Маєш інформацію? Поділись! Розміщення реклами на порталі

Розділи

 Про нас
 Тех-Каталог
 Прес-Каталог
 Книгарня
 Радіореклама
 Радіонавчання
 Радіоанонс
 Новини радіо
 Радіожиття
 Радіоакції
 Радіостанції
 Радіорозклад
 Радіопродакшн
 Радіолінки
 Радіостатті
 Радіозакони
 Радіословник
 Радіочиталка
 Радіоформати
 Радіорейтинґи
 Радіомузей
 Поради
 Реклама у нас
 Оголошення
 Партнери
 FAQ
 Головна
 Мапа порталу
Пошук в Мережi:


uaportal.com

Спілкування

 Гостьова книга
 Форум
 Чат
 Контакти

:: Бібліотека порталу ::

Радіостатті
 
Тех-Каталог Маєш інформацію? Поділись! Радіонавчання Маєш інформацію? Поділись!
 

Василь СКРІБА:

:: Львів - наполовину російськомовний, каже "Наше радіо" ::

Щоденна львівська газета "Поступ" №69 (513), 13.04.2000

  Розміщення реклами на порталі  
  Тех-каталог  

     Вилучення з Львівського ефіру "Нашого радіо" однозначно визнане у просторі мас-медіа України топ-подією. "Поступ" уже багато писав про це у двох попередніх числах. Але варто розповісти й про реакцію "постраждалої сторони". За коментарем ми звернулися до заступника голови правління ЗАТ "Наше радіо" Олександра Карпенка.

      - Основна мотивація призупинення трансляції - мовне питання... Ви не дотримувались умов, згідно з якими 50% відсотків мовлення "Нашого радіо" мала становити українська мова...

     - Ніхто не давав права адміністрації бути наглядачем за виконанням умов ліцензії. Це ж не функція адміністрації. У них ніде це не прописано. Тут є 5 стаття Закону - "Про ТБ і радіомовлення". Національна Рада України з питань ТБ і радіомовлення має на це право, і тільки їй цим Законом, в разі порушень телерадіоорганізаціями чинного законодавства та умов, дозволено приймати і застосовувати відповідні заходи. Постанова Кабінету міністрів "Про ліцензійну діяльність у державі" теж каже, що всі засоби впливу на ліцензіатів може здійснювати орган, який надав ліцензію. Я зараз не хочу говорити про російськомовність. Я думаю, що "Високий Замок" більше російськомовний, ніж наші програми. Так що я просто розглядаю це як замовлений "наїзд".

      - Ви вважаєте, що на "Наше радіо" чиниться тиск? Якщо так, то ким, на Вашу думку, він ініційований?

     - Тиску немає. Просто я думаю, що є нерозумні дії, і голову ЛОДА, м'яко кажучи, підставили. Так плювати на законодавство! Навіть у 1937 році таких прикривали.

      - Чи були уже прецеденти такого призупинення радіотрансляції Вашого радіо?

     - В Україні стосовно "Нашого радіо" це сталося вперше. Ну, може, в якихось людей не вистачає розуму відкрити і прочитати закони.

      - І якими будуть Ваші наступні кроки?

     - Будемо вдаватися до адекватних заходів.

      - Поясніть, будь ласка, що це за "адекватні заходи"?

     - Не хочу. Ми їх розробляємо. Зараз працюють наші юристи, пішли люди й до керівництва держави.

      - То маєте надію, що все повернеться на свої місця?

     - Звичайно. У Львові ж є три радіостанції, а якщо рахувати й національні - шість. Російськомовного ж населення у вас, за нашими даними, аж 50% . Так що їм, - нічого не слухати? Вони не організовані в якісь воєнізовані колони, щоб із факелами сновигати вулицями. Звичайні спокійні люди. Але на якомусь етапі в російськомовного населення теж терпець увірветься - і тоді буде погано. Прикро, що влада, яка повинна стояти на боці закону, йде усупереч йому. І ще одне. Ви ж розумієте, що у нас зараз відбувається масова рекламно-агітаційна кампанія щодо залучення населення до участі у референдумі. Наша аудиторія цього вже не почує. Зрозумійте, що "Наше радіо" - це ж передачі київського радіо. Так, звичайно, переважно - російською мовою, хоча у нас є один ді-джей, Марта, яка дуже гарно говорить українською, і один інформаційний диктор - Віта Валькович, яка теж дуже добре по-українськи розмовляє. Ми поступово збільшували час українського мовлення, бо ми вважаємо, що для того, щоби більше людей розмовляли, поважали і любили українську мову, радіо має бути розумним, улюбленим - і потихеньку робити ін'єкцію української мови. А силою нічого не доб'єшся. Наша позиція була така: поволі, поступово збільшувати кількість української мови в ефірі - тим більше, що ми працюємо і в Криму, і в Донбасі, й у Кривому Розі, і в Дніпропетровську, а там українською мовою навіть не пахне. Треба ж людей поволі перенавчати, й у Львові така ідея мала б знайти підтримку. У вас же, у Львові, є багато ретранслянтів програм із Заходу. Послухайте "Львівську хвилю" чи "Незалежність" - і ви почуєте там "Голос Америки". Зараз прийшла до вас "Довіра". О 5-ій год. ви слухаєте там радіо "Свобода". Це чиє радіо? Оце вже точно не наше радіо. Щоправда, вони розмовляють українською мовою, але звучить вона як американська.

Розмовляв Василь Скріба

• Перейти до решти статей 2000-го року       • Перейти до статей за інші роки
  Розміщення реклами  
  Розміщення реклами  
  Вгору  На головну  Мапа порталу  Контакти
 

:: Наш хостер ::
"ColoCall"

 

Відвідайте:


"Подих ефіру"

Західно-українська
банерна мережа

 

Українська Банерна Мережа
 

Українські 120x60
pagerank search engine optimization
Rambler's Top100

© Борис Скуратівський, 1999-2024