Маєш інформацію? Поділись! Розміщення реклами на порталі

Розділи

 Про нас
 Тех-Каталог
 Прес-Каталог
 Книгарня
 Радіореклама
 Радіонавчання
 Радіоанонс
 Новини радіо
 Радіожиття
 Радіоакції
 Радіостанції
 Радіорозклад
 Радіопродакшн
 Радіолінки
 Радіостатті
 Радіозакони
 Радіословник
 Радіочиталка
 Радіоформати
 Радіорейтинґи
 Радіомузей
 Поради
 Реклама у нас
 Оголошення
 Партнери
 FAQ
 Головна
 Мапа порталу
Пошук в Мережi:


uaportal.com
   

Відвідайте:


"Українське Радіо"

Спілкування

 Гостьова книга
 Форум
 Чат
 Контакти

:: Бібліотека порталу ::

Радіостатті
 
Тех-Каталог Маєш інформацію? Поділись! Радіонавчання Маєш інформацію? Поділись!
 

Юрій БОРОВИК:

:: "Божичів світ" - новий цикл на радіо "Культура" ::

Газета "Говорить і показує Україна" №2 (2662), 9.01.2009

  Розміщення реклами на порталі  
  Радіореклама  

     Ця сторінка нашого національного культурного надбання має давні традиції, які успадковувались кожним наступним поколінням українців і дійшли до нас.
     Маю на увазі народну пісню й танець, які побутують в українських селах. Вже давно постало нагальне питання про збереження та фіксацію автентичного фольклору, оскільки виконавці, котрих ми називаємо носіями традицій, поступово зникають. Це добре усвідомлюють ті, хто займаються дослідженням народних традицій та музичного фольклору. Однак, дехто з них ще й активно працює, вирушаючи в експедиції у різні регіони України та записуючи фольклорні перлини. Одним із таких колективів дослідників фольклору та його інтерпретаторів є ансамбль "Божичі", яким керують Ілля Фетисов та Сусанна Карпенко - випускники Національної музичної академії ім.П.Чайковського. Унікальні зразки автентики, без перебільшення, "Божичі" доносять до слухацького загалу. Ті, які власноруч відшукали у сільській глибинці. Так до нас повертаються пісні й танці наших дідів і прадідів. Завдання авторського циклу передач Іллі Фетисова - завдяки можливостям радіо розширити коло слухацької аудиторії давнього мистецтва. Це не лише прагнення - це веління часу.
     "Вже 10 років наш колектив ви-конує стародавні пісні, награван-ня та танці, які ми записуємо, мандруючи Україною. "Божичі" постійно доводять право української народної культури на існування у медійному просторі: ми випустили не один аудіоальбом, знімаємо відеокліпи на народні пісні, презентували фільм. Але поза увагою ЗМІ лишаються цікаві експедиційні подорожі, гастролі в Україні та за кордоном, участь у маловідомих, проте знакових для нашої культури подіях. Наш колектив не лише виконує фольклор, він передає своє вміння іншим. Одним із таких проектів стала "Школа традиційного народного танцю" - перший і поки єдиний у країні клуб автентичного народного танцю, який функціонує на базі Українського Центру народної культури "Музей Івана Гончара". Також за участю "Божичів" діє "Школа традиційного народного мистецтва" ім.В.Могура, у селі Космач на Гуцульщині. Цей проект за результатом конкурсу, який проводило Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту, було визнано найкращим проектом року," - розповів І.Фетисов.
     Який же він - "Божичів світ"? Якщо взяти до уваги, що усі вісім учасників колективу є яскравими творчими особистостями. Кожен з них - наче окремий мистецький світ. Окрім того, "Божичі" мають чимало друзів - інших виконавців фольклору в Україні і за її межами, про яких також цікаво дізнатися та почути.
     Сподіваюсь, мандрівки світом "Божичів" зацікавлять і Вас, шановних наших радіослухачів. Тож, 0 12.45, вмикайте передачі нового радіо-циклу в ефірі радіо "Культура".

Редактор передачі
Юрій БОРОВИК

• Перейти до решти статей 2009-го року       • Перейти до статей за інші роки
  Розміщення реклами  
  Розміщення реклами  
  Вгору  На головну  Мапа порталу  Контакти
 

:: Наш хостер ::
"ColoCall"

 

Відвідайте:


"Подих ефіру"

Журнал "Телерадіокур'єр"

Газета "Восточный проект"

Західно-українська
банерна мережа

 

Українська Банерна Мережа
 

Українські 120x60
pagerank searchengine optimization
Rambler's Top100

© Борис Скуратівський, 1999-2022