорили здобутки першого року дії нового медійного законодавства. Йшлося про його вплив на медійне середовище, а також ситуацію, що склалася з медіа у прифронтових областях. До розмови долучилися також представники Національної ради у Сумській, Харківській і Запорізькій областях. Рік медіа працюють за новими правилами - 31 березня минулого року набув чинності Закон України "Про медіа". Нове медійне законодавство, якого наша країна чекала понад 10 років і яке було в переліку євроінтеграційних вимог, Європейський Союз оцінив дуже високо. У його основу було покладено європейські правила регулювання медіасфери - Директиву про аудіовізуальні медіапослуги і стандарти Ради Європи, розповіла голова Національної ради Ольга Герасим'юк. Робота над Законом "Про медіа" передбачала визначення нової термінології, появу нових видів медіа, модернізацію усіх механізмів регулювання, адже сфера відповідальності Національної ради як конвергентного медіарегулятора охопила увесь медіаринок. Така робота триває і зараз. Як показує практика, разом із розвитком медіагалузі виникає необхідність адаптації законодавства до обставин, гармонізації з іншими актами. Регулятор як основний відповідальний орган за впровадження медіареформи провів важливу роботу з імплементації Закону "Про медіа". На законодавчому рівні вперше в Законі з'явилася новела - Розділ ІХ, що дає можливість захищати країну від пропаганди країни-агресора, реагувати на виклики сьогодення. Національна рада постійно доводить світові загрозу російської пропаганди, яка особливо наявна на анонімній платформі Телеграм. Нещодавно в ЄС набули чинності закони щодо регуляції цифрових платформ. Національна рада постійно працює над забезпеченням мовлення на прикордонних територіях, зокрема шляхом видачі тимчасових дозволів. Ще одне нововведення медіареформи - створення органів співрегулювання. Цей важливий інструмент забезпечить співпрацю між індустрією та регулятором. Важливим питанням на сьогодні є інформаційна гігієна суспільства. "Реформування медійної галузі є процесом складним і потребує чимало часу на реалізацію. Потрібно докласти ще багато зусиль для його вдосконалення, створення нових процедур і механізмів щодо регулювання, нових інституцій, уникнення колізій тощо. Також важливо запустити процес громадських обговорень змін до медійного й рекламного законодавства", - резюмувала голова медіарегулятора. Про ситуацію в медіапросторі Сумщини, Харківщини і Запоріжжі розповіли представники Національної ради у цих областях. Ці області мають однакові проблеми, оскільки в них спільний кордон із державою-терористкою: ворожі обстріли і знищення інфраструктури, що впливає не тільки на життєдіяльність громад, а й роботу медійників; налагодження роботи багатоканальної мережі МХ-7; відновлення мовлення і протидія ворожій пропаганді; робота медійників у районі бойових дій; відновлення роботи медіа на прикордонні попри втрату обладнання, дефіцит кадрів, перебування фахівців у лавах ЗСУ, руйнування приміщень, складну економічну та фінансову ситуацію; посилення інформаційної безпеки. Основне завдання на сьогодні - поширення українського мовлення на тимчасово окуповані території через збільшення потужності передавачів, блокування ворожого мовлення на території вільної України. А найголовніше - деокупація українських територій. Повністю інтерв'ю можна послухати тут (Джерело: Сайт Нацради).
 • 5.04.2024 Передайте вітання і привіт друзям і рідним на всю Стрийщину! Щобудня у програмі "Сонячний Привіт" в ефірі стрийської радіостанції "Радіо Стрий FM - радіо Твого міста" (101.0 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k., Інтернет-мовлення 96k. Ogg, Інтернет-мовлення 128k. AAC+, Інтернет-мовлення 256k. та Інтернет-мовлення 320k.) звучить ваше вітання. Коли? О 13:30. Куди писати? На Стрий Вайбер - 0981011123 (Джерело: Сторінка "Радіо Стрий FM - радіо Твого міста" у соцмережі Facebook).
 • 5.04.2024 Вже сьогодні, у п'ятницю, 5-го квітня, у Фан-зоні Національної мережі ХІТ FМ (Київ-96.4 МГц, Нововолинськ-89.0 МГц, Білгород-Дністровський-90.8 МГц, Шостка-91.2 МГц, Миколаїв-91.5 МГц, Прилуки-97.0 МГц, Олександрія-99.8 МГц, Корюківка-99.9 МГц, Ужгород-100.9 МГц, Первомайськ-100.9 МГц, Одеса-101.0 МГц, Благовіщенське-101.4 МГц, Красноград-101.6 МГц, Львів-101.7 МГц, Дніпро-102.0 МГц, Харків-102.0 МГц, Полтава-102.3 МГц, Вінниця-102.6 МГц, Івано-Франківськ-102.6 МГц, Суми-103.4 МГц, Яремче-103.6 МГц, Рівне-103.7 МГц, Павлоград-103.8 МГц, Черкаси-104.1 МГц, Кременчук-104.3 МГц, Чернігів-104.7 МГц, Ніжин-105.2 МГц, Кропивницький-105.3 МГц, Красногорівка-105.6 МГц, Тернопіль-105.6 МГц, Біла Церква-105.7 МГц, Ковель-106.0 МГц, Кам'янець-Подільський-106.2 МГц, Луцьк-106.2 МГц, Дрогобич-106.4 МГц, Запоріжжя-106.6 МГц, Хмельницький-106.7 МГц, Житомир-106.9 МГц, Кривий Ріг-106.9 МГц, Карлівка-106.9 МГц, Краматорськ-107.4 МГц, Виноградів-107.7 МГц, Ладижин-101.1 МГц, Вознесенськ-103.6 МГц, а також - Інтернет-мовлення 64k. AAC+, Інтернет-мовлення 128k., Інтернет-мовлення 128k. та Інтернет-мовлення 320k.) - Олена Тополя. Вмикайтеся о 20:00 (Джерело: Сторінка Національної мережі "ХІТ FM" у соцмережі Instagram).
 • 5.04.2024 Медіарегулятор повідомляє фізичних і юридичних осіб про розгляд їхніх заяв на засіданні 11 квітня. Засідання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення відбудеться об 11:00 у режимі реального часу (онлайн). Розглядатимуться заяви таких осіб: ТОВ Телерадіокомпанії "Мега-Радіо", м. Київ; КП "Телерадіокомпанія "Рудана" Криворізької міської ради, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області; ТОВ "Інді радіо", м. Павлоград Дніпропетровської області; ТОВ "Телерадіокомпанія "Сіверські підприємства", м. Київ; ТОВ "Євромюзік", м. Київ; ТОВ Телерадіокомпанії "Топ-Радіо", м. Київ; ТОВ "Радіо Маяк", м. Одеса; ТОВ "Телерадіокомпанія "Імідж TV", м. Вознесенськ Миколаївської області; ТОВ "Телеканал "К2", м. Київ; КП "Кременчуцька міська телерадіокомпанія" Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, м. Кременчук Полтавської області; ТОВ "Медіа група "Надія", м. Київ; ПрАТ "Радіокомпанія "Гала", м. Київ; ТОВ "Радіокомпанія "Українсько-польське радіо "Співдружність", м. Дніпро; ТОВ "Телерадіовидавнича компанія "Комра", м. Київ; ПП "Телерадіокомпанія "Черкаський центр міжнародних зв'язків", м. Київ; ТОВ "Телерадіокомпанія "Контакт", м. Київ; ТОВ "Телерадіомовна компанія радіо Хвиля", м. Київ; ТОВ Радіокомпанія "Західний полюс", м. Івано-Франківськ; КП "Телестудія Радехів", м. Радехів; ТОВ "Міжнародна комерційна телерадіокомпанія" (ICTV), м. Київ; ТОВ "Новий канал", м. Київ; ТОВ "Телерадіокомпанія "Інформаційно-рекламне телебачення - Полтава", м. Полтава; ТОВ "Смарт медіа ессетс", м. Червоноград Львівської області; ТОВ "Телерадіокомпанія "Марс-ТВ", м. Київ; КП "Телерадіокомпанія "Охтирка", м. Охтирка Сумської області; КП "Телерадіокомпанія "Акцент", м. Шостка Сумської області; ПП - Телерадіоінформаційна агенція "Регіон-інформ Україна", м. Львів; Івано-Франківського міського КП ТРК "Вежа", м. Івано-Франківськ; ТОВ "Побутрадіотехніка - Телекомпанія Орбіта-ТВ", м. Первомайський Харківської області; ПП "Дикий сад", м. Миколаїв; ТОВ "КМ Сузір'я", селище Єланець Миколаївської області; ПП "Колумбус", м. Тернопіль; ТОВ "Наше життя", м. Любомль Волинської області; ТОВ "Редакція газети "Сіверський край", м. Новгород-Сіверський Чернігівської області; ДУ "Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України", м. Київ; ТОВ "Редакція Турійської районної газети "Народне слово", селище Турійськ Волинської області; Університету митної справи та фінансів, м. Дніпро; Миколаївського національного аграрного університету, м. Миколаїв; ПП "Редакція газети "Новини Прибужжя", м. Червоноград Львівської області; ТОВ "Баришівський вісник", селище Баришівка Київської області; КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти", м. Вінниця; Національного авіаційного університету, м. Київ; ТОВ "Пресс альянс", м. Київ; Болкуна А. Б., с. Зубриця Львівської області; НРЗВО "Кам'янець-Подільський державний інститут", м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області; Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, м. Київ; ТОВ "Агропромислова компанія "Маїс", с. Боровиця Черкаської області; ТОВ "Інформаційний центр "Діалог", м. Кременець Тернопільської області; Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, м. Дрогобич Львівської області; ТОВ "Зорі над Синюхою", селище Вільшанка Кіровоградської області; ПП "Редакція газети "Наш край", м. Мостиська Львівської області; ФОП Семена В. М., м. Львів; ПП "Редакція газети "Колос", селище Стара Синява Хмельницької області; ТОВ "Газета "Придніпров?я", селище Онуфріївка Кіровоградської області; ПП "Пресова агенція "Вільне життя", м. Тернопіль; ТОВ "Редакція Маловисківської районної газети "Маловисківські вісті", м. Мала Виска Кіровоградської області; ТОВ "Дім", м. Тернопіль; Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", м. Харків; ПП "Редакція районної газети "Наше життя" Новомиколаївського району Запорізької області, селище Новомиколаївка Запорізької області; ТОВ ВКФ "Анатоль+", м. Київ; ТОВ "Редакція газети "Сільський вісник", м. Олександрія Кіровоградської області; Інституту термоелектрики НАН України та МОН України, м. Чернівці; ТОВ "Аграрне видавництво", м. Київ; ТОВ "Виробничо-поліграфічне підприємство "Редакція газети "Нове життя", селище Черняхів Житомирської області; Попович С. М., м. Кобеляки Полтавської області; ТОВ "Редакція газети "Липовецькі вісті", м. Липовець Вінницької області; ТОВ "Газета слово", м. Вишгород Київської області; Волинського національного університету імені Лесі Українки, м. Луцьк Волинської області; ТОВ "ЧМГ", м. Чернігів; Державної установи "Інститут морської біології НАН України", м. Одеса; Іщука С. В., м. Хмельницький; Омельченка В. В., с. Новопавлівка Дніпропетровської області; ФОП Галчанського П. А., м. Одеса; Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського МОЗ України, м. Тернопіль; ТОВ "Редакція газети "Наше місто", м. Старокостянтинів Хмельницької області; ДННУ "Академія фінансового управління", м. Київ; ФОП Федорова О. М., м. Біла Церква Київської області; Державної установи "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук?янової Національної академії медичних наук України", м. Київ; ПрАТ "Вищий навчальний заклад "Міжрегіональна академія управління персоналом", м. Київ; ТОВ "Редакція газети "Вінницька газета", м. Вінниця; ННЦ "Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини", м. Харків; ТОВ "Агентство інтермедіа", м. Київ; Габера М. О., м. Київ; Габер І. О., м. Київ; Закарпатської академії мистецтв, м. Ужгород Закарпатської області; Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України, м. Київ; ТОВ "Катлайф", м. Краматорськ Донецької області; ТОВ "Редакційно-видавнича фірма "Тиждень-прес", м. Ужгород Закарпатської області; Львівського державного університету внутрішніх справ, м. Львів; Національного університету водного господарства та природокористування, м. Рівне; Громадської організації "Всеукраїнське об?єднання наш шлях", м. Івано-Франківськ; ПП "Арт-комплекс", м. Львів; Бахтіярової Д. О., м. Київ; Черкаської обласної організації партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", м. Черкаси; ТОВ "Консалтингово-видавнича компанія "Ділові перспективи", м. Суми; Державного податкового університету, м. Ірпінь Київської області; ТОВ "Друк Арт", м. Чернівці; Федерації професійних спілок України, м. Київ; Фурманчука В. В., м. Хмельницький; Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, м. Хмельницький; Ящук Н. І., м. Рівне; Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, м. Київ; Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка НАН України, м. Львів; Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, м. Київ; Інституту педагогіки НАПН України, м. Київ; ДУ "Інститут отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка Національної академії медичних наук України", м. Київ; ФОП Матвієнка Т. С., м. Прилуки Чернігівської області; ТОВ "Видавничий дім Медкнига", м. Київ; ФОП Михаць М. О., с. Городище Житомирської області; БГО "Музейний фонд ім. О. О. Браунера", м. Одеса; ТОВ "Редакція журналу "Наш городок", м. Фастів Київської області; ТОВ "Медіа-центр "Наше слово", м. Мена Чернігівської області; Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського Ніжинської міської ради Чернігівської області, м. Ніжин Чернігівської області; ТОВ "Редакція газети "Новини Закарпаття", м. Ужгород Закарпатської області; ТОВ "Народний часопис "Новий час", м. Жидачів Львівської області; ТОВ "ОМФ паблішинг", м. Київ; ФОП Пономарьової Н. В., м. Золотоноша Черкаської області; ТОВ "Інформаційно-консультаційна фірма "Праця", м. Київ; ТОВ "Юридичне видавництво "Право України", м. Київ; ТОВ "Професійні видання", м. Київ; КЗВО "Рівненська медична академія" Рівненської обласної ради, м. Рівне; Шапки М. А., с. Йорданешти Чернівецької області; Шапки М. Г., с. Йорданешти Чернівецької області; ТОВ "Так-Медіа", селище Коцюбинське Київської області; ТОВ "Юнівест медіа", м. Фастів Київської області; ПП "Редакція газети "Замок", м. Дубно Рівненської області; ТОВ "Юекс", м. Червоноград Львівської області; ТОВ "Уяви!", м. Київ; ГО "Українська галицька асамблея", м. Львів; ПП Фірми "Тандем", м. Ромни Сумської області; Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, м. Київ; ДНУ "Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого", селище Дослідницьке Київської області; Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка, м. Львів; Мегель А. В., м. Шацьк Волинської області; ТОВ "Агенція нерухомості "Мегаріелті", м. Київ; КЗВО "Луцький педагогічний коледж" Волинської обласної ради, м. Луцьк Волинської області; Інституту вищої освіти НАПН України, м. Київ; ТОВ "Інформаційна агенція "Ракурс", м. Рівне; Державного природознавчого музею НАН України, м. Львів; ТОВ "Видавництво Сілл", м. Дніпро; Галицького фахового коледжу імені В'ячеслава Чорновола, м. Тернопіль; Всеукраїнської ГО "Українська асоціація прокурорів", м. Київ; ГО Всеукраїнське товариство "Гуцульщина", селище Верховина Івано-Франківської області; Державного університету інфраструктури та технологій, м. Київ; ГО "Асоціація серцево-судинних хірургів України", м. Київ; ТОВ "Спорт Арена", м. Київ; Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, м. Ніжин Чернігівської області; РО "Релігійна громада парафії Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира Київської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату у Шевченківському районі м. Києва", м. Київ; Інституту проблем виховання НАПН України, м. Київ; ДУ "Інститут енциклопедичних досліджень Національної академії наук України", м. Київ; ПП "Інпол ЛТМ", м. Київ; ДНУ "Інститут освітньої аналітики", м. Київ; Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова, м. Житомир; Кондратевича В. О., м. Київ; ГО "Центр соціального-політичного моніторингу "Вектор", м. Вінниця; Київського національного лінгвістичного університету, м. Київ; Сумського національного аграрного університету, м. Суми; Національного університету "Києво-Могилянська академія", м. Київ; ГО "Захист-Є", м. Івано-Франківськ; ТОВ "Інформаційне агентство "Активні громадяни", м. Київ; ГО "Інфорезіст", м. Київ; ТОВ "Комерсант Україна", м. Київ; БО "Благодійний фонд "Повернись на 100", c. Вишеньки Київської області; ГО "Національний центр розслідувань", м. Біла Церква Київської області; Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, м. Суми; ТОВ "Престайм.Ком.Юа", м. Львів; ТОВ "Файнал ньюз", м. Рівне; Інституту ветеринарної медицини НААН України, м. Київ; ФОП Павленко С. М., с. Старий Білоус Чернігівської області; ПП "Редакція "Нове життя", селище Любешів Волинської області; Вінницької обласної громадської організації "Вінницький прес-клуб", м. Вінниця; Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, м. Київ. Розглядатимуться заяви цих фізичних і юридичних осіб щодо: внесення змін до Реєстру суб'єктів у сфері медіа стосовно ліцензіата та умов ліцензії на мовлення, внесення змін до Реєстру суб'єктів у сфері медіа стосовно ліцензіата та умов ліцензії на мовлення та продовження строку дії ліцензії на мовлення, продовження строку дії ліцензії на мовлення, тимчасового призупинення ліцензії на мовлення, тимчасового відступу від умов ліцензії на мовлення, анулювання ліцензії на мовлення, реєстрації суб'єкта у сфері медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра (лінійне медіа), реєстрації суб'єкта у сфері медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра (лінійне медіа, кабельна аналогова), реєстрації суб'єкта у сфері медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра (лінійне медіа, аналогова проводова), реєстрації провайдера аудіовізуальних сервісів, реєстрації суб'єкта у сфері друкованих медіа, реєстрації суб'єкта у сфері онлайн-медіа. Засідання Національної ради відбудеться 11 квітня 2024 року об 11:00 у режимі реального часу (онлайн). Взяти участь у засіданні Національної ради можна в приміщенні Національної ради за адресою: м. Київ, вул. Прорізна, 2 або в приміщенні представника Національної ради у вашій області, контакти якого Ви можете отримати у відділі регіональної політики у сфері медіа та організації роботи представників Національної ради за телефонами: (044) 279-99-33, (044) 278-74-11. Участь у засіданні відбувається у такий спосіб: 1) у приміщенні Національної ради - з використанням її технічних засобів у режимі реального часу (онлайн) зі спеціально обладнаного місця; 2) на клопотання щодо участі - у приміщенні секретаріату представника Національної ради з використанням технічних засобів Національної ради у режимі реального часу (онлайн); 3) на клопотання щодо участі - у режимі реального часу (онлайн) із використанням власних технічних засобів особи, зокрема через мережу Інтернет, із використанням технології віддаленої ідентифікації особи представника суб'єкта у сфері медіа. Клопотання про участь у засіданні Національної ради в режимі реального часу (онлайн) необхідно надсилати не пізніше ніж за день до початку засідання на офіційну адресу Національної ради . Воно повинно містити: 1) дату засідання Національної ради; 2) номер питання порядку денного (за наявності); 3) назву суб'єкта у сфері медіа; 4) прізвище, ім'я, по батькові представника медіа, його посаду; 5) контактний номер мобільного телефону; 6) електронну адресу для отримання посилання для участі в засіданні Національної ради у режимі реального часу (онлайн). Клопотання повинно бути у форматі PDF і підписане за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Під час реєстрації учасники засідання Національної ради у режимі реального часу (онлайн) підтверджують свою особу на підставі паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, і підтверджують свої повноваження щодо участі у засіданні. Реєстрація учасників на засідання Національної ради розпочинається за годину та завершується за 15 хвилин до початку засідання. Представляти суб'єктів у сфері медіа на засіданні Національної ради має керівник суб'єкта медіа або особа, уповноважена представляти інтереси реєстрантів. Ризики технічної неможливості участі (переривання зв'язку тощо) у засіданні з використанням власних технічних засобів у режимі реального часу (онлайн) несе учасник засідання, який подав клопотання про участь у засіданні Національної ради у зазначений спосіб. Вказані обставини не є підставою для перенесення розгляду питання, крім випадку, коли технічні проблеми призвели до неможливості подальшого проведення засідання Національної ради, яке відбулось онлайн. У разі наявності поважних причин для перенесення розгляду питання просимо не пізніше ніж за 1 день до дати проведення відповідного засідання поінформувати про це Національну раду офіційним листом у паперовому або електронному вигляді. Якщо уповноважена особа суб'єкта у сфері медіа не має можливості прибути до Національної ради або до представництва Національної ради у своїй області, просимо письмово повідомити регулятора щодо розгляду питання без участі уповноваженої особи суб'єкта у сфері медіа. Для цього необхідно на адресу електронної пошти надіслати листа, оформленого з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" і "Про електронні довірчі послуги" (Джерело: Сайт Нацради).
 • 5.04.2024 "Нас, медійників, у регіоні залишилося дуже мало. І наша основна мета - працювати, щоб люди мали доступ до перевіреної інформації", - каже Анна Скрипник, представник ТРК "Лозова" з Харківщини. 14-го березня шахеди атакували Лозівську громаду. Постраждало 120 будинків мирних мешканців, збитків зазнали і місцеві медійники. Колектив ТРК "Лозова" на два тижні втратив можливість інформувати громаду на хвилі 106.7 FM. Але, доклавши максимум зусиль та залучившись підтримкою партнерів і керівництва громади, пошкоджене обладнання вдалося замінити. Ситуація вплинула на темпи перетворення ТРК "Лозова" в публічного аудіовізуального мовника. Редакція з 25 січня цього року активно почала процес реформування та спільно з Національною асоціацією медіа взяла за мету стати однією з перших телерадіокомпаній, що виконає новий Закон про медіа. "Команда впевнено йде до своєї мети, долати труднощі їм доводиться не вперше, адже ТРК "Лозова" працювала під час сирен, обстрілів, в об'єктах підвищеної небезпеки та ні на день не припиняла мовлення", - поділилися Анна Скрипник. Як і інші редакції України ТРК "Лозова" відчуває потребу в спеціалістах, адже два оператори пішли боронити країну і фактично над наповненням етеру та створенням відеоматеріалів працює 6 людей. Але це не заважає колективу поєднувати щоденну роботу зі створення контенту про допомогу військовим та співпрацею з волонтерами. Таких темпів завдає директорка ТРК "Лозова" Ярослава Дубіна, яка волонтерить поки її чоловік у війську. Анна Скрипник згадує: "Показовим став момент, коли в день старту реформування телерадіокомпанії її керівниця дізналася про важке поранення чоловіка, але зібралася та підготувала необхідні документи та зареєструвала початок перетворення". ТРК "Лозова" працює вже 25 років, стимулом до розвитку та щоденної роботи є аудиторія, яка в соціальних мережах, телефонними дзвінками та просто на вулиці висловлює вдячність та морально підтримує колектив. Саме для того, щоб і надалі жителі Лозівської громади могли дізнаватися новини з перевірених джерел, редакція докладає максимум зусиль, для виконання нового Закону і працювати, відповідаючи європейським стандартам. На шляху реформування колектив ТРК Лозова не сам, НАМ курує цей процес та допомагає юридично пройти його швидко та результативно. Хотілося б, щоб незалежні від редакції обставини, як-от безпека об'єктів мовлення, не впливали на роботу редакції. Бо вона готова щоденно працювати для своєї громади навіть у найскладніші часи (Джерело: Сторінка Національної асоціації медіа у соцмережі Facebook).
 • 5.04.2024 "Ліки людям: місія допомоги" - це новий благодійний проєкт на хвилях столичної мережевої станції Best FM (95.6 МГц, Ірпінь-66.44 МГц, Білогородка-68.09 МГц, а також Інтернет-мовлення 128k.) про відважних працівників аптек, які з перших днів вторгнення прийняли важливе рішення: допомагати тим, хто того потребує. І роблять це досі. Програма створена за підтримки мереж Аптек 911 та Аптек оптових цін. Це - подяка фармацевтам і наша спроба сказати: ми цінуємо вашу роботу, а ще більше - вашу людяність. Щодня на BEST FM о 12:30 та о 16:30 (Джерело: Сторінка радіо "Best FM" у соцмережі Instagram).
 • 5.04.2024 Музикант і військовослужбовець ЗСУ Олександр Положинський повідомив на своїй фейсбук-сторінці про запуск в ефірі столичної сателітарної мережевої станції "Армія FM - Військове радіо" (Київ - 94.6 МГц та T-DAB, Дружба-87.6 МГц, Бердичів-87.9 МГц, Краматорськ - 89.0 МГц, Ріпки-89.1 МГц, Захарівка-89.8 МГц, Полтава-90.2 МГц, Луцьк-90.2 МГц, Кривий Ріг-91.1 МГц, Запоріжжя-91.2 МГц, Тернопіль-91.7 МГц, Вовчанськ-91.8 МГц, Львів-92.4 МГц, Полісся-92.7 МГц, Семенівка-93.0 МГц, Краснопілля-94.1 МГц, Торецьк-98.0 МГц, Звягель-98.9 МГц, Херсон-99.0 МГц, Вінниця-99.3 МГц, Кропивницький-99.3 МГц, Черкаси-100.6 МГц, Чернігів-100.6 МГц, Нікополь-100.6 МГц, Красноград-100.8 МГц, Харків-101.1 МГц, Покровськ-101.4 МГц, Біла Церква - 102.3 МГц, Костянтинівка - 102.4 МГц, Миколаїв-103.3 МГц, Житомир-104.5 МГц, Старики-105.5 МГц, Антопіль (Рівне) - 105.7 МГц, Павлоград-106.1 МГц, Гірник-106.4 МГц, Івано-Франківськ-106.4 МГц, Хмельницький-107.6 МГц, Суми-107.9 МГц, Дубровиця-107.9 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k., Інтернет-мовлення 256k. та Інтернет-мовлення 320k.) його програми під назвою "Вечірній По". Цю інформацію підтвердив інтернет-виданню "Детектор медіа" програмний директор медіа Михайло Безпалько. У дописі Положинський закликав свою аудиторію долучатися до створення програми. "До 22:00 я крутитиму різну музику і вестиму якісь розмови. От щодо розмов і потрібна ваша допомога. Щоб це не були тільки мої власні рефлексії на музику, яку ми слухаємо, потрібна ваша залученість. До розмов у прямому ефірі зі слухачами я ще поки не готовий, але відповідати на ваші питання, проговорювати запропоновані вами теми, зачитувати ваші думки щодо озвучених тем і питань - дуже навіть не проти", - написав автор програми. У прем'єрному випуску програми 1 квітня Положинський розповів, що в юності працював диджеєм у кількох різних клубах свого рідного Луцька і кожну дискотеку розпочинав треком британського гурту Us3 "Cantaloop". Цей трек він поставив і на початку "Вечірнього По". Програма виходить у прямому ефірі "Армії FM" з понеділка по п'ятницю з 20:00 до 22:00. По середах - ефір за участі гостя. Слухати програму можна в FM-діапазоні, в додатку "RadioPlayer: Слухати FM радіо" або на сторінці радіостанції. У коментарі "Детектору медіа" програмний директор "Армії FM" Михайло Безпалько розповів, що ідею робити проєкт за участі Олександра Положинського на радіостанції обговорювали давно. За словами медіаменеджера, Олександр сам запропонував ідею, назву проєкту, також він сам добирає музику і має в цьому свободу дій. По середах дві години ефіру разом із Положинським проводить гість, і саме гість у цей день складає плейліст. "Ми не ставимо пісень із нецезурною лексикою, оскільки маємо дотримуватися вимог Нацради", - уточнив Безпалько у відповідь на питання, яка музика не може з'явитися в ефірі "Армії FM. Програмний директор радіостанції зізнається, що не має чіткого уявлення щодо того, як довго "Вечірній По" протримається в ефірі "Армії FM". ""Армія FM" - це військова структура, військова частина. Зараз є завдання, які ми виконуємо, але це не означає, що завдання не будуть мінятися. Насправді немає великої впевненості, що програма "Вечірній По" виходитиме безкінечно довго. Нам часто доводиться міняти свої плани і, зокрема, програмну сітку на день відповідно до того, що відбувається в країні", - сказав Михайло Безпалько (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 5.04.2024 19-го квітня на Черкащині у місті Тальне о 16:00 відбудеться третя зустріч проєкту "Обійми" від столичної мережевої станції "Радіо М" (Київ-89.4 МГц, Краматорськ-87.5 МГц, Запоріжжя-88.8 МГц, Мар'їнка-89.8 МГц, Кременчук-97.9 МГц, Миколаївка-101.7 МГц, Івано-Франківськ-102.0 МГц, Покровськ-103.7 МГц, Гірник-105.5 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k. AAC+, Інтернет-мовлення 128k., Інтернет-мовлення 128k. AAC+ та Інтернет-мовлення 320k.)! Запрошуються жінки, сестри, матері військових. На вас чекає: затишна атмосфера підтримки; групова сесія з психологом; сесія з капеланом ЗСУ; подарунки для всіх гостей зустрічі; корисні матеріали, ресурси психологічно-духовної підтримки, які допоможуть пройти ці непрості часи; фуршет та смачна кава. Якщо ви хочете потрапити на захід, відправте заявку ТУТ: (https://forms.gle/WPw48VtQ5CEn8vnTA), і станція відправить вам адресу. Також реєструйтесь за телефоном: +38(096)677-20-05. Відгуки з минулих зустрічей: "Дякую, було дуже душевно, я щаслива, що наважилась прийти"; "Дуже рада знайомству! Дякую за те, що ви робите, ваша підтримка дуже цінна"; "Дякуємо, що не байдужі… Що шукаєте шляхи підтримати, підбадьорити та дати правильні підказки"; "Дякую за чудовий час проведений разом, підтримку, гостинність, смаколики та чудові подаруночки. Дякую, що є люди, які піклуються про інших з такою любов'ю". Разом ми міцніші та сильніші! (Джерело: Сторінка "Радіо М" у соцмережі Facebook).
 • 4.04.2024 Відтепер прослуховувати програми херсонського радіо "X.ON" (87.7 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k. AAC+, Інтернет-мовлення 256k. та Інтернет-мовлення 320k.) можна і в застосунку RadioPlayer. Нагадуємо - наразі станція вже присутня в застосунку Радіодім (Джерело: Канал радіо "X.ON" у Telegram).
 • 4.04.2024 До уваги українців за кордоном! Внаслідок військової агресії Росії на території України багато українців знайшли свій тимчасовий прихисток за межами України та стали переселенцями в багатьох куточках світу. Отже, мають гостру потребу слухати Слово Боже і християнський контент рідною українською мовою. Французьке християнське радіо FM Evangile 66 взяло в ротацію випуски передачі столичної сателітарної мережевої станції "Світле радіо Еммануїл" (Київ-67.28 МГц, Львів-67.82 МГц, Суми-69.02 МГц, Харків-69.20 МГц, Чернівці-69.26 МГц, Запоріжжя-69.92 МГц, Дніпро-70.37 МГц, Чернігів-70.79 МГц, а також Інтернет-мовлення 32k., Інтернет-мовлення 64k., Інтернет-мовлення 64k. AAC+, Інтернет-мовлення 128k. AAC+ та Інтернет-мовлення 128k.) "Серед нас", "Роздуми про роздуми", "Витоки". Тепер вони звучать і на французькому радіо. Також Світле радіо нагадує про те, що на усій європейській частині континенту його програми можна цілодобово слухати через СУПУТНИК ASTRA4, в інших частинах світу - на WEB САЙТІ m.svitle.org, через застосунок на смартфоні чи планшеті. Є також російськомовний потік та цілодобовий дитячий канал. Про те, як слухати ефір Світлого радіо Еммануїл, детальніше читайте за посиланням https://svitle.org/pro-radio/yak-slukhati (Джерело: Сторінка "Світлого радіо Еммануїл" у соцмережі Facebook).
 • 4.04.2024 Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Сумській області Лариса Якубенко ініціювала проведення прямого ефіру на харківській мережевій радіостанції "NovaLine" (Харків-97.1 МГц, Золочів-88.9 МГц, Байрак-89.1 МГц, Липці-89.8 МГц, Суми-92.9 МГц, Запоріжжя-97.4 МГц, Богодухів-97.6 МГц, Новомиколаївка-98.4 МГц, Куп'янськ-107.3 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k. AAC+, Інтернет-мовлення 128k., Інтернет-мовлення 192k., Інтернет-мовлення 256k., Інтернет-мовлення 256k. та Інтернет-мовлення 320k.). Тема розмови - річниця імплементації Закону України "Про медіа" в контексті роботи медіа прифронтових областей. Головною спікеркою радіопередачі стала голова Національної ради Ольга Герасим'юк. Також у прямому ефірі взяли участь представники медіарегулятора в Сумській, Запорізькій, Харківській областях. Чому саме на цій радіостанції? Регіональний мовник один з небагатьох в Україні, який активно розбудовує власну радіомережу саме на прифронтових територіях. "NovaLine" протягом 2023-2024 років отримала декілька дозволів на тимчасове мовлення на 7 радіочастотах на територіях з особливим режимом мовлення, до яких відносяться також окремі райони Сумської, Запорізької, Харківської областей. Хто затверджує перелік таких територій і яка процедура видачі дозволів? Видача дозволів на тимчасове мовлення регулюється статтями 50 та 122 Закону України "Про медіа". Відповідно до закону у період дії воєнного чи надзвичайного стану Національна рада має право видавати суб'єктам у сфері лінійних аудіовізуальних медіа, що здійснюють мовлення з використанням радіочастотного спектра, дозволи на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення. Дозволи видаються терміном на 1 рік на безоплатній основі. Які території на Сумщині входять до Переліку територій з особливим режимом мовлення? Це Конотопський, Сумський, Шосткинський, Охтирський райони. Про що йшла розмова? Про позитивні наслідки реалізації медійної реформи, передбаченої Законом України "Про медіа", особливо для прифронтових територій. Про ворожі атаки на об'єкти інформаційної інфраструктури; роботу по відновленню українського мовлення. Про кількість зареєстрованих друкованих та онлайн-медіа. Про діяльність місцевих медіа в умовах війни, викликах та загрозах. Про недосконалість Закону "Про медіа" в частині відсутності регулювання платформ спільного доступу до інформації та платформ спільного доступу до відео (Viber, Telegram, Tik Tok, Instagram, You-Tube) (Джерело: Сторінка Представника Національної ради у Сумській області у соцмережі Facebook).
 • 4.04.2024 Чутливість медіа до ґендерних питань є важливою складовою для досягнення гендерного балансу в суспільстві. Це питання перебуває і в полі зору Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, яка регулярно проводить гендерні моніторинги і доносить до медіа важливість зосереджуватися на ньому. Нове дослідження ГО "Жінки в медіа" сфокусоване на темі висвітлення в медіа теми ґендерно чутливого відновлення України. Спільно з цією організацією медіарегулятор недавно досліджував Ґендерний профіль українських медіа. Організація зазначає, що тема ґендерно чутливого відновлення має бути врахована в журналістських матеріалах наскрізно. На це безпосередньо впливають здатність журналістів і медіа визнавати наявні ґендерні відмінності, наявність у суспільстві дискримінації за ознакою статі, проявів нерівності. Ґендерно чутливе відновлення охоплює низку питань, у тому числі щодо зайнятості й оплати праці, неоплачуваної роботи жінок, дискримінації і насильства на роботі тощо. Дослідження проведене методом анкетування. Загалом було опитано 117 респонденток і респондентів із 94 українських редакцій. Результати дослідження англійською мовою. Пропонуємо ознайомитися з результатами дослідження українською мовою тут (Джерело: Сайт Нацради).
 • 4.04.2023 Минув рік, як в Україні запрацювало нове медійне законодавство. Серед семи обов'язкових вимог до виконання для вступу України в ЄС медійна реформа, робота над якою тривала понад 10 років, визнана Європейською комісією як одна з найуспішніших. Про те, як на практиці працюють нові правила регулювання медіа, про розширені можливості регулятора у протидії ворожій пропаганді і регулювання цифрових платформ розповіла голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк в інтерв'ю NV. Національній раді вдалося за рік зробити дуже багато. Були адаптовані внутрішні процедури, документи; переформатовано склад медіарегулятора відповідно до нових завдань. Національна рада тепер як конвергентний регулятор працює з усіма видами медіа, адже коло суб'єктів, що потрапили під її нагляд, значно розширилося. Також нове медійне законодавство надає регуляторові можливість ефективніше протидіяти ворожій пропаганді. Законодавство класифікує порушення за трьома видами: незначні, значні та грубі. Кожен тип порушень, розподілених залежно від ступеня суспільної небезпеки, передбачає відповідні заходи реагування. Незалежно від того, зареєстроване медіа чи ні, відповідальність за порушення законодавства однакова для усіх. Під регуляцією, акцентує голова Національної ради, треба розуміти не лише реагування на порушення. Це також і співпраця з медіаіндустрією задля розбудови якісного, захищеного від маніпуляцій та дезінформації інформаційного середовища. У рамках проєкту "Компетентні медіа - демократичне і толерантне суспільство" започатковано комунікацію із представниками єврейських, кримськотатарських, мусульманських, ромських, ветеранських організацій, Радою церков, об'єднаннями людей з інвалідністю, ЛГБТ+ спільнотою. Боротьба з дезінформацією - наша постійна щоденна битва, наголошує Ольга Герасим'юк. І онлайн зараз є основним її полем. Європейський Союз вважає, питання роботи великих цифрових платформ має бути законодавчо врегулюване з огляду на небезпеку поширення російської дезінформації. До переліку таких ресурсів входять, зокрема, Facebook, Meta, Amazon. Телеграм до цього списку ще не увійшов. У Європі нещодавно набули чинності закони про цифрові послуги, про цифрові ринки і закон про свободу медіа. Україна теж з часом муситиме їх імплементувати. Телеграм-канали дуже популярні через їхню зручність у користуванні та анонімність. І цим користуються ті, хто просуває через цю платформу дезінформаційні та маніпуляційні повідомлення. Медіаосвіта є актуальним викликом сьогодення. Часто поняттям свободи слова маніпулюють. Штучний інтелект в медіа можна використовувати для багатьох різних завдань. Щоби ознайомити українських журналістів із актуальними міжнародними практиками у цій сфері, Мінцифри разом із Нацрадою, МКІП та профільними експертами розробили рекомендації з відповідального використання ШІ в медіа. Перше комплексне дослідження медіарегулятором спільно з ГО "Жінки в медіа" ґендерного профілю українських медіа є унікальним. Воно продемонструвало, якими є наші медіа в гендерному розрізі і чи наближають українське суспільство до стандартів недискримінаційності. В ЮНЕСКО та ООН цю роботу назвали однією з найкращих європейських практик. Національна рада створює словник-рекомендації про те, як правильно говорити одне з одним, як говорити в ефірах коректно, щоби наші медіа ставали сильнішими у толерантності мовлення. Про це та інше детальніше читайте в інтерв'ю Ольги Герасим'юк NV (Джерело: Сайт Нацради).
 • 4.04.2024 У найскладніші моменти історії людство об'єднувалося для виживання. Це давало величезний поштовх для розвитку, стабільності та впевненості. До 75-ї річниці створення НАТО слухайте в ефірі радіостанцій медіагрупи "ТАВР Медіа" програму "Цікаві факти про великих друзів великої країни". Нагадуємо - до складу медіагрупи "ТАВР Медіа" входять "Classic Radio", радіо "Мелодія FM", Національна мережа ХІТ FМ, "Радіо Байрактар", "Легке та спокійне радіо Relax", "Радіо РОКС - Україна", "Radio JAZZ", Dance radio KISS FM, "Наше Радіо" (Джерело: Сторінка медіагрупи "ТАВР Медіа" у соцмережі Facebook).
 • 3.04.2024 Сестричка Віка, Фантом-2, Аква Віта, Плач Єремії, Шао-Бао, Олександр Пономарьов - це лише мала частинка українських виконавців, які сформували музи Олександра Положинського. Більше пісень і спогадів Положинського у другому випуску програми "Вечірній По", який вийшов в ефір столичної сателітарної мережевої станції "Армія FM - Військове радіо" (Київ - 94.6 МГц та T-DAB, Дружба-87.6 МГц, Бердичів-87.9 МГц, Краматорськ - 89.0 МГц, Ріпки-89.1 МГц, Захарівка-89.8 МГц, Полтава-90.2 МГц, Луцьк-90.2 МГц, Кривий Ріг-91.1 МГц, Запоріжжя-91.2 МГц, Тернопіль-91.7 МГц, Вовчанськ-91.8 МГц, Львів-92.4 МГц, Полісся-92.7 МГц, Семенівка-93.0 МГц, Краснопілля-94.1 МГц, Торецьк-98.0 МГц, Звягель-98.9 МГц, Херсон-99.0 МГц, Вінниця-99.3 МГц, Кропивницький-99.3 МГц, Черкаси-100.6 МГц, Чернігів-100.6 МГц, Нікополь-100.6 МГц, Красноград-100.8 МГц, Харків-101.1 МГц, Покровськ-101.4 МГц, Біла Церква - 102.3 МГц, Костянтинівка - 102.4 МГц, Миколаїв-103.3 МГц, Житомир-104.5 МГц, Старики-105.5 МГц, Антопіль (Рівне) - 105.7 МГц, Павлоград-106.1 МГц, Гірник-106.4 МГц, Івано-Франківськ-106.4 МГц, Хмельницький-107.6 МГц, Суми-107.9 МГц, Дубровиця-107.9 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k., Інтернет-мовлення 256k. та Інтернет-мовлення 320k.) вчора, 2-го квітня, і який вже можна прослухати онлайн за посиланням https://soundcloud.com/army_fm/vechrny-po-vipusk-2-2-kvtnya-2024 (Джерело: Сторінка радіостанції "Армія FM - Військове радіо" у соцмережі Facebook).
 • 3.04.2024 У селі Мирогоща Перша Рівненської області, на частоті 92.6 МГц, розпочало мовлення радіо "Світязь" ПП "СТУДІЯ-7". Ідентифікатор медіа у реєстрі суб'єктів у сфері медіа - L11-01811 (Джерело: Сторінка Представника Національної ради у Рівненській області у соцмережі Facebook).
 • 3.04.2024 Однією з новацій Закону України "Про медіа", який започаткував реформу медіагалузі, є створення органів співрегулювання. Саме цей важливий інструмент покликаний об'єднати саморегулювання медіа та державне регулювання. Про те, для чого потрібне співрегулювання медіа та які його завдання, як воно функціонуватиме і хто входитиме до його органів, а також яка роль медіарегулятора у цьому процесі в інтерв'ю інтернет-виданню "Детектор медіа" розповіла членкиня і відповідальна секретарка Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олена Ніцко. Процес створення органів співрегулювання розпочався наприкінці минулого року - 1 жовтня. Законом передбачено створення п'яти органів спільного регулювання у різних сферах: аудіовізуальних медіасервісів; аудіальних медіа-сервісів; друкованих медіа; онлайн-медіа; платформ спільного доступу до відео. Олена Ніцко нагадала, що регулятор загалом отримав 120 заяв від бажаючих долучитися до створення органів співрегулювання у трьох сферах - аудіовізуальних, аудіальних та онлайн-медіа; на початку грудня минулого року шляхом рейтингового голосування були сформовані три робочі групи; станом на сьогодні від робочої групи у сфері аудіовізуальних медіа отримано затверджені протоколи засідання робочої групи, протокол установчих зборів і проєкт статуту. Усі установчі документи вже подаються на реєстрацію до Мін'юсту; органи співрегулювання в аудіальній сфері та онлайн-медіа планують податися на реєстрацію найближчим часом; друковані медіа та медіа у сфері платформ спільного доступу, на жаль, ще не зверталися до Національної ради з ініціативою щодо створення органів співрегулювання; у робочих групах органів співрегулювання, які працюватимуть над кодексами, представників Національної ради буде тільки третина. Решта - представники медіа. Для регулятора, який на першому етапі підготовки до створення органів співрегулювання забезпечував організацію конференцій із рейтингового голосування за кандидатів у робочі групи, дуже важливо, щоби цей процес відбувався демократично і без порушень. Під час голосування були присутні директорка "Internews в Україні" та представниця Офісу Ради Європи. Жодних нарікань чи порушень не було зафіксовано, акцентує Олена Ніцко. Міжнародні експерти з цікавістю спостерігають за тим, чи зможуть держава та медіа об'єднатись і створити ефективний орган співрегулювання. Олена Ніцко зазначає, що найбільший ризик для органів співрегулювання - недовіра представників медіа один до одного і до регулятора. Співрегулювання жодним чином не скасовує і не конкурує з саморегулюванням, акцентує вона. Органи співрегулювання працюватимуть не лише над кодексами, а й у межах чинного законодавства забезпечуватимуть надання механізму експертних висновків, провадитимуть аналітичну, дослідницьку й методологічну діяльність. Коли у Національної ради виникатимуть сумніви на неоднозначні випадки чи потрібна буде консультація, вона може замовляти експертний висновок в органу співрегулювання. За словами членкині Національної ради, при ухваленні рішення він буде вагомим аргументом, хоча й не гарантуватиме, що саме таке рішення ухвалить регулятор. Усі 14 кодексів, які напрацьовуватимуться, будуть різної тематики. Найбільш нагальні правила, над якими представники робочих груп органів співрегулювання працюватимуть насамперед: тема захисту дітей; кодекси, створені на підставі положень статті 36 ("Обмеження щодо вмісту інформації") та статті 119 ("Обмеження щодо змісту інформації у медіа, пов'язані зі збройною агресією") Закону України "Про медіа". На думку Олени Ніцко, найкращі практики потрібно об'єднати і впровадити їх у критерії й кодекси. Відтак основою цих документів можуть стати саморегулювальні акти. Наразі напрацьовуються критерії щодо мови ворожнечі й ненависті стосовно різних категорій осіб. З цією метою відбулися зустрічі з представниками кримських татар, ромів, євреїв, ЛГБТіК-спільноти, організаціями, що опікуються людьми з інвалідністю, ветеранським рухом. Національна рада чекає на початок роботи органу спільного регулювання онлайн-медіа, щоби спільно напрацювати критерії, за якими зараховувати осіб до суб'єктів у цій сфері. Про це та інше детальніше читайте в інтерв'ю Олени Ніцко "Детектору медіа" (Джерело: Сайт Нацради).
 • 3.04.2024 У п'ятницю, 5-го квітня, об 11:04 на Радіо Промінь звучатиме перша серія другого сезону спецпроєкту "Побачення з Євробаченням". Як і минулого року, він матиме п'ять епізодів. Щоп'ятниці ведучі Дмитро Захарченко й Леся Антипенко, а також Анна Заклецька та Денис Денисенко обговорюватимуть особливості й сенси Євробачення: від загальної місії та правил конкурсу до рефлексій українських медійних персон, які долучалися до проведення та організації Євробачення в різні роки - все це і навіть більше слухайте в подкасті "Побачення з Євробаченням" у прямому ефірі на Радіо Промінь, а також на подкаст-платформах Суспільного. "Для нашої команди, Євробачення - це вже невід'ємна складова ефіру. І в рамках ранкового шоу "Ранок Про" на радіо Промінь ми постійно готуємо слухачів до головного пісенного конкурсу. Але проєкт "Побачення з Євробаченням" - це надважливий комунікативний інструмент між нами та людьми біля приймача, які хочуть дізнатись нетривіальну, глибинну інформацію про Євробачення. Неймовірні історії учасників, скандали, рекорди та маловідомі факти. Тут все як і під час справжнього побачення. Але це побачення з Євробаченням", - розказав ведучий Дмитро Захарченко. "Для нас, як для Суспільного мовлення України, важлива місія загальноєвропейського конкурсу: соціальні меседжі та культурна дипломатія Євробачення. Саме тому другий сезон подкасту ми вирішили почати одразу з аргументів, які б витіснили сумніви щодо доцільності участі України в цьому конкурсі. Якщо ти краще розумієш історичний аспект самого Євробачення, усі нюанси правил для країн-учасниць, знаєш як пісенний конкурс впливає на розвиток музичної індустрії - ось тоді на місце зради приходить перемога", - пояснила креативна продюсерка Радіо Промінь Вікторія Польченко. Слухаючи ефіри Радіо Промінь "РанокПро" та "Вікенд нової музики" ви можете зібрати 30 найнеочікуваніших фактів, які варто знати про Євробачення: перша офіційна назва Євробачення відрізнялася від сучасної, хто входить до "Великої п'ятірки Євробачення", хітмейкери якої країни десятки років задають стандарти для написання хітів Євробачення, або яка країна є беззаперечним рекордсменом за кількістю перемог на цьому пісенному конкурсі. "Євробачення - це вже підтримка традиції про те, що в Україні крута й актуальна музика. Обожнюю, коли вся Європа співає українською мовою", - поділилася ведуча Радіо Промінь Анна Заклецька. "Конкурс Євробачення - один з найбільших майданчиків, де Україна може нагадати і заявити про себе. Щороку його глядачами є близько 200 мільйонів людей у всьому світі. Фактично, на час проведення конкурсу, учасники стають культурними амбасадорами країни, яку вони представляють. Навколо нього існує повно міфів і стереотипів, які ми розберемо в другому сезоні подкасту "Побачення з Євробаченням"", - розповіла ведуча Радіо Промінь Леся Антипенко. "Участь України у Євробаченні щороку, з моменту першої нашої в ньому появи, має не останнє значення і сенси. Передусім як спосіб культурної дипломатії і засобу спілкування зрозумілою всім мовою музики зі світовою, - передусім, європейською - аудиторією. Тим більше у часи викликів великої війни, коли звучання голосу культури на сцені має так само потужний імпульс і вплив, як звучання зброї на полях і роботи дипломатії у високих кабінетах. Завдяки Євробаченню ми чітко заявляємо про себе: Україна є, Україна бореться, українська культура живе, процвітає і розвивається!" - повідомив радіоведучий Денис Денисенко. До речі, цього року ведучі Радіо Промінь коментуватимуть Євробачення одразу з двох локацій: зі студії прямого ефіру в Києві та з концертних і залаштункових майданчиків Мальме, адже ведуча Радіо Промінь Анна Заклецька вирушить у Швецію, аби повідомляти аудиторії Суспільного Мовлення про події цьогорічного європейського пісенного конкурсу наживо. Слухайте щоп'ятниці об 11:04 на Радіо Промінь - "Побачення з Євробаченням". Перший сезон спецпроєкту можна послухати в архіві Радіо Промінь та на подкаст-платформі. Фінал Пісенного конкурсу Євробачення-2024 в Мальме можна буде послухати 11 травня в прямому ефірі Радіо Промінь. Ексклюзивні прямі трансляції на каналі Суспільне Культура, сайті Суспільне Євробачення та на Радіо Промінь - не пропустіть. 68-й Пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, в травні 2024 року прийматиме шведське місто Мальме. Півфінали, в одному з яких братиме участь і представник від України, відбудуться 7 та 9 травня. Гранд-фінал Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena у суботу, 11 травня. Суспільне Культура та Радіо Промінь - офіційні медіапартнери Євробачення-2024. Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024. Радіо Промінь - перша музична радіостанція України, що працює в ефірі з 1965 року. За форматом - музично-інформаційний канал. Має загальнонаціональне покриття, мовить 24 години на добу. З усіма частотами в регіонах та лінками на соцмережі Суспільного можна ознайомитися за посиланням. Радіоканали Суспільного також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio (Джерело: Сайт АТ НСТУ).
 • 3.04.2024 2-го квітня голова наглядової ради Суспільного Мовлення Світлана Остапа підписала контракт із Юлією Федів. Термін контракту - чотири роки. Нагадаємо, що 28 березня наглядова рада за поданням голови правління Миколи Чернотицького обрала Юлію Федів на посаду членкині правління Суспільного, відповідальну за соціально впливовий контент та спеціальні проєкти. "Сьогодні ми підписали з Юлією Федів контракт на чотири роки. Переконана, що Юлія добре впорається зі стратегічним аналізом та розвитком соціально впливового контенту Суспільного, внутрішнім виробництвом такого контенту для всіх платформ. Окрема увага має бути на розвитку принципів розмаїття, інклюзії та рівних можливостей у контенті всіх платформ Суспільного і виробництві відповідного контенту", - прокоментувала Світлана Остапа. "Радію стати частиною великої команди Суспільного і розвивати напрямок виробництва соціально впливового контенту", - прокоментувала Юлія Федів. Юлія Федів - медіаменеджерка та експертка з питань культурних політик і культурної дипломатії. Юлія була керівницею Бюро програми Європейського Союзу "Креативна Європа" в Україні, першою виконавчою директоркою новоствореної державної установи "Український культурний фонд". Також Юлія очолювала ГО "Громадське телебачення" та співпрацювала з інформаційними агенціями Deutsche Welle та n-ost. Має 13-річний досвід у сфері стратегічного управління, культурного та медіаменеджменту, проєктної роботи у міжнародних організаціях та державних установах. До команди Суспільного долучилась у 2023 році, з самого початку працює над реформуванням напрямку розвитку та виробництва соціально впливового контенту. До складу правління Суспільного Мовлення також входять: Микола Чернотицький, Марія Фрей, Родіон Кочубей, Дмитро Хоркін, Андрій Таранов, Дмитро Козлов. Суспільне Мовлення - незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Компанія мовить мовами нацспільнот, представляє Україну на Євробаченні, розвиває дитячий ресурс "Бробакс", навчає медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Має Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищає свободи в Україні (Джерело: Сайт АТ НСТУ).
 • 3.04.2024 Сьогодні, 3 квітня 2024 року, громадська рада при Комітеті ВР з питань свободи слова на своєму першому засіданні обрала свій керівний склад. Про це йдеться у повідомленні на фейсбук-сторінці комітету. В результаті голосування головою громадської ради став SEO та SMM-менеджер групи сайтів Afisha Media Group, журналіст, ведучий ефірів радіостанції "Філадельфія ФМ" Дмитро Комаров. Директор з маркетингу телеканалу "Еспресо" Микола Типусяк став заступником голови громадської ради, а її секретаркою - головна редакторка газети "Запорізька правда", членкиня правління ГО "Клуб друзів "Запорізької правди"" Наталя Зворигіна. Цю інформацію підтвердила нам наша колега, директорка ГО "Детектор медіа" Галина Петренко, яка є членкинею громадської ради при комітеті ВР з питань свободи слова. За її словами, претендентів на голову ради було троє: Дмитро Комаров, Микола Типусяк і Оксана Романюк. Комаров переміг, за нього віддали голоси вісім членів ради, а за Типусяка та Романюк - по чотири голоси. На посаду заступника голови ради подалися Типусяк, член керівного комітету Проєкту Ради Європи "Захист свободи слова та свободи медіа в Україні", заступник директора "Омега ТВ" Андрій Соломаха і Наталія Зворигіна. Перміг Типусяк - 9 голосів. На посаду секретаря претендували Соломаха і Зворигіна, перемогла остання - 11 голосів. У коментарі нашій редакції Галина Петренко розповіла про те, як проходило сьогоднішнє голосування. Вона зазначила, що між членами громадської ради було "тривале і не формальне обговорення", адже у складі ради - переважно люди, які давно знайомі одне з одним. "Напередодні всі троє претендентів на голову заявили про це у робочому чаті, там же вони коротко описали свої програми та свій професійний бекграунд. Цікаво, що саме до Комарова виникало чимало питань, бо про нього немає інформації у гуглі. Комаров представляється ведучим американської радіостанції "Філадельфія ФМ", а також він каже, що у нього був досвід співпраці із Апаратом Верховної Ради як консультанта з питань SMM", - розповіла Петренко. Вона уточнила, що саме Комаров став ініціатором скликання перших зборів оновленого складу громадської ради, зокрема збирав всіх у чаті, створював зум-посилання. Колеги порадили йому подаватися на секретаря ради, однак він заявив, що хотів би спробувати взяти участь у конкурсі на посаду голови. "Коли Дмитро Комаров у чаті представляв свою програму, то він послуговувався такими фразами "я більш приземлена людина", "хочу реалізувати більш прагматичні речі"… Мені здався важливим той момент нашого обговорення, коли хтось сказав, що голова ради є, так би мовити, уособленням всього органу, а хтось інший заперечив, що керівні органи громадської ради мають технічну функцію, їхня задача - все організовувати. Власне, Дмитро Комаров справляв враження людини, яка ще не має достатнього авторитету в галузі, щоб робити щось більше, ніж координувати та організовувати", - поділилась своїми враженнями Галина Петренко. Вона також сказала, що голосувала за кандидатуру Оксани Романюк. "Я дійсно голосувала за її програму, яка, з моєї точки зору, була не просто кращою за програми інших кандидатів, а ідеальною в плані розуміння того, чим має займатися ця рада", - сказала Петренко. На питання, чи вже зрозуміло, якими будуть наступні кроки громадської ради, Галина Петренко відповіла: "Абсолютно незрозуміло". Однак це не заважає нашій колезі дотримуватися свого плану активності. "Я як член громадської ради не готова делегувати свої представницькі функції тільки керівництву цієї ради. Я маю намір брати активну участь у роботі ради. Крім того, буду продовжувати свою участь в адвокаційній роботі, яку веде зокрема "Детектор медіа", наприклад, з регулювання великих технологічних платформ. Громадська рада при парламентському комітеті - це справді колегіальний орган, в його складі люди, які дуже давно працюють у цій галузі, мають свої порядки денні, тому, думаю, діяльність цієї ради буде різноголоссям, а не звучанням одного-єдиного голосу", - сказала Галина Петренко. Нагадаємо, 20 березня на засіданні парламентський комітет з питань свободи слова затвердив оновлений склад громадської ради. Раніше "Детектор медіа" повідомляв про те, що 9 грудня 2023 року Верховна Рада України призначила Ярослава Юрчишина головою Комітету з питань свободи слова. Про пріоритетні напрями в роботі парламентського Комітету можна прочитати в колонці Ярослава Юрчишина на "ДМ" (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 3.04.2024 29-го березня Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Івано-Франківській області Ігор Маслов був гостем прямого ефіру коломийської мережевої станції "Радіо Сяйво" (Бурштин-89.6 МГц, Гарасимів-100.7 МГц, Річка-102.8 МГц, Татарів-106.7 МГц, Дебеславці-106.8 МГц, а також Інтернет-мовлення 256k.). Ведуча ефіру Uliana Kalyn. Обговорили питання першого року дії Закону України "Про медіа", стан медійного простору Прикарпаття, розширення мовлення аудіальних та аудіовізуальних медіа області, реєстрації друкованих та онлайн-медіа, превентивні заходи стосовно недопущення дискримінаційних матеріалів у медіа, результати гендерних моніторингів прикарпатських медіа (Джерело: Сторінка Представника Національної ради в Івано-Франківській області у соцмережі Facebook).
 • 3.04.2024 Складіть FRESH KOD - виграйте подарунок від стрийської радіостанції "Фреш FM" (104.8 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k., Інтернет-мовлення 64k. AAC+, Інтернет-мовлення 96k. Ogg, Інтернет-мовлення 256k., Інтернет-мовлення 320k. та Інтернет-мовлення 320k.). Цифри до тризначного Fresh KODу можуть прозвучати будь-якої миті під час робочого дня. Fresh KOD потрібно скидати на номер Fresh Viber 067 104 8 111. Результати слухайте щоранку о 10:10 в ранковому шоу РозБудильник (Джерело: Сторінка радіо "Фреш FM" у соцмережі Facebook).
 • 3.04.2024 По буднях з 8 до 11 слухайте шоу "Ранок на сніданок" на хвилях столичної мережевої станції "Радіо П'ятниця" (Київ-101.1 МГц, Суми-89.8 МГц, Рівне-90.4 МГц, Луцьк-90.6 МГц, Житомир-91.1 МГц, Тернопіль-91.2 МГц, Умань-91.5 МГц, Ужгород-91.6 МГц, Львів-91.9 МГц, Вінниця-92.0 МГц, Ізмаїл-92.2 МГц, Запоріжжя-94.1 МГц, Кривий Ріг-99.1 МГц, Кропивницький-100.0 МГц, Черкаси-100.2 МГц, Бережани-100.6 МГц, Трускавець-100.6 МГц, Гадяч-100.9 МГц, Чернівці-101.2 МГц, Одеса-101.4 МГц, Дніпро-101.5 МГц, Путила-102.0 МГц, Овруч - 102.1 МГц, Полонне-102.3 МГц, Краматорськ-102.8 МГц, Харків-103.0 МГц, Благовіщенське-103.1 МГц, Покровськ-103.3 МГц, Івано-Франківськ-103.4 МГц, Холми-103.6 МГц, Чернігів - 103.9 МГц, Новий Розділ-104.1 МГц, Херсон-104.4 МГц, Буки-104.4 МГц, Первомайськ-104.5 МГц, Хмельницький-105.0 МГц, Миколаїв-105.1 МГц, Лохвиця-106.9 МГц, Полтава-107.2 МГц, Кременчук-107.7 МГц, а також - Інтернет-мовлення 128k. AAC+, Інтернет-мовлення 128k. та Інтернет-мовлення 320k.), і ведучі втілять в життя найголовніше ранкове бажання - прокинутись у доброму гуморі. З Радіо П'ятниця ваш настрій буде легким та добрим, а день щасливим та вдалим! Щоранку з ведучими шоу "Ранок на сніданок", як у п'ятницю ввечері! (Джерело: Сторінка "Радіо П'ятниця" у соцмережі Facebook).
 • 2.04.2024 Перший випуск програми "Вечірній По" з Олександром Положинським, що вийшов ефір столичної мережевої станції "Армія FM - Військове радіо" (Київ - 94.6 МГц та T-DAB, Дружба-87.6 МГц, Бердичів-87.9 МГц, Краматорськ - 89.0 МГц, Ріпки-89.1 МГц, Захарівка-89.8 МГц, Полтава-90.2 МГц, Луцьк-90.2 МГц, Кривий Ріг-91.1 МГц, Запоріжжя-91.2 МГц, Тернопіль-91.7 МГц, Вовчанськ-91.8 МГц, Львів-92.4 МГц, Полісся-92.7 МГц, Семенівка-93.0 МГц, Краснопілля-94.1 МГц, Торецьк-98.0 МГц, Звягель-98.9 МГц, Херсон-99.0 МГц, Вінниця-99.3 МГц, Кропивницький-99.3 МГц, Черкаси-100.6 МГц, Чернігів-100.6 МГц, Нікополь-100.6 МГц, Красноград-100.8 МГц, Харків-101.1 МГц, Покровськ-101.4 МГц, Біла Церква - 102.3 МГц, Костянтинівка - 102.4 МГц, Миколаїв-103.3 МГц, Житомир-104.5 МГц, Старики-105.5 МГц, Антопіль (Рівне) - 105.7 МГц, Павлоград-106.1 МГц, Гірник-106.4 МГц, Івано-Франківськ-106.4 МГц, Хмельницький-107.6 МГц, Суми-107.9 МГц, Дубровиця-107.9 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k., Інтернет-мовлення 256k. та Інтернет-мовлення 320k.) вчора, у понеділок, 1-го квітня, вже можна послухати онлайн за посиланням http://surl.li/sesyt (Джерело: Сторінка радіостанції "Армія FM - Військове радіо" у соцмережі Facebook).
 • 2.04.2024 Столична сателітарна мережева станція радіо "Голос надії" (Київ - DVB-T 43ТВК, Добрянське-87.7 МГц, Турка-89.0 МГц, Новоархангельськ-90.4 МГц, Устинівка-90.9 МГц, Великий Бурлук-99.6 МГц, Володарка-101.2 МГц, Озірна-103.2 МГц, Ананьїв-105.6 МГц, Переліски-107.5 МГц, а також Інтернет-мовлення 32k., Інтернет-мовлення 64k., Інтернет-мовлення 128k. та Інтернет-мовлення 256k.) запрошує на теплу зустріч у Тячеві! У програмі -благодійний концерт, спілкування з радіоведучими та командою, інтерактивна зона для дітей, фотозона, розіграш подарунків. Також всі охочі зможуть спробувати себе у ролі радіоведучого в мобільній студії. Тячів, 14-те квітня, неділя, о 13-ій годині. На вас чекатимуть у Будинку культури за адресою вулиця Незалежності, 40 (Джерело: Сторінка радіо "Голос надії" у соцмережі Facebook).
 • 2.04.2024 У столичної онлайн-радіостанції Yes FM Ukraine (128k. та 128k.) відтепер є власний сайт, на якому ви зможете слухати улюблені хіти та бачити, що саме лунає в етері. Заходьте - yesfm.com.ua та слухайте кращі хіти за останні тридцять років (Джерело: Інформацію надав ).
 • 2.04.2024 2-го квітня відбулась онлайн нарада представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Запорізькій області Володимира Циганова із суб'єктами у сфері медіа Запорізької області на тему "Рік з дня введення в дію ЗУ "Про медіа". Запорізька область". Учасники наради: КП "Муніципальна телевізійна мережа", "ДП "ТРК "НБМ-Запоріжжя" ПІІ у формі ТОВ "Телерадіокомпанія "НБМ", "Редакція газети "ГОЛОС Гуляйпілля", ТОВ "ГРАНД ЛАД", ТОВ "РЕКЛАМНО-ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНСТВО "ЗАПОРІЗЬКА ПРАВДА". Сьогодні можна зазначити перші результати реалізації Закону України "Про медіа": 1. Національна рада затвердила "Перелік аудіовізуальних медіа-сервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави-агресора"; 2. Щодо видачі дозволів на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення строком на один рік на позаконкурсних засадах та на безоплатній основі; 3. Щодо процесу створення органів спільного регулювання; 4. Щодо реєстрації суб'єктів у сфері медіа. До суб'єктів у сфері медіа Запорізької області протягом року додалось 9 суб'єктів у сфері друкованих медіа(зареєстровано 22 видання: з них газети - 16, журнали - 6), також зареєстровані 3 суб'єкти у сфері онлайн-медіа (Джерело: Сторінка Представника Національної ради у Запорізькій області у соцмережі Facebook).
 • 2.04.2024 Креативна команда "Лабораторії форматів" оголошує новий конкурс для регіональних медіакомпаній! У шостому сезоні вас очікують декілька нових соціально-актуальних теле- і радіо форматів. Сьогодні Національна асоціація медіа оголошує конкурс на перші два: телеквест на покращення знань про українську історію та радіоквіз про ґендерні стереотипи. 1. "Ми покажемо вам карти" - телевізійний квест на покращення знань українців у давній та сучасній історії, аби не вестися на російську пропаганду. У кожному епізоді беруть участь діти до 12 років та літні люди 60+. Аби здобути перемогу у грі та вийти з квест-кімнати, учасники мають дати правильні відповіді на 11 запитань з історії України. Кількість епізодів: 5. 2. "Рівні" - радіоквіз про стереотипи щодо поділу професій на чоловічі та жіночі. Журналісти опитають 10 жінок і 10 чоловіків, аби з'ясувати, хто з них краще розуміється у навичках необхідних для певних професій. Кожен епізод присвячується окремій професії. Також до участі у програмі запрошується експерт з центру зайнятості, щоб обговорити регіональні особливості ринку праці та ситуацію з попитом і пропозицією робочої сили у тій галузі, якої стосувалося запитання. Кількість епізодів: 10. Участь у реалізації цих форматів можуть взяти 6 компаній. Сума гранту на створення кожного з форматів - 100 000 грн. Дедлайн подачі заявок на конкурс - 10 квітня! А вже зовсім скоро команда "Лабораторії форматів" оголосить конкурс ще на три формати (9 грантів) для медіакомпаній, тож слідкуйте за нашими анонсами! Детальну інформацію шукайте на нашому сайті: https://cutt.ly/hw38aSlV. Проєкт "Лабораторія форматів" реалізується Національною асоціацією медіа за підтримки Медійної програми Internews (Джерело: Сторінка Національної асоціації медіа у соцмережі Facebook).
 • 2.04.2024 1-го квітня радіо № 1 в Україні - столична мережева станція "Стильне радіо Перець FM" (Київ-105.5 МГц, Коростень-87.5 МГц, Дніпро-89.7 МГц, Костянтинівка-90.1 МГц, Андріївка (Олександрія) -90.7 МГц, Черкаси-92.1 МГц, Гірник-97.0 МГц, Фастів-99.6 МГц, Знам'янка-100.7 МГц, Покровськ-100.7 МГц, Запоріжжя-101.3 МГц, Полтава-101.3 МГц, Кривий Ріг-101.4 МГц, Харків-101.5 МГц, Апостолове-101.8 МГц, Херсон-101.9 МГц, Суми-102.6 МГц, Чернігів-102.9 МГц, Біла Церква-103.8 МГц, Ізмаїл-104.1 МГц, Краматорськ-105.7 МГц, Кропивницький-106.2 МГц, Шостка-107.3 МГц, Дубровиця-107.5 МГц, Чемерівці-100.3 МГц, Кременчук-102.5 МГц, Новий Буг-104.5 МГц, Вінниця-104.8 МГц, Умань-105.7 МГц, Снятин-101.8 МГц, Миколаїв-104.1 МГц, Ромни-107.3 МГц, а також Інтернет-мовлення 48k. та Інтернет-мовлення 128k.) - відсвяткувало своє 20-річчя! В цей день станцію вітали зіркові гості, серед яких були: Оля Полякова, Павло Зібров, Melovin, ALEKSEEV, Оля Цибульська, Максим Бородін, СОЛОХА & Влад Булах, Діана Тайманова, Хас, ROXOLANA, гурт АВІАТОР, PositiFF, Michelle Andrade, Анна Добриднєва, Анна Трінчер, Dimaria. Завдяки партнеру святкування - Фінансовій установі "Зараз" - Стильне радіо Перець FM змогло зібрати 20 000 гривень, які наразі передані бійцям 56 бригади (Донецький напрямок), що збирають на FPV дрони. Кошти безпосередньо перераховані на банку Арабаджийському Євгену - актору, до повномаштабної війні та захиснику України - сержанту, з перших днів вторгнення. Збір ще триває, долучайтесь і Ви! Посилання на банку - https://send.monobank.ua/jar/71821t9i5A (Джерело: Сторінка "Стильного радіо Перець FM" у соцмережі Facebook).
 • 1.04.2024 Щодня на слухачів стрийської радіостанції "Радіо Стрий FM - радіо Твого міста" (101.0 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k., Інтернет-мовлення 96k. Ogg, Інтернет-мовлення 128k. AAC+, Інтернет-мовлення 256k. та Інтернет-мовлення 320k.) чекатимуть 200 гривень на покупки у гастромаркеті FORTA. О 9:40 в ефірі станції - гра "Одне з Трьох": реєструйтесь, надіславши слово "Форта" на Стрий Вайбер - 098 10 11 123 і чекайте дзвінка від ведучої! (Джерело: Сторінка "Радіо Стрий FM - радіо Твого міста" у соцмережі Facebook).
 • 1.04.2024 На хвилях столичної сателітарної мережевої станції "Армія FM - Військове радіо" (Київ - 94.6 МГц та T-DAB, Дружба-87.6 МГц, Бердичів-87.9 МГц, Краматорськ - 89.0 МГц, Ріпки-89.1 МГц, Захарівка-89.8 МГц, Полтава-90.2 МГц, Луцьк-90.2 МГц, Кривий Ріг-91.1 МГц, Запоріжжя-91.2 МГц, Тернопіль-91.7 МГц, Вовчанськ-91.8 МГц, Львів-92.4 МГц, Полісся-92.7 МГц, Семенівка-93.0 МГц, Краснопілля-94.1 МГц, Торецьк-98.0 МГц, Звягель-98.9 МГц, Херсон-99.0 МГц, Вінниця-99.3 МГц, Кропивницький-99.3 МГц, Черкаси-100.6 МГц, Чернігів-100.6 МГц, Нікополь-100.6 МГц, Красноград-100.8 МГц, Харків-101.1 МГц, Покровськ-101.4 МГц, Біла Церква - 102.3 МГц, Костянтинівка - 102.4 МГц, Миколаїв-103.3 МГц, Житомир-104.5 МГц, Старики-105.5 МГц, Антопіль (Рівне) - 105.7 МГц, Павлоград-106.1 МГц, Гірник-106.4 МГц, Івано-Франківськ-106.4 МГц, Хмельницький-107.6 МГц, Суми-107.9 МГц, Дубровиця-107.9 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k., Інтернет-мовлення 256k. та Інтернет-мовлення 320k.) стартує новий проєкт - програма "Вечірній По" від Олександра Положинського. Ось що пише про нову програму сам Олександр на своїй ФБ-сторінці: "Отож. Сьогодні ввечері, о 20:00, стартує моя програма Вечірній По на Армія ФМ. Слухати можна в ФМ-діапазоні, в додатку "RadioPlayer: Слухати FM радіо" або на сторінці https://www.armyfm.com.ua/. До 22:00 я крутитиму різну музику і вестиму якісь розмови. От щодо розмов і потрібна ваша допомога. Щоб це не були тільки мої власні рефлексії на музику, яку ми слухаємо, потрібна ваша залученість. До розмов у прямому ефірі зі слухачами я ще поки не готовий, але відповідати на ваші питання, проговорювати запропоновані вами теми, зачитувати ваші думки щодо озвучених тем і питань - дуже навіть не проти. Тож пропонуйте щось, якщо маєте питання чи теми, у коментах під цим дописом, або, якщо будете слухати прямий ефір, - маякуйте на студійні контакти в різних месенджерах за номером 0971991824. Сьогодні я ставитиму іноземну музику різних жанрів, завтра - українську, в середу в мене планується цікавий гість - співведучий програми, в четвер - щось схоже на понеділок, а по п'ятницях слухатимемо мої альбоми і щось із нової української музики. Такі плани" (Джерело: Сторінка Олександра Положинського у соцмережі Facebook).
 • 1.04.2024 В ефірі Українського Радіо звучать твори 42 сучасних українських письменників, написані на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Проєкт "Антологія. Війна 2022" - це щоденники, есеї та поезія, що розповідають про пережите: бомбардування, евакуацію, бомбосховища, втрати й взаємодопомогу. Проєкт "Антологія. Війна 2022" слухайте щосуботи та щонеділі о 19:05 в ефірі Українського Радіо. Твори, що звучать у проєкті, опубліковані в книжці "Війна 2022: щоденники, есеї, поезія". Читають тексти Римма Зюбіна та Дмитро Хоркін. Продюсерка проєкту Галина Бабій відзначає, поезія, щоденники та есеї по-різному передають те, що відбувалося: "Зараз ми вже приблизно знаємо, як поводитися, коли оголошують повітряну тривогу, в наших діях з'явилося більше раціо, більше бажання вижити й менше безпорадності. Я б так сказала. Тому навіть для того, щоб зрозуміти, як ми прогресували, еволюціонували порівняно з тими людьми лютого 2024 року, ці тексти варто слухати, варто читати й розуміти, що наша спроможність давати відсіч міцніша, мені здається, принаймні в тих людей, котрі не втекли, не сховалися, пережили все це й хочуть, щоб і світ про це все знав. З іншої сторони, ми не повинні забувати тих, хто загинув. Деякі тексти є безцінними, бо цих людей вже немає, вони більше нічого не скажуть. Загинув Володимир Вакуленко, який до останнього залишався в окупації зі своїм хворим сином. Він писав щоденники й закопав їх. Вікторія Амеліна, коли прибула туди, їх відкопала. У 2023 році вона загинула, коли працювала як волонтерка в Краматорську". До антології увійшли твори 42 авторів: Вікторії Амеліної, Софії Андрухович, Юрія Андруховича, Катерини Бабкіної, Максима Беспалова, Юрія Винничука, Павла Вишебаби, Ірини Вікирчак, Лариси Денисенко, Любка Дереша, Анатолія Дністрового, Сергія Жадана, Олеся Ільченка, Юлії Ілюхи, Олександра Ірванця, Павла Казаріна, Катерини Калитко, Ії Ківи, Павла Коробчука, Ліни Костенко, Олега Коцарева, Галини Крук, Анастасії Левкової, Андрія Любки, Василя Махна, Олександра Михеда, Катерини Міхаліциної, Юлії Мусаковської, Олени Павлової, Володимира Рафєєнка, Богдани Романцової, Мар'яни Савки, Ірини Славінської, Остапа Сливинського, Олени Степаненко, Ксенії Харченко, Ірини Цілик, Артема Чапая, Артема Чеха, Гаськи Шиян, Ірини Шувалової, Петра Яценка, Володимира Вакуленка. Нагадаємо, в Україні книжку "Війна 2022: щоденники, есеї, поезія" надрукувало Видавництво Старого Лева в партнерстві з Українським ПЕН. Меценат проєкту - варшавський Центр діалогу ім. Юліуша Мєрошевського. Польською мовою перекладено виданням "Нова Польща", ініціював публікацію книжки його головний редактор Євген Клімакін. Українське Радіо - найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами Українського Радіо та лінками на соцмережі Суспільного в регіонах можна ознайомитися за посиланням. Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку "Дія" (Джерело: Сайт АТ НСТУ).
 • 1.04.2024 В ефірі Радіо Культура прозвучить запис світової прем?єри Симфонії №2 - "Славень Дніпру-Славутичу" сучасного композитора Віктора Камінського на вірші поета Богдана Стельмаха. Твір, написаний наприкінці 1980-х, вперше для публіки виконають 7 квітня о 19:00 у Львівському академічному будинку органної та камерної музики Луганський філармонійний оркестр та хор "Гомін" під орудою Івана Остаповича. Радіо Культура у межах партнерства з Львівським органним залом здійснить запис прем'єри. Симфонія №2 "Славень Дніпру-Славутичу" Віктора Камінського - це унікальна синергія музики і слів. Партія хору написана на вірші відомого поета сучасності Богдана Стельмаха. Потужний текст симфонії маніфестує соборність України та єдність українців у боротьбі за вільну й сильну державу. Символи могутнього Дніпра, провідників нації Богдана Хмельницького й Тараса Шевченка гуртують і надихають покоління, яке сьогодні в черговий раз доводить свою незламність та незалежність. Твір, написаний сорок років тому, ніколи не звучав на сцені. За словами композитора Віктора Камінського, тоталітарний радянський режим остерігався ідей, закладених в тексті, і не міг допустити, аби свободолюбні вірші звучали зі сцени. Під неофіційною забороною, аж до настання незалежності, був увесь творчий доробок автора слів Богдана Стельмаха. А в 1990-ті роки представити прем?єру глядачам завадила складна економічна ситуація, адже виконання потребує розширеного складу оркестру та хору. Проєкт реалізується з ініціативи директорів Львівського органного залу, Івана Остаповича й Тараса Демка, в рамках стратегії промоції української класики Ukrainian Live. Інформацію про дату і час трансляції запису Симфонії №2 "Славень Дніпру-Славутичу" Віктора Камінського буде оприлюднено пізніше. Суспільне Мовлення - незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Компанія мовить мовами нацспільнот, представляє Україну на Євробаченні, розвиває дитячий ресурс "Бробакс", навчає медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Має Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищає свободи в Україні (Джерело: Сайт АТ НСТУ).
 • 1.04.2024 Законодавець передбачив, що впровадження норм Закону України "Про медіа" відбувається не одномоментно, а в кілька етапів. Хоча сам Закон діє із 31 березня 2023 року, окремі його положення мають інші визначені дати, коли вони набувають чинності. Це зроблено для того, щоб зробити процес змін у межах медіареформи для суб'єктів у сфері медіа більш плавним і дати час їм адаптуватися. Розповідаємо про зміни, що відбудуться у другий рік дії Закону. I. Із 1 квітня 2024 року втрачають чинність: а) ліцензії суб'єктів, які згідно із Законом "Про медіа" підлягають реєстрації і які на день набуття чинності Законом мали ліцензії, видані Національною радою. Це - ліцензії провайдерів, кабельних, супутникових, проводових мовників; б) свідоцтва про реєстрацію друкованого засобу масової інформації; в) свідоцтва про державну реєстрацію інформаційного агентства як суб'єкта інформаційної діяльності. II. Із 1 квітня 2024 року набувають чинності положення: 1) частина друга статті 42 Закону - Інформація, що може завдати шкоди фізичному, психічному або моральному розвитку дітей, передбачена частиною першою цієї статті, може поширюватися лінійними медіа з урахуванням обмежень щодо часу поширення програм (у тому числі фільмів) залежно від індексу глядацької аудиторії у сфері медіа ("16" - показ можливий з 22 години до 6 години; "18" - показ можливий з 24 години до 5 години); 2) частин десятої - сімнадцятої статті 116 Закону - До суб'єктів у сфері онлайн-медіа за вчинення незначних, значних та грубих порушень застосовуватимуться усі, передбачені Законом заходи реагування для цього виду медіа. Упродовж першого року дії Закону за порушення законодавства до онлайн-медіа застосовувався лише захід реагування "припис". Також із 1 квітня частка програм, виконаних державною мовою, у суб'єктів у сфері аудіовізуальних медіа на замовлення (крім аудіальних медіа на замовлення) має становити 10 відсотків (частина дванадцята статті 40 Закону з урахуванням Перехідних положень). Обсяг частки телеканалів і радіоканалів державною мовою у пакетах, доступ до яких надається користувачам провайдерами аудіовізуальних сервісів, має становити не менше ніж 30 відсотків (частина чотирнадцята статті 40 Закону з урахуванням Перехідних положень). III. Із 1 червня 2024 року набувають чинності такі норми: пункти 2, 3 частини першої статті 36 Закону в такій редакції: На території України в медіа та на платформах спільного доступу до відео забороняється поширювати: 2) висловлювання, що розпалюють ненависть, ворожнечу чи жорстокість до окремих осіб чи груп осіб за ознакою етнічного чи соціального походження, громадянства, національності, раси, релігії та вірувань, віку, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, інвалідності; 3) висловлювання, що підбурюють до дискримінації чи утисків стосовно окремих осіб чи груп осіб за ознакою етнічного чи соціального походження, громадянства, національності, раси, релігії та вірувань, віку, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, інвалідності або за іншими ознаками. IV. Також 1 червня набудуть чинності окремі положення статей 110, 111, 112, що визначають поширення подібних висловлювань як значні і грубі порушення аудіовізуальними, нелінійними аудіовізуальними, друкованими та онлайн-медіа. Це, зокрема, такі норми статей Закону: пункт 1 частини третьої статті 110; пункт 2 частини четвертої статті 110; пункт 1 частини десятої статті 110; пункт 2 частини одинадцятої статті 110; пункт 1 частини третьої статті 111; пункт 3 частини четвертої статті 111; пункт 1 частини третьої статті 112; пункт 3 частини четвертої статті 112; Вони передбачають, що значним порушенням для цих медіа є поширення висловлювань, що підбурюють до дискримінації чи утисків стосовно окремих осіб чи груп осіб за ознакою етнічного чи соціального походження, громадянства, національності, раси, релігії та вірувань, віку, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, інвалідності або за іншими ознаками. Грубим порушенням є поширення висловлювань, що розпалюють ненависть, ворожнечу чи жорстокість до окремих осіб чи груп осіб за ознакою етнічного чи соціального походження, громадянства, національності, раси, релігії та вірувань, віку, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, інвалідності. V. Із 17 липня 2024 року набуває чинності пункт 7 частини восьмої статті 40 Закону: 8. У програмі, у тому числі фільмі, виконаних державною мовою, допускається використання інших мов без дублювання або озвучення у таких випадках: 7) у спонтанних репліках чи виступах учасників програми, що транслюється у прямому ефірі, крім ведучих (дикторів) програми, якщо загальна тривалість таких реплік, виступів не перевищує 10 відсотків тривалості програми. Під час трансляції програми у записі репліки, виступи, що не відповідають вимогам пунктів 1, 4, 6 цієї частини, мають бути дубльовані, озвучені або субтитровані державною мовою. Також нагадаємо, що з 1 січня 2024 року набули чинності норми Закону "Про медіа", які стосуються обсягів мовлення державою мовою для теле- і радіомовників (Джерело: Сайт Нацради).
 • 1.04.2024 ТОВ Тернопільська ТРК "ТАКТ" (позивні "Файне місто") змінило власників. Зміну було затверджено рішеннями Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення №1108 та 1109 від 28-го березня щодо внесення змін до Реєстру суб'єктів у сфері медіа щодо ліцензіата та умов ліцензії на мовлення у зв'язку зі зміною структури власності ліцензіата, внаслідок якої відбулися зміни кінцевого бенефіціарного власника, ключових учасників чи власників істотної участі. Відтепер кінцевим бенефіціарним власником компанії є Хом'як Мирослав Степанович. Власники істотної участі, окрім осіб, які є кінцевими бенефіціарними власниками: ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "ЛЬВІВСЬКА ХВИЛЯ", м. Львів, код ЄДРПОУ 13824151, частка статутного капіталу - 100% (пряма участь); ТОВ "ТЕРНОПІЛЬСЬКА ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ", м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 33271517, частка статутного капіталу - 100% (опосередкована участь) (Джерело: Сайт Нацради).
 • 1.04.2024 Столична сателітарна мережева радіостанція "Армія FM - Військове радіо" (Київ - 94.6 МГц та T-DAB, Дружба-87.6 МГц, Бердичів-87.9 МГц, Краматорськ - 89.0 МГц, Ріпки-89.1 МГц, Захарівка-89.8 МГц, Полтава-90.2 МГц, Луцьк-90.2 МГц, Кривий Ріг-91.1 МГц, Запоріжжя-91.2 МГц, Тернопіль-91.7 МГц, Вовчанськ-91.8 МГц, Львів-92.4 МГц, Полісся-92.7 МГц, Семенівка-93.0 МГц, Краснопілля-94.1 МГц, Торецьк-98.0 МГц, Звягель-98.9 МГц, Херсон-99.0 МГц, Вінниця-99.3 МГц, Кропивницький-99.3 МГц, Черкаси-100.6 МГц, Чернігів-100.6 МГц, Нікополь-100.6 МГц, Красноград-100.8 МГц, Харків-101.1 МГц, Покровськ-101.4 МГц, Біла Церква - 102.3 МГц, Костянтинівка - 102.4 МГц, Миколаїв-103.3 МГц, Житомир-104.5 МГц, Старики-105.5 МГц, Антопіль (Рівне) - 105.7 МГц, Павлоград-106.1 МГц, Гірник-106.4 МГц, Івано-Франківськ-106.4 МГц, Хмельницький-107.6 МГц, Суми-107.9 МГц, Дубровиця-107.9 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k., Інтернет-мовлення 256k. та Інтернет-мовлення 320k.) дещо "підкорегувала" свій офіційний позивний - відтепер він звучатиме як "Армія FM". Зміну позивного затвердила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення своїм рішенням, ухваленим на засіданні 28-го березня. Розглянувши лист-звернення ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТЕЛЕРАДІОСТУДІЇ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ, м. Київ, вх. № 24/539 від 12.02.2024, щодо внесення змін до дозволів на тимчасове мовлення ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТЕЛЕРАДІОСТУДІЇ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ в частині зміни позивних, керуючись статтями 90, 91 та 125 Закону України "Про медіа", пунктом 19 розділу ІІІ Положення про особливості ліцензування та реєстрації у сфері медіа в період дії воєнного чи надзвичайного стану, затвердженого рішенням Національної ради від 18.05.2023 № 349 (зі змінами), Національна рада ВИРІШИЛА: У рішеннях Національної ради: 1) від 06.07.2023 № 454 "Про видачу ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТЕЛЕРАДІОСТУДІЇ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ, м. Київ (позивні: "Армія FM - військове радіо"), дозволу на тимчасове мовлення", 2) від 28.09.2023 № 929 "Про видачу ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТЕЛЕРАДІОСТУДІЇ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ, м. Київ (позивні: "Армія FM - військове радіо"), дозволу на тимчасове мовлення", 3) від 28.09.2023 № 930 "Про видачу ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТЕЛЕРАДІОСТУДІЇ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ, м. Київ (позивні: "Армія FM - військове радіо"), дозволу на тимчасове мовлення", 4) від 26.10.2023 № 1124 "Про видачу ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТЕЛЕРАДІОСТУДІЇ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ, м. Київ (позивні: "Армія FM - військове радіо"), дозволу на тимчасове мовлення", 5) від 23.11.2023 № 1486 "Про видачу ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТЕЛЕРАДІОСТУДІЇ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ, м. Київ (позивні: "Армія FM - військове радіо"), дозволу на тимчасове мовлення", 6) від 04.12.2023 № 1586 "Про видачу ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТЕЛЕРАДІОСТУДІЇ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ, м. Київ (позивні: "Армія FM - військове радіо"), дозволу на тимчасове мовлення", 7) від 11.12.2023 № 1738 "Про видачу ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТЕЛЕРАДІОСТУДІЇ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ, м. Київ (позивні: "Армія FM - військове радіо"), дозволу на тимчасове мовлення", 8) від 21.03.2024 № 881 "Про видачу ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТЕЛЕРАДІОСТУДІЇ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ, м. Київ (позивні: "Армія FM - військове радіо"), дозволу на тимчасове мовлення" та додатках до них позивні: "Армія FM - військове радіо" замінити на позивні: "Армія FM" (Джерело: Сайт Нацради).
 • 1.04.2024 Сьогодні Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Запорізькій області Володимир Циганов разом з керівництвом Запорізької філії КРРТ, представниками філії "УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР РАДІОЧАСТОТ" та УСБУ в Запорізькій області брав участь у нараді з питань стану медійного простору області та шляхів його відновлення з заступником голови Запорізької обласної державної адміністрації Мироненком Євгеном Володимировичем та з керівником Департаменту внутрішньої політики та інформаційної діяльності Запорізької ОДА Марчуком Володимиром Володимировичем. На нараді було розглянуто питання: щодо блокування ворожого мовлення у м. Запоріжжя; про поширення українського мовлення на ТОТ Запорізької області; а також про нові можливості для медіа та підсумки року, що минув з моменту набрання чинності Законом України "Про медіа" (Джерело: Сторінка Представника Національної ради у Запорізькій області у соцмережі Facebook).
 • 1.04.2024 Відтепер щобудня з 17:00 до 19:00 на хвилях столичної мережевої станції "Наше Радіо" (Київ-107.9 МГц, Ужгород-88.9 МГц, Суми-90.3 МГц, Мукачево-99.9 МГц, Рівне-100.7 МГц, Кривий Ріг-102.7 МГц, Житомир-102.7 МГц, Миколаїв-102.8 МГц, Дніпро-102.9 МГц, Черкаси-102.9 МГц, Хмельницький-103.1 МГц, Трускавець-103.5 МГц, Полтава-103.8 МГц, Тернопіль-104.1 МГц, Чернігів-104.3 МГц, Харків-104.5 МГц, Луцьк-104.8 МГц, Івано-Франківськ-105.2 МГц, Кременчук-105.4 МГц, Запоріжжя-105.6 МГц, Львів-106.0 МГц, Вінниця-106.4 МГц, Звягель-106.6 МГц, Одеса-107.9 МГц, Кропивницький-107.9 МГц, а також - Інтернет-мовлення 64k. AAC+, Інтернет-мовлення 128k., Інтернет-мовлення 128k. та Інтернет-мовлення 320k.) - нове вечірнє шоу "Давай додому!". Марина Войцеховська та Вадим Олійник - ваш заряд позитиву та енергії! (Джерело: Сторінка "Нашого Радіо" у соцмережі Facebook).
 • 1.04.2024 Новеньке вечірнє ДАБЛ ЛАЙТ шоу вже сьогодні о 16 в ефірі столичної мережевої станції "Стильне радіо Перець FM" (Київ-105.5 МГц, Коростень-87.5 МГц, Дніпро-89.7 МГц, Костянтинівка-90.1 МГц, Андріївка (Олександрія) -90.7 МГц, Черкаси-92.1 МГц, Гірник-97.0 МГц, Фастів-99.6 МГц, Знам'янка-100.7 МГц, Покровськ-100.7 МГц, Запоріжжя-101.3 МГц, Полтава-101.3 МГц, Кривий Ріг-101.4 МГц, Харків-101.5 МГц, Апостолове-101.8 МГц, Херсон-101.9 МГц, Суми-102.6 МГц, Чернігів-102.9 МГц, Біла Церква-103.8 МГц, Ізмаїл-104.1 МГц, Краматорськ-105.7 МГц, Кропивницький-106.2 МГц, Шостка-107.3 МГц, Дубровиця-107.5 МГц, Чемерівці-100.3 МГц, Кременчук-102.5 МГц, Новий Буг-104.5 МГц, Вінниця-104.8 МГц, Умань-105.7 МГц, Снятин-101.8 МГц, Миколаїв-104.1 МГц, Ромни-107.3 МГц, а також Інтернет-мовлення 48k. та Інтернет-мовлення 128k.). Так-так, на станції знають! Не розповідали і до останнього тримали у таємниці. Але ж це того варте. Круті і стильні ведучі Андрій Лахнов та Міша Соколовський чекають на вас щобудня з 16 до 19 в ефірі радіо номер один в Україні, аби зарядити вас та розділити кльовий вайб вечора. Вмикайте та слухайте (Джерело: Сторінка "Стильного радіо Перець FM" у соцмережі Facebook).
 • 1.04.2024 Ви готові перевірити, наскільки добре ви знаєте вулиці Львова? Для цього доведеться перемогти люкс-робота у грі "Вулиця"! Щобудня о 19:10 відгадуйте приховану вулицю у вечірньому шоу "16+" на "Радіо Люкс FM - Львів" (104.7 МГц та Інтернет-мовлення 96k. AAC+) та вигравайте смачні реберця від партнера гри - мережі магазинів М'яско (Джерело: Сторінка радіостанції "Люкс FM Львів" у соцмережі Facebook).
 • 1.04.2024 В ефірі херсонської радіостанції "X.ON" (87.7 МГц, а також Інтернет-мовлення 64k. AAC+, Інтернет-мовлення 256k. та Інтернет-мовлення 320k.) стартує проєкт "ЛЮДИ Х". Ведучий Денис Путінцев спілкується із особливими людьми Херсонщини. Вже завтра, у вівторок, 2-го квітня, о 19:00 в етері буде Наталя Гуменюк - керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України. Основні тези розмови: слово, що виривається по Фройду, ґендерний потенціал Сили Добра, Орден Жіночого Роду Гуменюк, медійний двійник: заміж за чужого чоловіка, емоції в офіційному етері, чи має сенс боротися з експертами в Телеграмі, сучасні медіа - це устриці, неофіційні методи української контрпропаганди, наші люди, мобілізовані на ТОТ, можуть бути корисними в армії окупантів, Наталя Гуменюк - зірка інформпростору під час війни? 2-го квітня (вівторок) о 19:00. Слухайте в ефірі, на сайті https://x-on.com.ua та в мобільному застосунку "Радіодім" (Джерело: Сторінка радіо "X.ON" у соцмережі Facebook).
 • 1.04.2024 Піклуємось про своє фізичне та ментальне здоров'я! Проєкт "Мозаїка здоров'я" на хвилях столичної мережевої станції Авторадіо Україна (Київ-107.4 МГц, Житомир-107.3 МГц, Харків-90.4 МГц, Дніпро-92.9 МГц, Одеса-102.2 МГц, Черкаси-101.6 МГц, Кривий Ріг-103.2 МГц, Миколаїв - 106.4 МГц, Кременчук-102.1 МГц, Кропивницький-102.6 МГц, а також Інтернет-мовлення 128k., Інтернет-мовлення 128k. AAC+ та Інтернет-мовлення 320k.) разом з провідними лікарями країни допоможе вам: стати енергійним, повернутися у форму, зменшити стрес, покращити самопочуття. Слухайте "Мозаїку здоров'я" по буднях вранці та ввечері! Партнер проєкту Персен Форте - Сила у спокої (Джерело: Сторінка "Авторадіо Україна" у соцмережі Facebook).
 • 1.04.2024 На хвилях столичної мережевої станції "Радіо П'ятниця" (Київ-101.1 МГц, Суми-89.8 МГц, Рівне-90.4 МГц, Луцьк-90.6 МГц, Житомир-91.1 МГц, Тернопіль-91.2 МГц, Умань-91.5 МГц, Ужгород-91.6 МГц, Львів-91.9 МГц, Вінниця-92.0 МГц, Ізмаїл-92.2 МГц, Запоріжжя-94.1 МГц, Кривий Ріг-99.1 МГц, Кропивницький-100.0 МГц, Черкаси-100.2 МГц, Бережани-100.6 МГц, Трускавець-100.6 МГц, Гадяч-100.9 МГц, Чернівці-101.2 МГц, Одеса-101.4 МГц, Дніпро-101.5 МГц, Путила-102.0 МГц, Овруч - 102.1 МГц, Полонне-102.3 МГц, Краматорськ-102.8 МГц, Харків-103.0 МГц, Благовіщенське-103.1 МГц, Покровськ-103.3 МГц, Івано-Франківськ-103.4 МГц, Холми-103.6 МГц, Чернігів - 103.9 МГц, Новий Розділ-104.1 МГц, Херсон-104.4 МГц, Буки-104.4 МГц, Первомайськ-104.5 МГц, Хмельницький-105.0 МГц, Миколаїв-105.1 МГц, Лохвиця-106.9 МГц, Полтава-107.2 МГц, Кременчук-107.7 МГц, а також - Інтернет-мовлення 128k. AAC+, Інтернет-мовлення 128k. та Інтернет-мовлення 320k.) - рубрика "Мозаїка Здоров'я". "Мозаїка Здоров'я" - прості кроки до вашого здоров'я, які допоможуть вам: стати енергійним, повернутися у форму, зменшити стрес, покращити самопочуття. Слухайте "Мозаїку здоров'я" по буднях, вранці та ввечері на Радіо П'ятниця! Партнер проєкту: Персен Форте - Сила у спокої (Джерело: Сторінка "Радіо П'ятниця" у соцмережі Facebook).
 • 1.04.2024 Звернення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до ЗМІ щодо поширення матеріалів, що можуть сприяти інформаційним атакам: "Національна рада звертається до медіа у зв?язку з поширенням останнім часом матеріалів, що є чутливими в час війни та можуть сприяти інформаційним атакам на обороноздатність країни. Таким є й активне та неосмислене поширення відео з одного із ТЦК, що оголило, на наш погляд, кілька проблем. Усі, хто поширює це відео, на жаль, не зробили попередньо зусиль для оцінки його з погляду законності зйомки, його достовірності, суспільної значимості і, головне, - балансу між суспільною значимістю і права громадян на приватність. І відповідно не вжили заходів для анонімізації і обмеження ідентифікації осіб. Хтось це зробив через брак досвіду, професійних знань, а хтось - навмисне, якщо зважати на те, що чи не першою "точкою входу" був ворожий канал шарія. Багато хто вдався до поширення родинних фотографій об?єкта зйомки попри те, що це протизаконно, а як максимум - не по-людськи, і що розширення події шляхом додавання до неї нових учасників (особливо, якщо це діти) є сприянням діям, які вже виходять за рамки якісної журналістики. А говорячи мовою Конституції, варто нагадати, що реалізація права на недоторканність особистого і сімейного життя гарантується кожній особі незалежно від статі, політичних, майнових, соціальних, мовних чи інших ознак, а також статусу публічної особи, зокрема державного службовця, державного чи громадського діяча, який відіграє певну роль у політичній, економічній, соціальній, культурній або іншій сфері державного та суспільного життя. Напевно, медіа варто поставити перед собою важливе етичне питання - де варто зупинитися, наближаючись до червоних ліній перед порогом до особистого життя людини. І ще важливе, що, хоч і не є очевидним, але підсвідомо працює саме так: такі хайпові кампанії логічно вкладаються в методичне знищення репутації всього інституту ТЦК, зниження ефективності мобілізації, взагалі - у свідому чи несвідому підтримку спецоперацій ворога. Невже поява цих матеріалів на явно проросійських ресурсах мережі не змусила наших розповсюджувачів про це замислитися? Будь-яка тема, пов'язана з війною, є дуже чутливою. Ворог активно працює, атакуючи ключові теми, вправно користуючись будь-якими приводами. Саме тому медіа мають ставитись дуже відповідально до будь-яких матеріалів, пов'язаних з військовими та їх сім'ями. Це питання не тільки журналістської етики, воно стосується суспільної етики взагалі. І з цієї позиції якраз варто й оцінювати суспільну важливість інформації, доцільність поширення якої розглядається. Медіа мають бути в таких випадках модераторами, а не посилювачами. Поляризація суспільства визнана однією з найбільших загроз сьогодення, медіа мають на це зважати щоразу. Безвідповідальне поширення інформації без відповідної її перевірки несе загрозу того, що медіа стають не джерелами інформації, а інструментами ворожих атак, розколу в суспільстві та каналізують пропаганду. Медіарегулятор вважає за доцільне обговорити це в колі медійних експертів, журналістів, редакторів, безпекових фахівців і пропонує провести таку дискусію, про яку повідомить невдовзі" (Джерело: Сайт Нацради).

ПРИ ЦИТУВАННІ ПОСИЛАННЯ НА ПОРТАЛ "СВІТ РАДІО | PRORADIO.ORG.UA" Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ!

     Вас цікавить можливість внесення інформації до цього розділу або загалом співробітництво з порталом? Немає проблем! Довідки за телефоном - (050)-768-77-24. Більш докладна інформація - в розділі "Контакти".

  • Радіоанонс

  • Новини березня 2024

  • Обговорити на форумі

  • Решта новин

  Розміщення реклами  
  Розміщення реклами  
  Вгору  На головну  Мапа порталу  Контакти
 

:: Наш хостер ::
"ColoCall"

 

Відвідайте:"Радіо Шансон"

Радіо "Станція 103.2FM"

Радіо "Західний полюс" 104.3FM

Радіо СіД FM

"УХ Радіо - Українське Інтернет Радіо 101FM"

Радіо "Вежа"

Радіо "Львівська хвиля"

Радіо "Незалежність"

Хвиля української музики "Молоде радіо"

CAMPUS RADIO

Radio VTSU - Самое кульное радио

"RMX - Power Hit Radio"

"Radio Plus"

"Є Радіо"

"Radio Enter"

MyRadio.com.ua - включи свою музыку
pagerank search engine optimization
Rambler's Top100

© Борис Скуратівський, 1999-2024