Маєш інформацію? Поділись! Розміщення реклами на порталі

Розділи

 Про нас
 Тех-Каталог
 Прес-Каталог
 Книгарня
 Радіореклама
 Радіонавчання
 Радіоанонс
 Новини радіо
 Радіожиття
 Радіоакції
 Радіостанції
 Радіорозклад
 Радіопродакшн
 Радіолінки
 Радіостатті
 Радіозакони
 Радіословник
 Радіочиталка
 Радіоформати
 Радіорейтинґи
 Радіомузей
 Поради
 Реклама у нас
 Оголошення
 Партнери
 FAQ
 Головна
 Мапа порталу
Пошук в Мережi:


uaportal.com
   

Відвідайте:


"Українське Радіо"

Спілкування

 Гостьова книга
 Форум
 Чат
 Контакти

:: Бібліотека порталу ::

Радіостатті
 
Тех-Каталог Маєш інформацію? Поділись! Радіонавчання Маєш інформацію? Поділись!
 

Світлана Ґудзь-Войтенко:

:: Відродження забутого жанру ::

Газета "Говорить і показує Україна" №47 (2603), 14.11.2007

  Розміщення реклами на порталі  
  Радіореклама  

     Радіоверсія Урочистої церемонії нагородження переможців і лауреатів Першого Всеукраїнського Конкурсу сучасної радіоп'єси.
     25.ХІ, 19.30, ІІІ програма Українського радіо

     "Національна радіокомпанія України вже не видається "запізнілим пасажиром", який намагається наздогнати останній вагон розвиненого світового радіомистецтва"
                                                                             Ілля Хоменко

     Нарешті цей Конкурс, про який ми вже неодноразово писали, відбувся! Вели церемонію народна артистка України Наталя Сумська та знаний письменник, лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка Михайло Слабошпицький.
Серед майже п'ятисот творів журі визначило п'ятьох переможців і шістьох лауреатів, на яких і чекала мить слави під час урочистої церемонії нагородження. Але, здається, усвідомлення специфіки оригінальної радіодрами - попереду…
     Святкове дійство показало, що багатьом з нас ще не зовсім зрозуміло, чому оригінальна радіоп'єса і численні адаптації до ефіру театральних вистав - явища не тотожні… На думку президента НРКУ, Голови журі конкурсу Віктора Наьруска, "радіоп'єса має кілька завдань: художніми засобами розповідати правду про все, що діється у нашій країні, спонукати осмислювати різні ситуації…" Відтак, мета цього конкурсу ще й просвітницька.
     Відомий український радіодраматург і теоретик мистецтва радіодрами Ілля Хоменко у своєму новому дослідженні "Українська радіоп'єса в контексті світового акустичного мистецтва", зауважив: "Саме з таких відкритих конкурсів і починався колись злет ефірного "театру уяви".
     Знаковим є те, що серед тих, кого визнано найкращими у цьогорічному творчому змаганні - багато молодих авторів. Можливо, у недалекому майбутньому вони стануть професійними радіодраматургами.
     Це стосується, перш за все, 22-річної студентки Інституту журналістики Ірини Розовик (м.Переяслав-Хмельницьуий), яка посіла почесне третє місце за твір "Безпека життєдіяльності". Одним із шести лауреаті стала випускниця Інституту журналістики, киянка Леся Іваненко, яка є автором радіоп'єси "Отака музика".
     Вагомим стало рішення експертів щодо присудження Першої премії письменнику Володимиру Лису з Луцька, за радіодраму "Полювання на брата".
     Варто наголосити - усі конкурсанти підписувалися псевдонімами, тож ніхто з членів журі до останнього не знав, чиє саме ім'я стоїть під надісланим твором. Саме тому рішення творчих експертів об'єктивне і не упереджене.
Незважаючи на те, що ми знаходимося лише на початку творчого шляху, організатори переконані - невдовзі буде оголошено другий конкурс сучасної радіоп'єси, адже інтерес до цього жанру помітно зростає.
     Сподіваємося, що вже нині ми долучимося до створення своєрідної суспільної творчої інституції - школи української радіодраматургії.

Світлана Ґудзь-Войтенко

• Перейти до решти статей 2007-го року       • Перейти до статей за інші роки
  Розміщення реклами  
  Розміщення реклами  
  Вгору  На головну  Мапа порталу  Контакти
 

:: Наш хостер ::
"ColoCall"

 

Відвідайте:


"Подих ефіру"

Журнал "Телерадіокур'єр"

Газета "Восточный проект"

Західно-українська
банерна мережа

 

Українська Банерна Мережа
 

Українські 120x60
pagerank searchengine optimization
Rambler's Top100

© Борис Скуратівський, 1999-2023